V središču

Nosečnost in mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr mar 02, 2011 3:14 pm

Re: Preberi, natisni, izobražuj, osveščaj

Al pa v takih mehkih pastelnih barvah.... to je bolj v "nosečniškem" stilu :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr mar 02, 2011 3:31 pm

Re: Preberi, natisni, izobražuj, osveščaj

Aja pa za tiste ki Knedl zaslišujete.. mislim da je v sosednji temi "dokaz"....

knedl je napisal/-a:kok je vse to res kar si ga poimenovala :clap: ...d
pa tole od zadnič še gipsy...
To je za vseh vas pet, k ste tko fajn.
...šest po ta novem... :girlblush: (je zlo zgodi pa nisem hotla še okol tulit)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr mar 02, 2011 3:35 pm

Re: Preberi, natisni, izobražuj, osveščaj

Torej je stvar jasna! ČESTITKE!! :yahoo: :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr mar 02, 2011 3:41 pm

Re: Preberi, natisni, izobražuj, osveščaj

:kiss: hvala
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14890

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 3:45 pm

Re: Preberi, natisni, izobražuj, osveščaj

Ojej, kok ste pa tukaj nasmetile! Premikam temo in hkrati čestitam za malega knedlčka!
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr mar 02, 2011 3:52 pm

Re: Nosečnost in mačke

Čestitke, knedl!

Zdej pa dan za dnem dokumentirat zdravstveno stanje, ki dokazuje, da je nosečnica, ki živi z mačkami, še bolj zdrava! (Saj lahko kakšen rezultat tudi prirediš, važno, da bo "znanstveno" dokazano ;) )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr mar 02, 2011 4:07 pm

Re: Preberi, natisni, izobražuj, osveščaj

knedl je napisal/-a::kiss: hvala


Jaz bi še kar imela kakšnega dojenčka... Tolk je blo fajn takrat..... :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 4:09 pm

Re: Preberi, natisni, izobražuj, osveščaj

Gina je napisal/-a:Jaz bi še kar imela kakšnega dojenčka... Tolk je blo fajn takrat..... :girlblush:



Ja pa dej no, itak je zdej moderno. Pa še pri raziskavi od Leie boš lahko sodelovala. :D
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr mar 02, 2011 4:10 pm

Re: Nosečnost in mačke

Saj bi kar rade volje rekla: "Za znanost vse!", vendar... Bom pa enkrat čez 10-15 let ob vnukih uživala. Upam.. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Sr mar 02, 2011 4:12 pm

Re: Nosečnost in mačke

Mislim, tile dohtarji :dash: ,
lansko leto je bila noseča moja sestra, si h knam skoraj na obisk ni upala, ko pa mamo tolk mačkov :devil:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 4:14 pm

Re: Nosečnost in mačke

Knedel, meni je zelo žal ampak zdej si zavezana k temu da nam redno poročaš kako in kaj tvoji mački vplivajo na tamickenga.
Ti pa iz srca cestitam in vama zelim najvec zdravja ! :kiss:
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 6:18 pm

Re: Preberi, natisni, izobražuj, osveščaj

taperverčki je napisal/-a:pomojem bi blo treba naredit eno akcijo osveščanja po zdravstvenih domovih - lepit izobraževalne letake v čekalnice pri ginekologu. po možnosti s ful luštno slikico nosečke, ki sedi na kavču, z eno roko boža trebuščka, z drugo pa muco, ki leži na kavču ob njej.


oooooooooooo, sem se zdajle spovlna, da imam jst v albumu eno skoraj čist tako fotko! Če se prav spomnim, mi mačka celo na buuuuuuuuuhiju leži (tolko u-jev zato, ker je bil ogromen, buhi namreč)...no, al pa se stiska k njemu, skratka nisva na neki "avrni razdalji" ;)
To je blo dobrih 21 let nazaj, pa ej, niti moja mami, ki je, kar se mačk tiče, res "malo" za cajtom, mi ni pridigala, da jo moramo zdaj pa stran dat.

