Ustna higiena


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16146

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 03, 2012 8:41 pm

Re: Ustna higiena

Pri nas sta dva 14 dni jemala Stomorgyl in skoraj sem prepričana, da je bistvo vašega slinjenja v tem, da je tableta grenka in se ne sme valjati po ustih, sicer se slinijo. Treba jo je porinit res globoko v goltanec, jaz sem uporabljala kar aplikator, tudi zaradi grozečih čekanov naše Pike. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6225

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So nov 03, 2012 8:53 pm

Re: Ustna higiena

Aha pol je pa to čist drugo kokr stomadex, ki ga je blo treba nalimat na dlesen, da se je počasi topil v usta.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So nov 03, 2012 11:28 pm

Re: Ustna higiena

Sem se po postu od Gipsy spomnila, da enkrat nisem zadosti globoko porinila Zantel v gobček in se je maček
prav tako slinil in penil.Pena je kar vrela iz njega, res grozno zgleda. Je tudi bruhal, potem pa kmalu jedel. Res je, da je Zantel antiparazitik, ampak je menda res nagravžen po okusu in študiram, da je mogoče pri Stomorgylu podobno gravž okus in zna biti zato taka reakcija.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16503

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So nov 03, 2012 11:34 pm

Re: Ustna higiena

Zdaj sem šla guglat za te tablete in proizvajalec poudarja, naj se jih ne lomi. Jaz sem pa dobila navodilo, naj dajem po eno tretjino. Zelo možno je, da je tudi zaradi tega, dejstvo pa je, da je Melko zelo občutljiv in ga hitro kaj zvije.

Bolnik se je naspal v mojem naročju, pretepel Perota, spil kar nekaj vodice iz Miline skede in zdaj se nekaj z Mušem menita. :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So nov 03, 2012 11:38 pm

Re: Ustna higiena

Srček zlati, se že boljše počuti :kiss: . Lomila sem jih tudi jaz, saj je bil cel prevelika doza.Sigurno pa zanič okus takrat prej ven udari, saj ni zaščitnega sloja na nekaterih delih.
Bo najboljše vetko vprašati, poročaj potem, me prav zanima, če držijo naše domneve o slabem okusu in je Meli to samo dal vedeti na za mati jako stresen način :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne nov 04, 2012 12:41 am

Re: Ustna higiena

Jaz sicer ne vem, kaj je naš Jaka dobil prejšnji teden, ampak najverjetneje je ista stvar kot jo ima Meli. Tretjino tablete 9 dni v glavnem. 4 dni je šlo kolikor toliko brez problema in brez stranskih učinkov. Zdaj se je pa zadeva ustavila, ker je pogruntal, kaj se mučitelja greva. In vsako tableto, ki mu jo po težki borbi spraviva v grlo, izbruha. Kašlja in se slini toliko časa, da jo izpljune. Kaj sploh lahko naredim? Očitno smo dozo antibiotika na polovici prekinili in to mi ni niti najmanj všeč. Sicer je pa normalno razpoložen, tudi pije normalno in normalno je s tistimi par zobki, ki so mu še ostali.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16146

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne nov 04, 2012 8:36 am

Re: Ustna higiena

Nas je rešil aplikator, s katerim se da tableto na hitro "izstreliti" prav v goltanec. Se je pa treba naučiti delati z njim, ker je potrebna bliskovita akcija. Jaz sem se zverzirala na Šlepi, ki res ni prenesla dajanja tablet. Najprej parkrat rata kar tako, ko maček že ve, kaj ga čaka, mi pa vemo, da bomo v naslednjem poskusu popušili, pa najprej okrog njega trdno oviješ brisačo vse do vratu, da mu za silo fiksiraš glavo in preprečiš, da bi se te lotil s tačkami. Malo popustiš oprijem brisače okoli vratu in ga takoj energično zagrabiš za vratno gubo tako močno in na široko, da ima muc glavo malo vznak. S prstom ob strani razkleneš čeljust in takoj porineš v gobček aplikator s tableto, da ne more več zapreti gobčka. še malo bolj stisneš vratno gubo, da širše odpre gobček, aplikator porineš še malo globlje in poravnaš čim bolj na sredino goltanca ter bum. Vse skupaj naj traja max. 2 sekundi (brez začetne borbe, ko ga ovijaš z brisačo :D )

Glede lomljenja tablete res piše, da se to ne sme, vendar pa vrli proizvajalec ni predvidel, da nimamo doma vsi 10-kilskih mačkov. :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne nov 04, 2012 9:32 am

Re: Ustna higiena

Saj smo probali tudi z aplikatorjem, pa se vseeno začne slinit čez kakšno minuto in kašlja toliko časa, da jo spravi iz goltanca. Od začetka je šlo res fino med večernim krtačenjem. Takrat tako uživa, da lahko počneš z njim kar hočeš, sicer se pa praktično ne pusti prijet. To je pri Jakcu še dodaten problem, ko je tako noro nezaupljiv. No evo in zdaj se že tri dni ne pride več krtačit, prej je pa prav izsiljeval in jokal, ko je hotel še. Ne moreš verjet, kako so to prebrisani.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne nov 04, 2012 9:34 am

Re: Ustna higiena

Jaz pri zelo trmastih primerkih tableto povaljam v maslu ali margarini, da bolj zdrsne po goltancu. Ne vem sicer, a je ta kombinacija OK, ampak sigurno boljša, kot da sploh ne dobi zdravila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne nov 04, 2012 10:09 am

