Muca kaka izven wc-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16158

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če dec 30, 2010 8:49 am

Muca kaka izven wc-ja

Moja bivša varovanka kaka poleg wc-ja. Prej je to počela občasno, zadnjih 14 dni pa redno. Lula v wc-ju, potem pa skoči ven in se podela zraven. Že ko je bila pri meni v skrbništvu je tu in tam naredila kupček kje v sobi, pa sem sklepala, da se bo z odhodom v dom, kjer je edina muca, to uredilo. Po naravi je namreč mirna in bolj lene sorte, pa sem mislila, da ji grejo na živce drugi varovančki. Posvojitelji pravijo, da je muca sicer videti zadovoljna in ne verjamejo, da bi bila zdolgočasena. Wc redno čistijo, wc in znamke peska niso menjali. Ni mi znano, da bi za takšno početje lahko obstajal kakšen fizični razlog, ima pa muca že dalj časa težave s kožo (prhljaj), kar po navodilih veterinarja zdravijo. Ima kdo podobne izkušnje, kakšen predlog?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 9:44 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

Naj gredo na brikete s podporo za kožo in dlako, poskusijo z odrtim straniščem in feliwayem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 9:48 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

Jao gipsy... To ti je Meli sindrom. Za enkrat je zadeva rešena tako, kot je napisala helena (po moje, da plonka iz mojih krvavih izkušenj): odklopljen wc. Zakaj je to začel delati iz ljubega miru, ne vem. Zdaj mu včasih še rata naredit kup na napačni strani peska, toda število takih dogodkov se je tako razredčilo, da se da prenašat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16158

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če dec 30, 2010 9:49 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

OK, jim bom rekla.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 58

Pridružen: Sr sep 15, 2010 1:58 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 9:58 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

gipsy je napisal/-a:Moja bivša varovanka kaka poleg wc-ja. Prej je to počela občasno, zadnjih 14 dni pa redno. Lula v wc-ju, potem pa skoči ven in se podela zraven. Že ko je bila pri meni v skrbništvu je tu in tam naredila kupček kje v sobi, pa sem sklepala, da se bo z odhodom v dom, kjer je edina muca, to uredilo. Po naravi je namreč mirna in bolj lene sorte, pa sem mislila, da ji grejo na živce drugi varovančki. Posvojitelji pravijo, da je muca sicer videti zadovoljna in ne verjamejo, da bi bila zdolgočasena. Wc redno čistijo, wc in znamke peska niso menjali. Ni mi znano, da bi za takšno početje lahko obstajal kakšen fizični razlog, ima pa muca že dalj časa težave s kožo (prhljaj), kar po navodilih veterinarja zdravijo. Ima kdo podobne izkušnje, kakšen predlog?


Malo za šalo :D ! Lahko zamenjamo mački. Ena od mojih pa kaka v WC, lula pa izven WC. Tako, da sem že dostikrat pomislila, da bi raje videla da se pokaka zraven, pa potem tisto "klobasco" poberem, kot da brišem lužice. Pa sem probala že vse živo, ne vem kaj naj še probam?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 11:16 am

Re: Muca kaka izven wc-ja

Moja prejšnja muca je to delala, ker sem brihta :fool: upoštevala navodilo na škatli od EverCleana: peska NIKOLI ne menjaš, samo pobiraš ven kupčke in kepice ter po potrebi dosipavaš. :bad: Da ne boste mislili, da sem imela isti pesek po več mesecev, ma kje pa. Upor je sledil že po kakšnih treh tednih, pa je bila edinka. Zamenjala sem znamko peska in bolj pogosto zamenjala komplet ves pesek in seveda vsakič dobro oprala cel wc. Potem naprej se ni nikoli več ponovil noben indicent.