Knedl - e, zdaj mi je pa kristalno jasno nekaj iz ene druge teme! ;) :good: 8)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 6:40 pm

Re: Nosečnost in mačke

knedl - čestitke! :)

Drugač pa za tistole, ki se hoče mačke znebit: a ma res tok mehko hrbtenico, da se je prpravlena tolk hitro mačka znebit, ker je ginekologinja to pač omenila? ni niti tolk, da bi ginekologinjo prašala za utemeljene razloge zakaj mačko odstranit? ali je pa pač čakala na enega, ki bo to rekel, pa zdaj veselo brez slabe vesti mačka hoče ven spucat? kaj pa če ginekologinja reče da očka ni najbolj ne vem urejen? se naj njega tudi znebi, ker je slab zgled za higieno? :D

res mi gredo take paranoične babe na živce :rolleyes: :fool: zakaj ima človek možgane, če jih ne zna uporabljat? pa zakaj morajo bit za vse mačke krive?

reč svoji prijateljici naj neha bit butasta, pa naj ne zganja paranoje, ta stres slabo na otroka vpliva :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr mar 02, 2011 6:47 pm

Re: Nosečnost in mačke

all je napisal/-a:a ma res tok mehko hrbtenico, da se je prpravlena tolk hitro mačka znebit, ker je ginekologinja to pač omenila? ni niti tolk, da bi ginekologinjo prašala za utemeljene razloge zakaj mačko odstranit? ali je pa pač čakala na enega, ki bo to rekel, pa zdaj veselo brez slabe vesti mačka hoče ven spucat? kaj pa če ginekologinja reče da očka ni najbolj ne vem urejen? se naj njega tudi znebi, ker je slab zgled za higieno? :D

Jaz imam teorijo, da nosečnost pri nekaterih ženskah veliko slabše vpliva na (mentalno) zdravje kot mačka na zdravje bodoče matere ali otroka ... Ampak to je samo moja teorija in nima veze z dejanskim stanjem ... Al kako? ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr mar 02, 2011 7:30 pm

Re: Nosečnost in mačke

Leia jaz se to tudi sprašujem. Al so po naravi takšne, al jim nosečnost to naredi da tolk komplicirajo?
Zadnjič sem čisto slučajno priromala na en mamast forum in nisem mogla verjet, kakšne kokošje neumne pogovore imajo med sabo te nosečnice. V stilu:

ugotovila sem, da sem noseča in zdaj imam ogromen problem in sicer ne vem kakšno ime naj dam otroku. Mora biti brez šumnikov, na L, največ pet črk in nekaj posebnega. :fool: Al pa: ne vem kakšno ime naj dam drugemu otroku, da bo pasalo k imenu prvega otroka :rolleyes: Al pa še tretja skrajnost - kaj si mislite o imenu (ne spomnim se kaj je že bilo za eno ime, ampak bilo je nekaj skrajno neumnega v smislu Iran ali Peru ali nekaj takega)... :lol:

Pa cel forum imajo prepreden z nekim kompliciranjem alla katero kahlico naj kupim in okrog barve kakca in suhe kože pa kapljice za to in ono in... kako so pa 500 let nazaj delal? Kako pa delajo v od sveta odrezanih plemenih k jim kure skačejo okol medtem ko rojevajo? Pejte ven pa zadihejte babe noseče madona. :bye: :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 7:31 pm

Re: Preberi, natisni, izobražuj, osveščaj

Cats je napisal/-a:Mateja4, na Vixen se obrni, če rabiš kič slike s to tematiko :D

A tole? :P

Slika

Tale je iz moje prve nosečnosti, v drugi je bilo žal nekaj narobe (nepovezano z mačkami, psi in konji, ki jih imamo) in nisem več noseča (ravnokar iz bolnice) :( ... Ampak dete, ki sem ga na tejle slikci nosila vtrebuhu, je pa najbolj zdrav otrok v vrtcu. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 7:43 pm

Re: Nosečnost in mačke

Ojej :( zelo, zelo mi je žal.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Sr mar 02, 2011 7:55 pm

Re: Nosečnost in mačke

Cats je napisal/-a:Ojej :( zelo, zelo mi je žal.


:girlsad:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Sr mar 02, 2011 8:16 pm

Re: Nosečnost in mačke

Sorry... :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14890

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 8:57 pm

Re: Nosečnost in mačke

Penny je napisal/-a:...
Pa cel forum imajo prepreden z nekim kompliciranjem alla katero kahlico naj kupim in okrog barve kakca in suhe kože pa kapljice za to in ono in...


Sej ne, da bi mi tule kaj veliko komplicirali okoli granulacije in vonja peska za mačje sekrete, pa trdote mačjih kakcev, pa prhljajčkov, kihcev, vnetih učk..., ne, ne, mi pa že ne... :fool: :D

Vixen, slikca je krasna in ti iz srca želim, da nekoč v prihodnosti, ko bo pravi čas, posnameš še kakšno podobno. :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.