V središču

Muce in laserji.


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor Pe nov 05, 2010 9:05 pm

Muce in laserji.

Torej.. kot večina mačk sta tudi moja dva zmešana na laser... to je najboljša igrača za njih. dejansko skačeta en preko drugega za pikico.. zdaj normalno je da laser poškoduje oči če bi svetil v oči, tudi površinam kjer se svetloba odbija se izogibam (skorajda jih ni v stanovanju), tako da je laser točka večinoma na tleh (parket) ali pa na beli steni.

Pa me vseeno zanima vaše mnenje o tej igrači.. če se vam zdi popolnoma varna? dejansko sem prebral par spletnih strani.. kjer pišejo da je laser varna igrača za muco.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 139

Pridružen: Če sep 16, 2010 6:32 am

Odgovor Pe nov 05, 2010 9:08 pm

Re: Muce in laserji.

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Pe nov 05, 2010 9:28 pm

Re: Muce in laserji.

Uh, to se spomnim, ko sem še pred leti se igrala z mucami z laserjem, ampak do sedaj še nisem slišala, da bi bilo škodljivo.

Iz tvojih linkov je pa razvidno, da naj bi bilo škodljivo, da jim lahko poškodujejo vid?!?.. :O
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6223

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So nov 06, 2010 11:02 am

Re: Muce in laserji.

vid bi se poškodoval, če bi muc gledal direktno v izvor. v praksi pa muc gleda ravno v kontra smer - tam, kjer je pika.
mi se včasih poigramo tudi z laserjem, večinoma pa rajši z igračami na vrvici, ker jih imajo rajši.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So nov 06, 2010 11:07 am

Re: Muce in laserji.

Zanimivo mi je dejstvo, da je laser za muce primerna igrača psi pa razvijejo nekakšno psihozo in pikkice nikoli ne nehajo iskati.
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 440

Pridružen: Po sep 13, 2010 12:02 pm

Odgovor So nov 06, 2010 9:38 pm

Re: Muce in laserji.

:D Tudi sama sem sprobala to pred kakim mesecem. Po parih minutah je skoraj mejilo že na "zafrkavanje v glavo" :P , ker imajo pri kaki igrački vsaj zadoščenje, da jo ujameta, tukaj pa letata okoli za nečem navideznim. Mi je blo kar težko ker sem prav čutila njuno razočaranje po hudem šprintu v kot. :lol:

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.