Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 917

Pridružen: Sr okt 27, 2010 7:12 pm

Odgovor Sr sep 21, 2011 7:50 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Lej, delaj po občutku in čim bolj sproščena. Pa mogoč ji lahk prneseš kako njegovo cotiko za povohat in naj jo voha par dni. Pa mogoč s svojo majčko malega prečohaš, da bo mel vonj po tebi, ko ga pripelješ domov... :)

Neke scenarije delat v naprej je brezveze, ker s tem prinašaš v stanovanje in med mačke neko napetost. Enga jegra zlij v sebe, en dober komad si zavrt... pol pa se odločaj in odreagiraj med nastalo situacijo. Pa vpraš tu za nasvet. ;) Manj ko kompliciraš, boljš je. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Sr sep 21, 2011 7:57 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

LuNa73 je napisal/-a:L. Enga jegra zlij v sebe, en dober komad si zavrt... :)



Hmmm a veš da mi je danes to celo doktorca priporočala ko sem ji rekla da ne pijem vina hehe točno je vedla kaj me čaka looool

Hecam se malo, ste me pomirile malo sem prehitro odreagirala tako kot vedno :) Jutri bom mojega poslala do njegove mame z neko brisačko in mu naročla naj to naredi potem pa takoj domov, sem se glihkar spomnila da enkrat ko sem prišla od tam in sem malega mela v naročju in je potem moja prišla v naročje k meni ko sem prišla domov da mi je lizala trenirko to je ziher dober znak ne ziher je :P
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr sep 21, 2011 11:41 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Hanika, kar je pomembno pri združevanju je to, da NE kompliciraš in da ne delaš neke panike. Ostalo pride vse samo od sebe, spontano. :)
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Po jun 18, 2012 10:44 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Po dveh letih prepričevanja, nam bo mogoče celo uspelo, da se naša družina poveča....Včeraj je že skoraj šel z nama ampak, ker še ni dal skozi postopke veterinarja, ga raje nisma vzela čeprav imam vse doma za dva mucka (no razen briketov za tamalega). Torej danes, če se bom zmenila bomo mogoče počasi celo 4 pri bajti. Mi2 pa ena razvajenka in mali razgrajač....

Nekaj me samo zanima, lahko od začetka navajam muca na Hanino stranišče ali mu raje dam svojega...To da me je zaradi moje razvajenke strah kakšno bo pri bajti se ni spremenilo, sem pa v teh dveh letih spoznala kak je treba pripeljat drugega mucka in kako se je treba obnašat...

Konec koncev dragi je SAM rekel, da naj ga vzamem, in to v treznem stanju hihi ;) (ni pijanec ampak kar šokirana sem bila..) :girlblush:

Sicer mogoče prehitevam dogodke, ker tista katera se odloča za posvojitve še nič ne ve :girlblush: danes v glavnem gre po mucke, ker jih kolegica več nemore imet in potem se bom poskusila dogovorit, čeprav vem da ne mara besede "rezervacija" .... :)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14907

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po jun 18, 2012 12:38 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Super :good:

Kar se WC-ja tiče pa je vse odvisno od muckov. Če ju bo treba ločiti, potem rabiš dva. Včasih barabe staroselske ravno WC-je čuvajo in ne pustijo tanovim jih uporabljat. Najbrž nič kaj ne zmanjšuje stres ob prihodu v nov dom, če te lulat in si ne upaš it. Tako da jaz priporočam še kakšen vsaj začasen nič kaj šmensi fensi WC, da ti ne bo žal, da si ga nabavila, potem bosta pa oba samo tastarega uporabljala.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po jun 18, 2012 1:01 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Jaz bi gotovo nabavila dodaten WC.

Za staroselce je manjši stres, ker se jim nihče kar ne vrine na njihovo najbolj intimno področje. Ob tem je zelo mogoče, da boš ju na začetku v času svoje odsotnosti ločevala, zato tako potrebuješ še en dodaten WC. Dodaten WC v veliko primerih prepreči kakšne težave z uriniranjem, ki so posledica tega, da en maček drugega ne pusti v ali iz WCja.

