V središču

CBD izdelki in težje gibanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Po maj 09, 2022 6:09 pm

Odgovor So maj 14, 2022 12:13 pm

CBD izdelki in težje gibanje

Zdravo!

Z vami bi želel podeliti znanje o tem področju. Prebral sem kakšno knjigo, ki je govorila o delovanju na ljudi, vmes pa je bil razdelek tudi o rabi za pse. Vsi smo si zelo podobni, smo sesalci, vretenčarji in si delimo iste organe. Nič drugače pa ni tudi z endokanabinoidnim sistemom, zaradi katerega lahko sprejemamo signale iz konoplje. V grobem povedano ta naš sistem skrbi za vse ostale stvari, ki se dogajajo. Pomaga takrat, ko je del našega telesa zašel iz ravnovesja. Na pomoč zna poklicati primerne spojine, ki to pomagajo razrešiti. V osnovi skrbi za vse v zvezi s hrano, spancem, sproščanjem, protekcijo in pozabljanjem travm.

Mladi imajo po navadi dobro delujoč ta sistem, ki je zmožen narediti spojine podobne THC-ju in CBD-ju iz konoplje. Zato redkeje potrebujejo pomoč od zunaj. Pri ljudeh pa je bilo dokazano, da nekje po 50. letu starosti potrebujejo pomoč od zunaj iz konopljinih izdelkov. Zato imajo največ od tega lahko starejši psi, ki jih mučijo zelo različne bolezni. Ti receptorji, ki se pogovarjajo s konopljo so razporejeni po celotnem telesu, v vseh tkivih in organih.

Ko sem se pogovarjal z drugimi lastniki psov je bilo največ navdušenja v tej smeri, da zelo pomaga starim psom, ki imajo oteženo gibanje. To je bilo omenjeno največkrat - da so lahko sčasoma po mesecu ali dveh jemanja CBD kapljic spet zdržali daljše sprehode, ki so jim bili prej onemogočeni. Torej razlog za oteženo gibanje so bili vneti in boleči sklepi. CBD je najboljši ravno na tem področju, da deluje protivnetno.

Drugo področje, kjer so psi pokazali največji napredek pa so bile povezave z anksioznostjo. Npr. če so potovali s psom v kletki, če so pokale petarde, če je tako zelo pogrešal lastnika, ki je odšel v službo.

Vedeti pa je potrebno, da je vsak pes individum zase. Tako kot lekadol pomaga samo pri 80 % bolinkov, tako tudi CBD kapljice ne pomagajo vsem dobro. In za razliko od lekadola so odmerki precej personalizirani. Če bo nek isto težak pes moral vzeti 3 kapljice, jih bo drug morda moral vzeti 5 za isti učinek. Ali pa sploh ne bosta doživela istega učinka zaradi tako različne genetike, ki določa, kako se bodo obnašali vsi sistemi.

Da ne bom predolg, bom za vse tiste, ki vas zanima na katerih področjih in s kakšnimi odmerki bi lahko pomagali svojemu kosmatincu pustil usmeritev.
Ta članek se mi zdi, da je še najboljši v slovenščini in vsebuje veliko pametnih informacij: https://konopljazdravi.si/cbd-olje/cbd-kapljice-pse-macke-zivali/

Lep pozdrav
Luka

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Po maj 09, 2022 6:09 pm

Odgovor So jun 04, 2022 9:33 am

Re: CBD izdelki in težje gibanje

Še nekaj mojih osebnih izkušenj iz področja starosti psa. Ne verjamem v CBD kapljice za pse, tiste ki so oglaševane prav za ta namen. Običajno so te kapljice precej dražje od tistih za nas ljudi, ki pa morajo biti tako ali tako najkakovostnejše. Tista stvar, ki bi lahko škodila psom je alkohol. Tega pa predelovalci izparijo s posebnimi postopki, da na koncu ostanejo le še sestavine kot so topilo v obliki olja (konopljino jedilno, kokosovo ali MCT olje) in pa konopljinih ekstraktov. Zato bi bilo precej potratno kupovati kaj drugega kot navadne kapljice.

Druga sestavina, ki CBD kapljice za pse lahko naredi precej neprijetne (in ne nevarne) za pse je je THC. Tega pa je na srečo v legalnih CBD izdelkih na policah precej malo. Za primerjavo lahko navedem, da ga je v travi, ki jo kupimo na ulici od 5-20 %. V ekstraktih, ki so še močnejši kot je THC konopljina smola tudi do 80 %. CBD izdelki pa vsi po vrsti vsebujejo zgolj 0,2 % THC. Tako nas res ne more skrbeti, da bi se pes počutil "zadeto" in neprijetno".

Žal je bil CBD promoviran v epskih proporcijah pri različnih prodajalcih. Sam sem probal CBD, preden sem ga dal svojemu psu. Zame na tem področju ni naredil nič (starejši ljudje sicer pričajo o boljših in manj bolečih sklepih) ... ampak za mojega ostarelega psa pa je delal čudeže. Omogočil mu je 6 mesecev dodatnega srečnega življenja. Spet je postal bolj živahen in spet je začel zahtevati svojo hrano in uživati ​​v njej. Imel sem ga od 5 do 14,5 leta :dog:

Da pa ne bom samo brez kredibilnosti mlatil prazne slame, pa se bom potrudil in prilepil še prevod klinične študije o osteoartritisu. Torej takšne, kjer so CBD izdelki bili testirani na psih in ne v epruvetah.
Povezava do študije: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30083539/
Raziskava enkratnega odmerka je bila izvedena z uporabo dveh različnih odmerkov olja, obogatenega s CBD (2 in 8 mg/kg). V praksi 2 mg CBD pomeni 1 CBD kapljico, če je izdelek 5%. Psi so prejeli vsako od obeh odmerkov: CBD kapljice (2 mg/kg) ali placebo kapljice vsakih 12 ur. Vsako zdravljenje je trajalo 4 tedne. Izhodiščna veterinarska ocena in vprašalniki za lastnike so bili izpolnjeni pred začetkom vsakega zdravljenja ter v 2. in 4. tednu. Ob vsakem obisku so bili opravljeni hematološki, serumski kemijski in fizikalni pregledi.

Rezultati: farmakokinetika je pokazala razpolovni čas izločanja 4,2 h pri obeh odmerkih in ni bilo opaznih stranskih učinkov. Klinično so pasji kratki inventar bolečine in rezultati Hudsonove aktivnosti pokazali znatno zmanjšanje bolečine in povečanje aktivnosti (p < 0,01) s CBD kapljicami. Veterinarska ocena je pokazala zmanjšano bolečino med zdravljenjem s CBD (p < 0,02). Lastniki niso poročali o nobenih stranskih učinkih, vendar je serumska kemija pokazala povečanje alkalne fosfataze med zdravljenjem s CBD (p < 0,01). Klinični pomen: Ta farmakokinetična in klinična študija kaže, da lahko 2 mg/kg CBD dvakrat na dan pomaga povečati udobje in aktivnost pri psih z osteoartritisom. Ja, CBD kapljice za pse na tem področju res delujejo, če znamo ujeti pravi odmerek.

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.