V središču

Vzreditelji rodovniških hrtov


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderator: andreja

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor To jun 07, 2011 8:23 am

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Meni so tudi salukiji ful lepi čupavci... ampak za v stanovanje je pa whippet ena a izbira ;) Sicer so tud italijančki super duper, ampak za male otroke preveč občutljivih tačk. Drugače pa katerikoli hrt - večji, manjši, bolj čupav ali manj, je odličen nakavčni pes! 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To jun 07, 2011 11:30 am

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Ko smo pri hrtih, me zanima, kako poskrbiš, da se dovolj nateče? Je to sploh mogoče, če ga imaš na povodcu, ali ga moraš spustiti?

Imam znanko, ki ima 3 whippete in pravi, da jih 1 x dnevno pelje z avtom na neko jaso v gozdu, kjer se sami zlaufajo. Potem so doma čisto mirni, samo na kavču.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor To jun 07, 2011 11:59 am

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Hrti se najbolj zlaufajo, če se jih več dobi skupaj, ker so potem pač vsi istega kalibra. Tako, da se lastniki hrtov večkrat dobijo, da zlaufajo pse na kakšnih travnikih, jasah in podobnih površinah. Drugače je pa treba it v ograjen prostor oz. imet dolg sledni povodec, če psa ne moreš spustit z vrvice. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor To jun 07, 2011 12:29 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Midva z možem Tobija (whippet) spustiva, ali na ograjenem prostoru, ali pa na ravnini, kjer ga imava na očeh. Zaenkrat uboga in še ni pobegnil ;) Ampak pomojem je spet odvisno od narave psa, npr. Tobi je bolj nežen in se rad lovi z drugimi psi. Imamo pa v naselju whippeta, ki je bolj grob in Tobi se z njim noče lovit.
Fino je, da se ga zlaufa - ni potrebno veliko, tudi, če samo parkrat zašprinta, bo doma spal kot bubica... na kavču :)
Drugače pa mi je ravno že omenjena gospa iz psarne Komarska rekla, da so whippeti takšni kot jih navadiš. Če ga boš več in večkrat zlaufal bo bolj aktiven, če ga boš manj in manjkrat zlaufal, pa bo bolj lenuh. Naš je ena srednja žalost.
Pa še to, kot zanimivost. Po pogovoru z ostalimi lastniki hrtov, so eni čist imuni na mačke, drugi pa spet znorijo, če jih vidijo. Ampak itak se jih da z vztrajnostjo vse navadit oz. odvadit. Naš je kot mucek tako, da na srečo nimamo problemov. Se mi pa včasih kar smili, ker ga naša muca tko komandira in "napada", on pa jo butasto gleda, češ kaj ti pa je :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To jun 07, 2011 3:09 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

JAz sem se šla enkrat z enim borzojem kdo bo bolj trmast jaz na kolesu ali on peš (je imela lastnica zlomljeno nogo pa ga tudi ona običajno s kolesom ven pelje, kolko je to dobro/slabo zanj pa nisem čist sigurna)
Sej mi ni treba povdarjat da sem mela jaz jezik že do kolen ko je bil on še ku rožica :blush:
Dogs have owners, cats have staff

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr jun 08, 2011 10:19 am

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Didi je napisal/-a:kolko je to dobro/slabo zanj pa nisem čist sigurna


Hrti so tvoja ljubezen, pa da ne veš če je tek za njih dober al slab? Da te ni sram.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr jun 08, 2011 10:25 am

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Mislim, da je imela Didi v mislih tek ob kolesu, ne samega teka ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 08, 2011 10:40 am

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Nika je napisal/-a:Da te ni sram.


Še dobr da nismo na sosednjem forumu ker sem že imela pod prsti eno tako burno reakcijo....
Dajmo najprej pomesti vsak pred svojim pragom, ja, preden obsojamo druge?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr jun 08, 2011 11:08 am

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Nika je napisal/-a:
Didi je napisal/-a:kolko je to dobro/slabo zanj pa nisem čist sigurna


Hrti so tvoja ljubezen, pa da ne veš če je tek za njih dober al slab? Da te ni sram.