Zelo mogoče je, da bosta čez nekaj časa večinoma oba uporabljala en WC, drugi bo pa rezervni, kar ni slabo, sploh če ste kdaj čez dan dlje časa odsotni in bi bila sicer panika, ker bi bil matičen WC za njun okus preumazan.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor To jun 19, 2012 2:49 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Hvala za nasvete, kupit ga sicer ne bom rabla, ker imam takega iz treh delov, pa če dam en del vstran potem mu nič ne manjka. "problem" je ko nevem kam naj dam drugega ;) No sej, če ju bo potrebno na začetku ločit bom pač imela enega v spalnici, itak nič ne smrdi pesek.

Upam, samo da tota moja razvajena rit mala ne bo dolgo surle vesla, ker zdaj ko sem imela samo en dan doma dva mucka.... :devil: :dash:

Ampak sva se odločila, da bova vstrajala, ker na dolgi rok bo tako boljše za njo. ;)

Joj zdaj pa komaj čakam, da pride mali vragec.
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 181

Pridružen: Sr jul 04, 2012 2:16 pm

Odgovor Če jul 05, 2012 12:15 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ko maš enkrat eno, si misliš, sej kaj pa je to, dve... Že tako moramo nabavljati vse, hrano, pesek, praskalnik, igrače - se bo komaj poznal dvig stroškov, pa še muci si bosta delali družbo in ne bo ena samevala doma, ko mene ne bo. No, potem pa imaš dve, pa si rečeš, sej kaj pa so to tri, samo še mal dražje bo, one bodo mele pa celo žurko doma, ko me ne bo, ma kaj ni to super... In tako naprej :lol:
We got rid of the kids. The cat was allergic.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če jul 05, 2012 12:32 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ampak je res tko. :lol: Jaz bi mela ful še četrto, več kot pet jih pa pri nas tako ne morem met. :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Če jul 05, 2012 1:28 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ah verjemte, če bi bila odločitev samo na meni ziher ne bi imela samo ene....je pa tukaj še partner, kateri se "boji" da bo Hana užaljena in jezna na naju, če vzamema še kakšno. Tako, da že to je bil čudež, da je celo sam rekel da bi lahko vzela enega :) No mogoče je pomagalo moje pregovarjanje eno leto.... :yahoo:
P.s. kako skrbite za hrano muck, glede na to da je Hana stara 2 leti ta pa bo mladiček? Hana ima cel dan na voljo, da papa briketke, ker pridna in ne poje preveč oz. ni debela ampak prava manekenka
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Če jul 05, 2012 4:04 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Saj, če bi bila odločitev odvisna samo od mene, bi tudi mi že imeli kakšno več, tako pa :S
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Po avg 13, 2012 7:58 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Mene noben več ne podpira, še mačka se je zarotila proti meni...v soboto smo dobili na obisk mojo mami in očkota ter njuno par mesecev staro Žabiko, katera je očitno dobila sanjski dom (po vseh kalvarijah kaj jih je mogla preživet...). OMG moja mačka je terorist. Misli, da je ena in edina na tem svetu pihala je v bogo mače, da groza. Smo jo malo zaprli v spalnico in spustili Žabiko, da se je prošetala malo po dnevni.... Hana pa je potem po njihovem odhodu imela dela za dve uri...vse je mogla prevohat, vse igrače je razmetala po stanovanju, še tiste za katere sem mislila, da so že zdavnaj pristale v kakšnem sestalcu...in potem od užaljenosti nad obiskom je šla frajerka iz užaljenosti "spat" pod posteljo, kot da se ji je zgodila krivica stoletja.... :dash: :dash: :dash: Nato pa seveda samogovori mojega dragega "in ti bi rada imela še eno mačko" :devil: :dash: :dash: :dash: grrrrr

Jaz bom počasi res obupala...Al pa dragega izselila ;) iz danes na jutri si je premislil satan.....
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14907

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po avg 13, 2012 8:30 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Joj, Hanika, v tole temo, kjer je toliko zapisanega o združevanju, napišeš takšen prispevek. :negative: A bi si po tvoje morali muci kar past v objem, al kako? :O
Če v družini ni soglasja za še eno muco, je pač žal ne boste imeli. Ampak naj ne bo pri tem razlog za neposvajanje čisto normalna reakcija vaše muce na vsiljivca. Če bi bilo tako, ne bi bilo nikoli nobene posvojitve druge muce in nobenega lastništva več muc, pač pa bi kar vse bivale solo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po avg 13, 2012 8:35 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Podpis pod Renatino pisanje.
Muce itak ZMERAJ zganjajo cirkus ko se prvič vidijo, zato je pač pri združevanju potrebna potrpežljivost....
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6228

