Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe apr 15, 2011 8:29 am

Re: Priporočam/odsvetujem

tole je za nas topšit :D
http://supercombe.si/golden-gray/307-go ... -14kg.html :good:

ko smo imeli na obisku rudarko Zalo, je sicer pol peska letelo ven med njenimi podvigi, odkar pa je poraba spet normalna, se pa sploh ne morem spomnit, kdaj smo ga nazadnje kupovali :girlblush: saj sem se enkrat že hvalila - imeli smo wc sredi dnevne sobe (v stranišču, ki je nekatere cenejše vonje konkretno prepuščal), pa ga kolega (ki ni ravno vajen mačjih vonjev ;) ) sploh ni opazil ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 9:02 am

Re: Priporočam/odsvetujem

zalarjeva je napisal/-a:Radames ni isti?? Kaj pa grudenje, a je vsaj to OK?

Ja, meni se zdi grudenje isto.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 9:09 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Pa ste kupile prav Radames ali pa tistega Floor cat? Jaz namreč še nisem odprla tiste vreče, jutri pa moram menjat pesek v kopalnici, čisto da vem, če raje grem danes v DM iskat eno vrečo tadrobnega veselja :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 9:20 am

Re: Priporočam/odsvetujem

cats-best-posip-nature-gold je res superca. Mene je motilo samo to, da se ne grudi lepo. Smo šli nazaj na Master golden gray, ampak od kar imamo Jakca imamo pesek po celem stanovanju, pa vsakič zmeče iz WCja konkreten kup :devil: . Intenzivno razmišljam, da gremo nazaj na briketke.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 9:24 am

Re: Priporočam/odsvetujem

teli posipi so res cela znanost. zame sta najpomembnejša kriterija dva: 1. da lahko mečem direktno v stranišče, ko čistim in 2. da se ne raznaša. stranišči sta umaknjeni v našo kopalnico in wc pa tudi sproti pucam, tako da prikrivanje vonjav ni primarnega pomena (je pa fajn, če je). za moje kriterije ustrezajo samo kristali in oni, ki ga zdaj hvali tudi renata.
cats best golden se pa po mojih opažanjih slabo grudi takrat, ko je plast peska pretanka. če je plast visoka tam okoli 5 cm, so grude dovolj kompaktne, da ne razpadejo, ko jih pobiram ven.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe apr 15, 2011 9:27 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Cats je napisal/-a:Pa ste kupile prav Radames ali pa tistega Floor cat? Jaz namreč še nisem odprla tiste vreče, jutri pa moram menjat pesek v kopalnici, čisto da vem, če raje grem danes v DM iskat eno vrečo tadrobnega veselja :D

Prav Radames. Vrečka je popolnoma identična, sam vsebina je druga.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 9:28 am

Re: Priporočam/odsvetujem

avena, glede na dejstvo, da na mesec porabim 15-20 kg peska in, da sta moja dva zadovoljna z niskocenovno varianto (in tastar Radames in drobni DM se jima zdita zelo fajn), se mi zdi bolj smotrno, da razliko v denarju doniram, kot da bi kupovala zelo drag pesek. Se mi mal pozna, da imam doma dva Gorenjca (plus otoški geni, kar je še hujše 8) ).

Tisti od Hoferja mi ni bil všeč, ker je Mila okoli špancirala z belo ritjo, kar se ne spodobi za eno damo :rolleyes: pa tudi ona dva nista rada hodila v tisti wc. Namreč, ko menjam znamko peska, vedno tanovega dam le v en wc, da vidim, kaj imata bolj rada.

Edit: Mačja mama, hvala za info. Torej, ni to to :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 9:42 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Cats, imaš pa dva zelo potratna mačka. Jaz pri treh poscancih (ampak res ogromno polulajo) porabim na mesec 1 vrečo Golden grey (14kg), pri čemer imam 2 stranišči, kjer na 14 dni kompletno menjam ves pesek. Zame je to zaenkrat najboljša rešitev glede na vonj & ceno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 10:06 am

Re: Priporočam/odsvetujem

mateja, jaz se tega zavedam, ampak še nisem našla načina, da bi Meliju dopovedala, da ni treba vsak dan izbagerirat vsaj pol kile peska in ga presejat po kuhinji :D Pa če izbiram med tem in med prejšnjo varianto (da mi kaka povsod), potem raje živim na plaži :D :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14915

