Priporočam/odsvetujem


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če nov 18, 2010 2:44 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

na oazi je oa v enem trikutniku, pod katerim je napisano pet, 1, v tadrugem, pod katerim je napisano pp, je pa 5 ? :crazy:
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če nov 18, 2010 2:49 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Še eno vprašanje :) (se oproščam, za ločene poste, samo se res nisem prej spomnila).

Ali mogoče kdo ve kako je z materialom Kerrock? Ker razmišljam že nekaj časa, da bi, ko bom nekoč (moja želja) končno imela kuhinjski pult iz njega, istočasno podrezala še za ujemajoče se živalske posode :) če bi seveda bilo to zanje varno :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če nov 18, 2010 2:57 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Didi je napisal/-a:na oazi je oa v enem trikutniku, pod katerim je napisano pet, 1, v tadrugem, pod katerim je napisano pp, je pa 5 ? :crazy:


Se oproščam, ker je debata resna, ampak dejstvo, da si Didi ogleduje oazine trikotnike me je močno zaskrbelo, dokler v drugem branju nisem ukapirala, katero oazo ona gleda :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če nov 18, 2010 3:00 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

haha, tudi jaz sem tuhtala, kje ima oaza trikotnike :D
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če nov 18, 2010 3:02 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Houdini je napisal/-a:Še eno vprašanje :) (se oproščam, za ločene poste, samo se res nisem prej spomnila).

Ali mogoče kdo ve kako je z materialom Kerrock? Ker razmišljam že nekaj časa, da bi, ko bom nekoč (moja želja) končno imela kuhinjski pult iz njega, istočasno podrezala še za ujemajoče se živalske posode :) če bi seveda bilo to zanje varno :)


Kerrock je kompozitni material, katerega osnovni sestavini sta aluminijev hidroksid in polimerno vezivo na bazi akrila.


http://www.kerrock.si/slo/intro

Kaj pa to pomeni, pa ne vem, jaz sem kemijo plonkala :girlblush:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6228

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če nov 18, 2010 3:21 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

babe zmešane :lol: :lol: :lol:
/\
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če nov 18, 2010 3:31 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Cats je napisal/-a:
Didi je napisal/-a:na oazi je oa v enem trikutniku, pod katerim je napisano pet, 1, v tadrugem, pod katerim je napisano pp, je pa 5 ? :crazy:


Se oproščam, ker je debata resna, ampak dejstvo, da si Didi ogleduje oazine trikotnike me je močno zaskrbelo, dokler v drugem branju nisem ukapirala, katero oazo ona gleda :lol:

o madona kašno dramo sm ppovzročla xD
govorim o tejle oazi
Slika
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Če nov 18, 2010 5:24 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Didi je napisal/-a:Mi mamo tudi rosfraj skodelice na tistem podstavku z nogicami, da se ne pelje okoli. So kr ok ampak se začne gor vodni kamen nabirat, še posebej v tisti z vodo, tako da mi jih bomo zamenjali za keramične :)


Meni se super obnese to očistiti s kisom. Uporabljam tega navadnega, alkoholnega. Na splošno je za čiščenje vodnega kamna kis zakon. :good: Sicer nekaj časa smrdi, ampak se da preživeti. Rajši to, kot razna kemija. :P
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Če nov 18, 2010 5:48 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Didi je napisal/-a:Mi mamo tudi rosfraj skodelice na tistem podstavku z nogicami, da se ne pelje okoli. So kr ok ampak se začne gor vodni kamen nabirat, še posebej v tisti z vodo, tako da mi jih bomo zamenjali za keramične :)


Mi imamo keramično za vodo, pa se prav tako gor naredi vodni kamen.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če nov 18, 2010 9:26 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Urshy je napisal/-a:
Penny, kje sta to kupila, to bi jaz nujno rabila, poln kufer imam že sesanja raznih preprogic! :lol: :lol: :lol:


Evo Urshy sem našla etiketo od teh skodelic s podstavkom - so od proizvajalca FOP (točno tega rožnatega imamo miˇˇ)
Slika

Slovenski uvoznik za to je Vetpet tukaj pa je seznam slovenskih trgovin, ki ponujajo izdelke od FOP http://www.vetpet.si/index.php?option=c ... &Itemid=54
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Pe nov 19, 2010 8:32 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Ooooo, kok so lepi! Hvala :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6228

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe nov 19, 2010 10:26 am

Re: Priporočam/odsvetujem

pinga je napisal/-a:
Didi je napisal/-a:Mi mamo tudi rosfraj skodelice na tistem podstavku z nogicami, da se ne pelje okoli. So kr ok ampak se začne gor vodni kamen nabirat, še posebej v tisti z vodo, tako da mi jih bomo zamenjali za keramične :)


Mi imamo keramično za vodo, pa se prav tako gor naredi vodni kamen.