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po avg 13, 2012 9:31 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Pa ne samo prvič... Pri nas smo imeli eno nekaj dni ločeno od ostalih, ker je bila bolna, pa so ob ponovnem združevanju par dni dramo zganjali in pihali en na drugega. :rolleyes: Pa so bratec in sestrici, že od malega skupaj.
Mački pač zganjajo dramo, takšni so. In če ob kratkem obisku takole ven padeš (ti, Hanika, ker mačka je reagirala popolnoma pričakovano :lol: ), potem se moraš res ogromno podučiti in se fejst psihično pripravit, preden sploh resno pomisliš na dodatno mačko.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po avg 13, 2012 9:35 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Ali pa nehat mislit na dodatno in take drame zganjat. Če partner noče še ene, ti pa kljub temu želiš živeti z njim, pač dodatne mačke ne bo ali pa bo ves čas sranje (sicer si sama takega razmerja sploh ne morem predstavljat, ker v njem ne bi mogla živeti, ampak vsak pač po svoje).
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Po avg 13, 2012 11:07 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Jaz si predstavljam kakšne naj bi bile reakcije, in sem pripravljena na njih in me sploh ni nič čudilo ampak je pa fanta še bolj odvrnilo. :(

Ja Helena, kapo dol pred tvojim partnerjem.... sem si mislila, da glede na to kako ima moj rad živali, da bo pa vseeno popustil :(

Še vedno imam upanje in nebom popustila, res pa nebom tako "tečna" in mogoče pa se kdaj zgodi, da bo še kakšna mucka pri naši "bajti" :girlsad:

Glede posvojitve še ene, pa sem mu pokazala že mali miljon člankov in slik in videov ni da ni... :girlsad: :girlsad: :girlsad:
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 474

Pridružen: Če dec 30, 2010 9:32 am

Odgovor Po avg 13, 2012 11:10 am

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

p.s. vseeno se je pa Hana potem ko se je umirila igrala z eno igračko in jo celo prelizala in to s tisto igračko katero je Žaba metala po luftu....upanje umre zadnje ;)
Kdor ne mara živali,ne mara ljudi!!!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Po avg 13, 2012 6:32 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Punce, tudi jst rabim vaš nasvet oziroma kao bi ve naredile v taki situaciji. Pred meseci je k hiši prišel prostoživečko, ki mu je sedaj ime Boris. Čisto divji..po kastraciji, cepljenju in vsem kar pride zraven je postal prava mazica in kadar stopim iz hiše je v trenutku v naročju in bi se čohal in čohal. Od hiše se oddalji največ 5 metrov, pod drevo v senco. Je IZJEMNO dominanten in drugih mačkov ne prenese :rolleyes: Razen male muce,ki se je pred hišo pojavila kak mesec nazaj. Ona je zaljubljena vanjga in on vanjo. Take mačje ljubezni še nisem videla :kiss: S fantom sva se najprej odločila, da malo muco vzameva v hišo k mojima dvema mačkonoma. Ampak meni je hudo ločit Borisa in muco, ker se je Boris čisto spremenil odkar je prišla. Vesel, igriv, ljubezniv, aktiven...Potem je fant predlagal, da v hišo vzameva oba :O Ampak se zaradi Borisove dominantnosti to ne upam. Mislim, da bi mojega malega muca Pikija to čisto vrglo iz tira. Mišo bi se že postavil zase, ampak Piki...si ne predstavljam, kaj bi mu to naredilo. Torej, muco vzamem v hišo ali ne? Živiva sicer ob cesti, ki pa ni prometna. Muca se Borisa drži kot klop in se zadržuje samo tam kjer je on. Torej pred vrati v atrij in pod drevesom par metrov stran. Verjamem, da bi se muca ravnotako navezala na katerega od mojih dveh. Ampak hudo mi je za Borisa, ker bi izgubil svojo "varovanko" in prijateljico. Eh...nevem :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Po avg 13, 2012 6:43 pm

Re: Posvojitev 'druge' muce in lastništvo več muc

Jaz bi na tvojem mestu vsekakor poskušala oba vzet noter. Seveda ni garancije, da se bo obneslo, ampak je tudi ni, da se ne bo. Saj ju ni nujno preselit takoj in za zmeraj; vzemi ju noter za kakšno uro, pa bo takoj bolj jasno, kaj in kako - glede na njuno reakcijo in seveda tudi reakcijo tvojih muc.

Vso srečo! :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.