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 10:28 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Cats, ti povem, da bi imela vrečo tistega, ki ga jaz hvalim, dovolj za cel mesec, mogoče kak dan manj. Zdaj si pa zračunaj, koliko prišparaš. N-Č! :P
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 10:37 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 10:55 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Cats, sem imela pri prejšnji muci nekaj časa Radames, ni primerjave s Golden gray..., pa sem rojena Gorenjka :) Ampak tale peskovnik mi res rahlo najeda.
Mogoče smo imeli res Cats best brikete nasute premalo na debelo. Vsekakor bom še enkrat probala z njimi, vsaj dokler ne nabavimo Rumbe 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe apr 15, 2011 10:55 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Cats: kaj pa če daš mačje stranišče v še eno, večjo škatlo, kateri odrežeš vrh, tako da ostanejo samo visoke stranice? V eni stranici izrežeš vratca. Škatla mora biti toliko večja od stranišča da je med WCjem in stranico plac da stoji maček. To sem naredila jaz pri mojem "bagru" in zdej veselo koplje in razmetava pesek, jaz pa na koncu vsakega dneva samo vzamem škatlo in pretresem pesek nazaj v stranišče.
Če se ti podela mimo stranišča, pač vržeš kartonsko škatlo stran in vzameš novo. Poceni rešitev, ampak pri nas ful pali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 11:01 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Mačja mama, pri mojem intelektualcu je kakršna koli rešitev, ki zahteva prilagajanje novim okoliščinam skoraj zagotovo nemogoča, ker je - sprijaznimo se s tem - preveč zahtevna. Sem probavala vse sorte, pa je fantu bilo tu mač. Ali ni razumel, kam je šlo stranišče, ker je zgledalo drugače od tega, česar je bil vajen, ali se je pa nove reči bal. Obenem je pa bil mnenja, da je kuhinja prav tako dobra za kakanje, kot je kopalnica in, da je treba potrebo opravit tudi v kuhinji, četudi je stranišče nedostopno / čudno / strašljivo / drugačno / votever. Zdaj ima tako, kot si želi in, kot lahko dojame, kaka tam, kjer je mišljeno in to je to. Nismo vsi Ajnštajni, kaj češ :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 12:34 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Melko :kiss: sem vesela, da je tvoja končno dojela, da red mora bit! :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Pe apr 15, 2011 2:56 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

jaz sem bila prej na šahu ( :) ), zdaj sem pa po gipsyjinem nasvetu prešaltala na golden grey master. sem zaenkrat ful zadovoljna, po dveh tednih ni razvil nobenega posebnega vonja, edino kar je, da je tako droben, da ga ne vidim na tleh in ga vedno potacam in raznosim naokoli preden pogruntam, da je na tleh :) me pa zanima, tiste, ki istega uporabljate, na koliko časa ga komplet zamenjate? kot rečeno ga imam 2 tedna (v 2 wcjih), pa ne vem, če bi gAa že ta teden zamenjala....

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Pe apr 15, 2011 6:22 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Evo, jaz imam golden graya...v celoti ga menjam na dva do tri tedne... s tem, da ga zadnji teden ne dosipavam več veliko... no ravn tolk ga je not da še lahk maček vodo odkriva :P ... no, tam okol 3-5 cm (kak dan al dva). Je pa res da moj mačkon lepo stopi na predpražnik in je res res malo peska okol WC-ja.

Od mame mačkon, pa je raznašal ta pesek naokoli, ko je šel pa iz WC-ja pa je preskočil predpražnik. In ker je moja mama res "obsedena" s čistočo (no zdej je že velik popustila) ji je šel ta pesek na živce, ker ga je raznašal mačkon po stanovanju, posledično pa še ona. In po nasvetu taperverčkov sem ji nabavla te brikete in je zelo zelo zadovoljna. Tu pa tam najde kak briket in ga pobere :) . No jaz sem se zdaj odločla, da bom tudi poskusila s temi briketi.

Se pa drugače podpišem pod renatin post. Se mi zdi, da je tole s peskom skor tako kot s hrano. Ko nardiš na koncu meseca obračun ugotoviš, da si za poceni hrano dal več, kot pa če bi kupil kakovostno :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Pe apr 15, 2011 7:05 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

oh hvala :)
je pa najbrž tudi odvisno od tega, kakšne navade imajo mace. se mi zdi, da je pesek v obeh wc-jih še precej nedotaknjen oz. "nekontaminiran" :) ampak je pa res, da sem prehlajena in z zamašenim nosom ne morem ravno kritično preceniti :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor So apr 16, 2011 7:55 am

Re: Priporočam/odsvetujem

se strinjam - se bo polulal ali podelal kam drugam, v smrdeč WC ne gre niti pod razno, še posebno, če je WC zaprtega tipa, kar je za vonjave v takem primeru še huje. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So apr 16, 2011 11:03 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Pri nas tudi samo golden gray, karkoli drugega smo probali, je bilo kr neki. Moram pa rečt, da mi veliko bolj ustreza tisti z vonjem po pudru. Drugače pa menjam pesek cca na 1 mesec. Imamo tavelik zaprt wc xxl catit in dam na začetku 3/4 14kg vreče, potem pa po ene 14ih dneh dosujem še ostalo 1/3. Po 1mesecu pa cel ven, pa še takrat ne zaradi vonja, ampak zato, ker me motijo kakšne majhne grudice, ki jih ne moreš ujeti na lopatko. Našedva mačkona res z veseljem kopljeta po wcju in vzamem tisti pesek, ki je pred wcjem v zakup. ;)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.