V središču

Nosečnost in mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr mar 02, 2011 9:13 pm

Re: Nosečnost in mačke

renata je napisal/-a:
Penny je napisal/-a:...
Pa cel forum imajo prepreden z nekim kompliciranjem alla katero kahlico naj kupim in okrog barve kakca in suhe kože pa kapljice za to in ono in...


Sej ne, da bi mi tule kaj veliko komplicirali okoli granulacije in vonja peska za mačje sekrete, pa trdote mačjih kakcev, pa prhljajčkov, kihcev, vnetih učk..., ne, ne, mi pa že ne... :fool: :D


Renata, to so resne in hudo pomembne zadeve ;) Aveš, večina nas ima stroge posvojitvene pogodbe ;)

Vixen, ena najlepšejših nosečniških fotk je tole ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 9:14 pm

Re: Nosečnost in mačke

Vixen, tale je pa res lepa fotka. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 9:15 pm

Re: Nosečnost in mačke

hvala vsem, sploh renati, s katero se popolnoma strinjam - jaz namreč nič ne kompliciram okrog kašic in kremic in imen in kahljic in kakca, ampak dejansko tudi zelo malo kompliciram okrog mačje hrane in mačje kozmetike in mačjih imen in mačjih WC-jev in mačjega kakca. :) Si pač o zadevah preberem na ustreznih forumih, mogoče še kaj vprašam in potem kupim tisto, kar se mi zdi fajn. ;)
Me pa seveda grozno motijo vsa nosečniška kompliciranja okrog "mačje bolezni" in podobnih neumnosti. :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 9:21 pm

Re: Nosečnost in mačke

Vixen ti boš moj zgled ko bom tam čez ene 7-8-10 let čarala kaj dojenčkasto mačjega :D
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr mar 02, 2011 10:37 pm

Re: Nosečnost in mačke

vixen, tudi meni je zelo žal. verjamem, da nam boš čez nekaj časa lahko pokazala podobne slikice! :praising:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če mar 03, 2011 8:26 am

Re: Nosečnost in mačke

vixen, držim pesti da nam boš kmalu kazala še kakšno tako lepo slikico. sicer se pa popolnoma strinjam s tabo glede vsega kompliciranja, življenje je prekratko da bi si ga še s tem krajšali...
drugače se mi pa ta ideja z osveščanjem ginekologov in podobnih zdi več kot odlična. mene osebno je moj vprašal če imam stik z mačkami. je že moral, glede na to da imam čist pokremplane roke :lol: . in potlej ga je samo zanimalo ali so muci tudi zunaj in ko sem odgovorila ne, je bil mislim da najbolj zadovoljen ginekolog na svetu :D . zato res ne razumem, zakaj bi se hotel odkrižat svojih družinskih članov, ker ti nekdo nekaj reče. ali pa poskusi dobit vsaj še drugo mnenje - iz naše strani da bo za ziher pozitivno 8) . skratka, če že je kaj blazno nevarno in joh in sploh ne mačke in nosečnice, je samo toksoplazmoza, pa še to bi rekla, da če jo že fašeš, je v večih primerih od umazane zelenjave kot pa od mačka.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Če mar 03, 2011 8:40 am

Re: Nosečnost in mačke

Vixen, iiii kakšna lepa slikca trebuščka in muce :)
Mislim, da bi bilo zelo na mestu, da bi naredili kakšne osveščujoče letake o nosečnosti in mačkah - jaz sicer muce med nosečnostjo še nisem imela, ampak vem pa, da me je ginekolog spraševal, če jo imam ali če imam stik z njimi. Ko sem mu rekla, da jo ima tašča, je rekel naj se jo za čas nosečnosti izogibam in je ne božam - ?! Potrebno bi bilo informirati nosečnice in njihove ginekologe!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So okt 02, 2010 7:47 pm

Odgovor Če mar 03, 2011 2:02 pm

Re: Nosečnost in mačke

Tole sem zasledila na podarimo.si:
http://www.podarimo.si/88708-2-mlada-mucka-nujno
"Zelo ju imam rada in mi bo hudo, ko odideta, vendar to moram storiti, ker sem noseča in se bojim, da bi dobila toksoplazmozo, kasneje pa za dojenčka ne bo dobro, če bodo v hiši mucki." :dash:

Bi bilo mogoče, da gospo katera od vas prek kakega meila spreobrne? :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 204

Pridružen: Pe okt 29, 2010 9:19 pm

Odgovor Če mar 03, 2011 2:11 pm

Re: Nosečnost in mačke

Ja saj to je ta, ki jo jaz spreobračam :) Bom poročala o izidu.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So okt 02, 2010 7:47 pm

Odgovor Če mar 03, 2011 2:16 pm

Re: Nosečnost in mačke

Mateja4 je napisal/-a:Ja saj to je ta, ki jo jaz spreobračam :) Bom poročala o izidu.