Je bila pa tudi ta moja muca zelo boga - zaradi alergij je imela hude probleme s kožo pa tudi sicer je bila zelo živčna (obsesivno umivanje -> britje trebuha). :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6183

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 7:30 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Mačka pri moževih starših zadnje leto tudi dela tako: lula v WC, kaka zraven na tla. Sem jim rekla, naj nabavijo še en WC, pa nočejo, pravijo, da jih kakanje na tla ne moti-pospravijo takoj, ker so ves čas doma, pa je.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Če dec 30, 2010 7:42 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Mi imamo od incidenta z lulanjem dva wcja - v enega hodi na malo, v drugega pa na veliko potrebo. Vsak dan čistiva pesek, pogosteje celega zamenjava in ko zamenjava celoten pesek, očistim wc posodo.
Pri nas od takrat ni bilo več problemov z lulanjem drugod, si pa ne predstavljam, da bi se pokakala kje izven peska :O mene bi to zelo motilo :bad:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor Če dec 30, 2010 8:19 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Pei moji Mikici, ki je najstarejša v naši familiji :) imamo problem, da že celo življenje iztreblja na rob stranišča ali tako, da ima pol riti v Wc-ju pol pa zunaj. Da je stanje še slabše ima driskasto oz. mehko blato že od nekdaj, čeprav je zdrava. Probali smo z zamenjavo vse hrane, ki je na razpolago in Ad, ampak je nespremenjeno. Tako, da nonstop čistimo in imamo več stranišč kot mačk, da ostale lahko uporabljajo čista.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 3

Pridružen: Ne jun 16, 2013 3:59 pm

Odgovor Ne jun 16, 2013 4:56 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Pozdravljeni!
Sem nova na vašem forumu in vas moram najprej pohvaliti, res ste super in občudujem vaše delo.
Imam pa eno vprašanje. S fantom imava dva posvojena muca iz zavetišča oz. društva. Oba sta izključno notranja in se med sabo odlično razumeta. Imava ju že več kot eno leto in ju seveda obožujeva. Pred par meseci je začela muca nekajkrat na mesec (včasih na 2 tedna, včasih pa na nekaj dni) kakati po stanovanju. Tu ne gra za to, da ne bi kakala v wc ampak vedno najdeva samo en majhen »bobek«. Mesta kjer se ti bobki pojavljajo so povsem različna. Z lulanjem ni nobenih težav. Muce sicer nikoli nisva zasačila pri dejanju ampak sumiva da je ona, saj sem jo večkrat zalotila, kako je hotela svoj »pridelek« zakopati :S . Muca je sicer izredno prijazna noro scrtljana. Z mucem se vsak dan cele ure igrata in jo ima zelo rad. Muca ga vedno izrine iz sklede in tudi sicer ni v podrejenem položaju. Mucema namenjava izredno veliko pozornosti in se z njima tudi veliko igrava. Hrano imata zelo kvalitetno, tudi sicer se zdita popolnoma sproščena in zadovoljna. Zanima me če je kdo od vas že kdaj imel podobne težave in kaj bi lahko bil vzrok? Oba sta sterilizirana oz. kastrirana. Muca je bila steriliz. pri starosti cca 5 mesecev, približno mesec ali 2 kasneje pa se je začelo kakanje. Ali bi lahko bila kakšna povezava z operacijo (čeprav dvomim)? Tudi sicer ni bilo nobenih večjih sprememb, ki bi povzročile takšno vedenje. Sta testirana, cepljena in zdrava. Muca je bila tudi pri veterinarju in slikana na utrazvoku in ni nobenih sprememb oz posebnosti. Za kakršen koli odgovor bom res hvaležna! :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6183

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jun 16, 2013 5:22 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Včasih mačke izbrskajo kakec iz peska in ga uporabijo namesto žogice za igranje. Ko se naveličajo, najdemo tak "pridelek" kjerkoli in napačno sklepamo, da je bil narejen izven WC. Tak je Slavko (da ga zatožim)! :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jun 16, 2013 5:34 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Ena od mojih (ne bomo obtoževali po imenu :P ) je dolgodlaka in se ji včasih (na srečo zelo redko) kakšen bobek zatakne med dlake in pade stran malo kasneje na naključni lokaciji. Te lokacije se potem vsi trije v širokem loku ogibajo, dokler ne najdem in pospravim. :rolleyes:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jun 16, 2013 5:37 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Je kakec kaj mehkejši, kot je bil? Včasih se jim zadnji bobek prilepi in potem odpade izven WC-ja. Glede na to, da je vedno samo en bobek, se mi zdi to dokaj verjetno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jun 16, 2013 5:37 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Ops, sva pisali istočasno :D