Jaz jo vsake toliko (recimo 1x na teden) operem v pomivalcu in po nekaj letih redne uporabe ni gor še nobenega kamna. Al premalo pomivate al je pa pri meni bolj gladka glazura in se kamen manj prime. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Pe nov 19, 2010 10:32 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Pa glede na to, da je prej pogovor tekel o raznih škodljivih snoveh iz katerih so narejene posodice, se nič ne bojite kemikalij s katerimi se posodica opere v pomivalnem stroju? Jaz zelo redko perem posodice v pomivalnem stroju, še vedno prisegam na navadno vodo in kis :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6228

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe nov 19, 2010 10:40 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Jaz sem bila pri tej temi nasprotni breg - probam čim manj komplicirat. Pomivalec za moje pojme kemikalije dovolj dobro izpere (najbrž boljše kot pri pomivanju na roke), porabi manj vode, hkrati pa se posoda opere pri veliko višji temperaturi kot pri pranju na roke. Pa še z mojim se ne rabiva pregovarjat, kdo bo pomival posodo po kosilu. Skozi moje oči je to win-win situation. :good:

Pa tudi ne razumem logike, da bi pranje v pomivalcu zame bilo OK, mačkam bo pa škodilo. :D
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Pe nov 19, 2010 10:48 am

Re: Priporočam/odsvetujem

taperverčki je napisal/-a:Pa tudi ne razumem logike, da bi pranje v pomivalcu zame bilo OK, mačkam bo pa škodilo. :D

Jah, sej veš, da za mačke vedno najboljš...meni vedno pravijo, da preveč kompliciram okrog mačkov, ampak kaj nej, če sta pa moja :kiss: :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6228

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe nov 19, 2010 10:51 am

Re: Priporočam/odsvetujem

I_love_u je napisal/-a:
taperverčki je napisal/-a:Pa tudi ne razumem logike, da bi pranje v pomivalcu zame bilo OK, mačkam bo pa škodilo. :D

Jah, sej veš, da za mačke vedno najboljš...meni vedno pravijo, da preveč kompliciram okrog mačkov, ampak kaj nej, če sta pa moja :kiss: :D


Sej vem. Sej pri mačji hrani tudi preberem sestavo, za svojo pa zelo redko. :girlblush:
No ampak vseeno, kot največjo prednost pomivalca vidim visoko temperaturo vode. Prepričana sem, da se v vroči vodi posode najboljše razkužijo. :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 864

Pridružen: Po okt 11, 2010 10:09 am

Odgovor Po nov 22, 2010 8:21 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Meni vodni kamen ne predstavlja nobenih težav - za 10 minut v mešanico vode in kisa in kamen samo še zliješ stran :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Ne dec 12, 2010 10:45 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

A mi zna kdo tu povedat, če obstaja poleg Royal Caninove še kera suha hrana za Maine Coone? Da jo prodajajo v LJ oz. da se jo da naročit.. Pa se opravičujem, če sem sfalila temo, ampak ta priporočila se mi zdijo res fajn - pesek bom že menjala, za kar se vam zahvaljujem :)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Ne dec 12, 2010 10:51 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Pa misliš, da res rabijo posebno hrano, da kakšna hair & skin varianta ne bi bila dobra? Oziroma, hočem vprašat, zakaj bi MC rabili prav posebno hrano? Sprašujem, ker ne vem :girlblush:

Edit: zdaj sem šla gledat, na Sanabelle hair & skin piše, da je za pasemske mačke - jaz kokoš pa moje štrasenpotpurije s tem futram :D :D
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Ne dec 12, 2010 10:55 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Sem tudi jaz slišala, da rabijo posebno hrano, ker naj bi goltali in ne grizli, zato zaradi prebave rabijo posebne brikete :)
Ne vem pa, če je še kakšna druga kot Royal.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.