Re: Ustna higiena

Moja mama že tri leta daje Filipu na 12 ur tablete tako, da naredi kroglico iz Tuby cat paštete. Muca si da v naročje, glavo nazaj in kroglico globoko v grlo. Je pa prav hecno, kako mrcina ve, kdaj je ura 8. Par minut prej se skrije in ga ni nikjer. In to že 3 leta dan na dan :D Ampak Jakca na hrbtu v naročju lahko jaz samo sanjam :rolleyes:
To me še zanima. Tri dni zapored je zdaj tableto izbruhal, se pravi smo zabluzili kuro, kar seveda ni ok. A je bolje, da kljub prekinitvi poskušamo naprej ali zdaj pač je kar je. Prvič imam tako situacijo.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 94

Pridružen: So feb 19, 2011 11:33 am

Odgovor Ne nov 04, 2012 10:22 am

Re: Ustna higiena

Pri nas smo te tablete jemali dobri 2 leti nazaj zaradi vnetih dlesni. Vendar jih nismo nič lomili in glede na to, da je imela Niki takrat slabe 4 kile, sklepam da smo očitno imeli kakšne švohnejše. Ni imela nobenih reakcij, sem ji pa tudi dajala z aplikatorjem. Res super zadeva, si sploh ne predstavljam, kako bi ji drugače tableto spravila po grlu :good:.

Jaz bi sicer nadaljevala z jemanjem, čeprav tudi jaz sumim, da zna biti problem v lomljenju tablete, ki mu preveč zdraži želodec in jo zato izbruha. Lahko pa da res samo protestira, tu pa ne znam pomagati :( . Mogoče če mu takoj potem daš kakšen priboljšek, ki ga res obožuje? Čeprav si s tem verjetno tudi že poskusila.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne nov 04, 2012 11:59 am

Re: Ustna higiena

Avena, jaz bi jutri vetko klicala. Če ste zafurali kuro, ker je ven pobruhal, vam pa mogoče lahko da injekcijo namesto tablet? Če pa reče da morate vseeno tablete jest, pa začnete še enkrat ali kakor bo pač zahtevano.

Vem, da me je za Fergie vprašala a bom lahko dala tablete a ne. No, sem bila ziher da ne, pa sem rekla da itak bom probala. In uspelo mi je tako, da sva jih s fantom dala skupaj. Zvečer, ko se je zbudila, da je bila še malo mehka, sva jo dala na kuhinjski stol. Jaz sem jo prijela in ji odprla gobec, fant je notr porinil tableto. Štela sva "en dva tri", da je nisem predolgo držala, in je to to. Če je tableta slučajno preslabo šla dol, da ni takoj pogoltnila, sem jo malo zadržala na stolu, ji gobec skušala gor držat, da je za ziher pogoltnila.

Takoj zatem itak pade ena velika pohvala in kako je Fergie pridna pridna... pa takoj igra z njeno priljubljeno igračo, da pozabi na tableto.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne nov 04, 2012 12:52 pm

Re: Ustna higiena

Ja, saj bom poklicala jutri. Ma, saj v goltanec mu jo nekako spravimo, samo kaj, ko gre po isti poti nazaj. Triki s priboljški pri Jakcu odpadejo, ker on razen briketov sploh ničesar ne mara. Saj je mene tudi vetka vprašala, če bo šlo s tabletami. Alternativa je bila pa to, da ga vsak dan vozim po injekcijo, kar pa glede na njegovo psihično kondicijo tudi ni fajn. Če bi šlo za Eli, bi bilo pol manj komplicirano, Jaka je pa ko ena mimozica. Čim ni vse tako, kot je navajen je totalna panika in nezaupanje na dolgi rok. Nekako bomo že zrihtali tako, da bo prav. Hvala vsem za nasvete.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 546

Pridružen: Pe okt 01, 2010 12:07 pm

Odgovor Ne nov 04, 2012 8:44 pm

Re: Ustna higiena

Punce ste nas sijajno podučile kako tbl mucicam dati.Pa , morda samo še ena malenkost. Pri nas imamo vedno, ob dajanju tablete, pripravljeno brizgo z navadno vodo , takoj po tableti še vodo damo u usta z brizgo (dovolj blizu požiralnika da golta..).Potem ne more iskašljati odmerek..

Še vedno lahko izbruha , no takrat so pa injekcije edine ki nadomestijo tablete..
Ojej, srečno ob dajanju tbl.. :girlblush:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 546

Pridružen: Pe okt 01, 2010 12:07 pm

Odgovor Ne nov 04, 2012 8:44 pm

Re: Ustna higiena

Punce ste nas sijajno podučile kako tbl mucicam dati.Pa , morda samo še ena malenkost. Pri nas imamo vedno, ob dajanju tablete, pripravljeno brizgo z navadno vodo , takoj po tableti še vodo damo u usta z brizgo (dovolj blizu požiralnika da golta..).Potem ne more iskašljati odmerek..

Še vedno lahko izbruha , no takrat so pa injekcije edine ki nadomestijo tablete..
Ojej, srečno ob dajanju tbl.. :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po nov 05, 2012 9:29 am

Re: Ustna higiena

Malce pozno...

Gospa Mačka je imela kar hudo reakcijo na Stomorgyl 10 (grozno slinjenje, bruhanje...), smo zamenjali za Synulox 250 mg, ki ga je prinašala brez problema!
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16503

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To nov 06, 2012 1:38 pm

Re: Ustna higiena

Meli je danes tudi dobil Synulox 250mg, prvo polovičko tablete je pojedel brez težav in zdaj, skoraj eno uro pozneje, ni nobenih znakov, da bi bilo kaj narobe. Upam, da tako tudi ostane!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr nov 07, 2012 7:59 am

Re: Ustna higiena

:good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.