Nika, tudi ti si delala napake, a ne? Predvsem pri prejšni napaki tukaj.. Nesmiselno je obsojati druge, medtem ko sam nisi boljši. Dajmo se raje bolj lepše pogovarjati in ne žaliti.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr jun 08, 2011 11:59 am

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Leia je napisal/-a:Mislim, da je imela Didi v mislih tek ob kolesu, ne samega teka ;)


To sploh veze nima? Če se greš nekega ljubitelja pasme, bi bilo res fino, da se pozanimaš vsaj o osnovah

AjBeLePu je napisal/-a:Nika, tudi ti si delala napake, a ne?


Seveda (razen če misliš ono stvar o ne-kastraciji, kjer ni bilo prav nobene napake razen to, da sem dejstvo javno oznanila) in jih verjetno vedno bom. Ampak - Že 5 let si fejst želim ovco, preberem vse o ovcah, potem pa oznanim da ne vem če je dobr al slab da sosedova je travo :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jun 08, 2011 12:02 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Babe, nehajte bit otročje in se pogovarjajte civilizirano! :fool:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 08, 2011 1:34 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Ja, pa pejte se kregat v Duškota in ne smetite po moji temi od hrtkov!!! :devil:

Včeraj sem si šla v živo ogledat enega micenega lepotca... :kiss: Mislim da je bila ljubezen na prvi pogled :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr jun 08, 2011 1:40 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Se ne čutim odgovorno eni Niki odgovarjat na provokacije, da tule z mene budalo dela :) je tale forum na malo višjem nivoju in tiste ki se le tega ne znajo držat osebno ne mislim šlivit kaj dosti.
Pes je še dokaj mlad (14 mesecev) in glede na to da govorimo o borzojih, ki so res veliki psi bi se lahko pojavile težave s kolki pri prezgodnjem (pre)obremenjevanju kolkov, tako kot pri vsaki drugi pasmi, ampak taka je bila prošnja lastnice in sem ji ustregla. :)
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 08, 2011 1:44 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Dej, ignoriraj.
Najboljš.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr jun 08, 2011 1:45 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

sem odgovorila na zs, nisem tip človeka ki bi javno po kom pljuvala, s tem je pa tudi zame stvar končana :)
MM v katere psarne pa si šla kaj pogledat/povprašat in kakšni so tvoji vtisi?
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr jun 08, 2011 1:47 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Aja šefica andreja...kaj če bi mi naslov tele teme mal zamenjali, ker je rdeča nit vsega skupaj iskanje vzrediteljev hrtov in hrti sami :)
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 08, 2011 1:49 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Maile sem poslala kar precej vzrediteljem, osebno pa sem šla do Karstie in Tenderline.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr jun 08, 2011 1:51 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

:good: si se tudi v tujini kaj zanimala?
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 08, 2011 2:09 pm

Re: Eno vprašanje glede vzrediteljev rodovniških psov

Ne, to pa zato ker kar se slovenskih psarn tiče, lahko malo prebrskam forume, kdo mi pove kak feedback, svoje izkušnje itd... tako da približno dobim vtis katere so okej in katere ne. S tujimi je dosti težje dobiti take informacije, tako da se lahko zelo hitro naserj*š.
Še spletnih strani nimajo niti vsi v angleščini, pol si pa pomagej. Če bi bila kaka ful redka pasma ne rečem, ampak za whippeta imamo že v Sloveniji ene 6, 7 vzrediteljev tako da pomoje niti ni potrebe da grem ven iskat. Itak ne iščem top quality tekmovalnega psa ampak enga scrtanca za na kavč. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr jun 08, 2011 3:57 pm

Re: Vzreditelji rodovniških psov

Jst sem ljubitelj bernardincev, pa vem o njih le to, da so veliki in slinasti. In me je zdej čist sram. :girlblush: :lol: :lol:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Psi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.