Super! :D
Upam da uspe... :rolleyes:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 03, 2011 4:11 pm

Re: Nosečnost in mačke

Še dobro da nimam opravka s takim neumnim babam, ker bi se kar razpočla.

A če še ni imela noric in jih bo otrok staknil v vrtcu, bo tudi otroka preč dala da jih ona ne bi dobila?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Če mar 03, 2011 7:32 pm

Re: Nosečnost in mačke

Danes je bil objavljen oglas:

Ker pričakujemo dojenčka, oddamo naša scrklanca, mucko in mačkončka. Maček Tonček je tigrast/bel, star približno eno leto in je kastriran. Je zelo miren, rad ima ljudi in je primeren tudi za otroke in starejše. Mucka Pikica je želvenovinasta, stara približno 5 mesecev, je še prelahka za sterilizacijo.

... toliko narobe stvari kot v tem oglasu, redko kdaj vidiš napisane kje skupaj
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Če mar 03, 2011 7:42 pm

Re: Nosečnost in mačke

Houdini je napisal/-a:Danes je bil objavljen oglas:

Ker pričakujemo dojenčka, oddamo naša scrklanca, mucko in mačkončka. Maček Tonček je tigrast/bel, star približno eno leto in je kastriran. Je zelo miren, rad ima ljudi in je primeren tudi za otroke in starejše. Mucka Pikica je želvenovinasta, stara približno 5 mesecev, je še prelahka za sterilizacijo.

... toliko narobe stvari kot v tem oglasu, redko kdaj vidiš napisane kje skupaj

:bad: :negative: :O :O :dash: :fool:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So okt 02, 2010 7:47 pm

Odgovor Če mar 03, 2011 9:51 pm

Re: Nosečnost in mačke

To je isti oglas kot tisti na podarimo.si (http://www.podarimo.si/88708-2-mlada-mucka-nujno) - se z njim že ukvarja Mateja4, če prav razumem. ;)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 9:18 am

Re: Nosečnost in mačke

"Muca sta primerna za otroke in starejše, ne pa za nosečnice in dojenčke" WTF :O :bad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 11:03 am

Re: Nosečnost in mačke

Mene pa zanima nekaj, ki je pa ni povezano s to tematiko. Mislim, da je Helena omenila, da so zelo pogost profil posvojitelja mladi pari. Pri takih je zelo verjetno, da se bodo v prihodnjih nekaj letih odločili za družino. A jih kaj vprašate, kaj si mislijo o tem? Kaj bo z mačkom v nosečnosti in po prihodu dojenčkov. Mene ni nihče vprašal, ampak ne bi nič zamerila, če bi me.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21707

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 11:17 am

Re: Nosečnost in mačke

Vedno vprašamo, razen redko ne :P .
Mladi pari so zelo rizična skupina za slabo posvojitev, sploh študenti ali taki, ki stanovanje rentajo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 11:21 am

Re: Nosečnost in mačke

že spet užaljena. :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 11:24 am

Re: Nosečnost in mačke

No, vsi najemniki nismo ravno rizični. ;)
(moj gazda je ravno pred pol ure ugotovil, da so se mački - čeprav S/K :rolleyes: - čudežno namnožili na 4 (je vedel "samo" za 2), pa smo še vsi v stanovanju) :P

Verjamem pa, da zna biti problem... ampak razumela pa ne bom nikoli, zakaj taki problemi okoli živali v stanovanju.
(sori za :offtopic: )
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe mar 04, 2011 11:31 am

Re: Nosečnost in mačke

Jaz bi bila pa grozno užaljena, če bi me še ob posvojitvi muckov spraševali o tem, kdaj načrtujem družino :aggressive: Ko da ni dovolj, da je to glavna tema vseh družinskih srečanj :dash:

Ampak vseeno: če je ta mladi par odločen, da bo dobro skrbel za mucke, potem je nabrž premislil tudi o potencialnem združevanju mucka in otrok?
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 70 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.