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 3

Pridružen: Ne jun 16, 2013 3:59 pm

Odgovor Ne jun 16, 2013 5:41 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

taperverčki hvala!! Na to sploh nisem pomislila, ima res veliko dlake okoli ritke, to bi bilo res možno. Glede na to, da se vedno trudi zadevo zakopati upam da res nima kakca za igračo.
sem pa seveda že pomislila tudi na to. Ampak bobek je vedno »kot nov«,
brez peska, dlak ali česarkoli. Pa zadnjič je bil kakec na klubski mizici. Upam da ne žonglira s svojimi kakci ko naju ni doma :lol:
Hvala obema za odgovor!! ;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 3

Pridružen: Ne jun 16, 2013 3:59 pm

Odgovor Ne jun 16, 2013 5:42 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

No hvala vsem, mislim da smo uganili kje je problem! :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 1:58 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

No vidim, da nismo edini s sindromom pokakanega muca...

To se pri nas dogaja pri našem dolgodlakcu že celo leto..no včasih nismo bili niti ziher kdo je odgovoren za to nečednost, potem smo ga locirali, čerpav sta pesek iz wcja in poskušala zakopavat "nesrečo" pravzaprav oba. Nismo vedeli ali je to zato ker je naš muc "šlampast" v nasprotju s svojo neverjetno zakopalsko (meji že na obsesijo) sestrico, ali protestira, ali se kaj kregata, ali mu kar tako uide od strahu ali od česarkoli, ali bobke ven zbrskata za igračo, ...vse te teorije smo že preglodali.
...no do včeraj, ko sem končno zadevo videla od blizu. Maček je bil na wcju, nekaj bobkov je pustil tam, tudi še kar skrbno zakopal potem pa je smuknil za mano v pralnico in skakal po policah in kaaaaj vidim..ja en kakec napopan na dlako..v bistvu mi ga niti ni bilo tako lahko odstaraniti z vlažnim robčkom - gre za trd bobek in se očitno napopa na dolgo dlako.

Šaja in taperverčki pa vsi ostali kako naj ukrepam ob tej težavi? Naj mu postrižemo dlako ob zadniku? Ali je kaj s hrano?

V bistvu niti ne gre za neko strahotno svinjarijo, saj gre za trde in kompaktne bobke, vendar je bolj problem v smradu, ki ga ti povzročajo, če so dalj časa zunaj na zraku.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 2:15 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Morda so iztrebki prekompaktni in bi potreboval več mokre hrane za lažje izločanje. Jaz namreč opažam,
da je več težav s prilepljenimi iztrebki takrat, ko maček s težavo izloča. Od kar dobivata redno vsak dan
enkrat mokro hrano, zmešano z vodo, se to ni zgodilo, prav tako pa ni bilo težav z drisko.

Ena možnost je tudi, da bi večji in višji WC, v katerem bi imel več prostora za čepečo držo, zmanjšal
težave s kakci, ki se prilepijo na dlako pri nerodnem motoviljenju po WCju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16505

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po sep 02, 2013 2:17 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Ne ga stričt, reveža :( lepo s glavnikom ali krtačko predel okrog riti spucat vsake tolk, pa bo. Pa več mokre hrane, več posod s vodo, več trave in vsake toliko mogoče malo jetric, da bo kakec mehkejši in, da mu je lažje kakati - če praviš, da so kakci trdi in suhi.

Če bi jaz Melija postrigla vsakič, ko se kam mimo pokaka, bi imel samo grivo okoli glave :lol:

Edit: Pa me je Skuiki prehitela :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po sep 02, 2013 2:20 pm

Re: Muca kaka izven wc-ja

Cats, Leia me fenta, če bi ji z glavnikom šarila okrog riti :lol: :lol: Bi jo verjetno lažje ostrigla, pa tudi to ne bi bil posebno neboleč postopek (zame) :lol: Pri nas pač takele zadevice okrog riti rešujem tako, da letam za njo z robčkom in ji morebitne bobke potegnem stran. Ni srečna :devil:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.