V središču

Kri v mačjem blatu


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe jan 31, 2014 10:50 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Hvala, modrozelena ;)
Jaz sem čist ponosna na vas, ker zdaj vem, koliko truda je vloženega v to :( :blush: naj se nikoli več ne vrne :good:

Zdaj pa upam, upam, upam :angel: da smo me na vrsti, da zmagamo :girlblush:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor So feb 01, 2014 6:43 am

Re: Kri v mačjem blatu

Saj boste zmagali, držim pesti. :girlyes:

Zdravljenje itak temelji na tem, da se kontrolila drisko, saj se posledično povzočitelj ne (ali v manjši nenevarni) meri širi v okolico. Higiena mačjih wcjev bo pri nas kar ostala na tem nivoju, ker je to najmanj kar lahko storim, pa večkrat bomo naredili kontrolni pregled blata.

Zanimivo se mi zdi, da se veliko veterinarjev (tudi v tujini) ne odloča za zdravljenje z zdravili dokler žival nima driske. Tudi mi smo dobili takšne napotke, da zdravljenja ne ponavljamo niti, če bodo kontrolni izvidi pozitivni, a mačkici ne bosta driskali. Kar zame ni dovolj dobro, jaz se hočem tega znebit za vse večne čase. :devil: Po informacijah s tujih forumov ima presenetljivo veliko ljudi Giardia pozitivne mačke. Tudi velikokrat se jim ponavljajo driske. Nekaterim takoj po zdravljenju, drugim čez en mesec, tretjim čez pol leta, spet nekaterim čez 6 let. Ampak jaz mislim, da do tega pride, ker niso dovolj temeljito pucali, ali pa ponovno pridejo v stik s parazitom zunaj in se to nikomur izmed nas ne bo nikoli ponovilo. :P

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po sep 29, 2014 12:16 am

Re: Kri v mačjem blatu

Eno neumno vprašanje, ampak ko se zbira blato za pregled 3 dni, a se ga vmes hrani v hladilniku? :girlblush:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Po sep 29, 2014 9:11 am

Re: Kri v mačjem blatu

Lahko daš v hladilnik. Meni so sicer rekli samo, naj imam na hladnem. Tudi pri Giardii iščejo ciste, ne trofozoitov, ki dlje časa v iztrebku itak ne preživijo, tako da glede temperature vseeno.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po sep 29, 2014 12:01 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Ma, sem dala potem. :D Zdaj je čez dan vseeno še tako toplo da ne vem kje bi še lahko imela.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Po sep 29, 2014 12:58 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Sem enkrat vprašala osebno zdravnico kako je z vzorci blata in hladilnikom. Pa me je pogledala, kot bi z lune padla. V hladilnik? Med hrano? To pa že ne, kamorkoli drugam, na zunanjo okensko polico če že, samo med hrano ne. :lol: Pa saj je zoprno po svoje, ampak glih posebnega hladilnika za take primere človek pač nima. :blush: Logično je pa tudi, da ne postaviš lončka direkt med zelenjavo. Tako sklepam, da je shranjevanje "kužnine" bolj povezano s tem, ali ti je zoprno postavit v hladilnik ali ne. Pa seveda od vrste preiskav. Kot sem prej rekla, za parazite mislim, da se sme dat v hladilnik. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 29, 2014 1:05 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Sem se spomnila na en čisto drugačen nasvet, ki se mi po več letih že zdi smešen, takrat se mi ravno ni zdel. Šlo je za mačje trupelce in nasvet veterinarke, naj ga do ponedeljka shranim kar v hladilniku. :rolleyes: Hja, v nobeno smer ni dobro pretiravati. :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Po sep 29, 2014 1:35 pm

Re: Kri v mačjem blatu

:O Offtopic: meni se je zgodilo nekaj podobnega med prostovoljnim delom v španskem zavetišču. Tam so imeli eno veliko halo/skladišče z vsem kar zavetišče potrebuje: hrana, deke, postelje, pralne stroje ... in skrinje. In človek se mora malo znajti, poiskati kakšno reč, pa malo "stikaš", ko ni nikogar, ki bi ga vprašal za nasvet. Meni se je zdelo ful dobro, da imajo poleg tone kruha in druge čipšit hrane še zamrznjeno hrano za pse. Sej ziher dobijo kake klavniške odpadke, ali donacije mesarij in podobno ane? In potem odprem skrinjo. Vajena vsega, ampak šok je bil ... velik. :girlsad: Tako in drugače smo bili prostovoljci še naprej v stiku s temi skrinjami, ampak tisti trenutek pač nisem pričakovala tega kar me je doletelo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po sep 29, 2014 6:02 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Ma veterinarko sem pozabila vprašat kam spravit. Imam sicer prostor pri košku za kakce, ampak je tam sobna T, temperatura v kuhinji itak niha. In ne vem potem kaj je boljše. Urin npr. vem da se mora dat v hladilnik, če ne tečeš takoj na veterino.

Imam pa sicer posodico zavito v folijo, 2 vrečki in še zip lock vrečko, pa stran od vsega. Vonja ni. Polico bom potem valjda pomila, kaj drugega pa ne vem kaj še lahko. :D Fantu se je grozno zdelo ko sem mu razlagala kaj bo treba naredit, :lol: , jaz imam pa bolj želodec za take zadeve in me pravzaprav sploh ne moti.

No, kar se tiče trupelc, to pa ne vem kako bi... :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po sep 29, 2014 6:13 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Jaz sem ga k sreči zbirala pozimi in sem ga hranila na balkonu v steklenem kozarcu s pokrovom ;) Jah, če ne bi bil pa hladilnik, tudi hujše stvari so ;)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Po sep 29, 2014 7:02 pm

Re: Kri v mačjem blatu

Oh, jaz sploh nisem občutljiva. Sem sposobna tudi samo lonček v hladilnik postavit. :D Čeprav mislim, da sem takrat celo še v eno vrečko dala. Nima kaj bit, marsikje drugje je več bakterij, ki niso za pojest, pa se nihče ne sekira.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po sep 29, 2014 9:57 pm

Re: Kri v mačjem blatu

:D Moje vrečke so bolj zaradi vonja. Čeprav sem danes dala por notr, na pol prerezan, pa mi zdaj lepo po tem itak "diši". Kje so šele kakci :lol:
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 71 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.