V središču

Nosečnost in mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 11:35 am

Re: Nosečnost in mačke

pari sredi 20-ih imajo v tem času pogosto odnos "otrok še ful ful ful doooooolgo ne bomo imeli" in zato niti ne razmišljajo o tem. samo ta dolgo dolgo se lahko že čez 5 let spremeni v zdaj, potem pa še kakšna ginekologinja iz cajtov 100 let pred leseno žlico zganja paniko.... ne vem no, pomojem ne razmislijo kar vsi o tem prej - če bi, potem se take zgodbe ne bi tako pogosto ponavljale. :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Pe mar 04, 2011 11:40 am

Re: Nosečnost in mačke

Samo tukaj je en drug problem ... pari v zgodnjih 20tih zelo verjetno tudi še slišali niso za toksoplazmo in jih bo nanje opozoril potem, ko se bo razvedelo, da sta noseča ... Tako, da tudi če sta še brez otrok, pa razmišljata o njih ... sta sedaj še vedno lahko prepričana, da itak, da bosta imela vse skupaj, pa ju potem kasneje kdo prestraši ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 11:49 am

Re: Nosečnost in mačke

No, pa saj ljudi ni treba ravno vprašat, KDAJ planirajo otroke, ampak rajši, če so kaj razmislili o tem, kaj se bo zgodilo, če/ko se odločijo zanje. Ta normalni posvojitelji bodo razumeli, da gre za to, da pač mačku iščeš dom za celo življenje in ne samo za par let, kdor pa tega ne razume, pa itak ni primeren posvojitelj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 11:50 am

Re: Nosečnost in mačke

He, mene ni nihče nič vprašal. Sem najbrž zgledala prestara :(
Še ena cvetka. Ko sem letos v službi častila za rojstni dan, se noseča sodelavka ni hotela niti pritakniti nobene stvari, pa drugače nima težav z apetitom. Kasneje sem izvedela, da zato, ker imam doma mačko in vrag si ga vedi, če ni bila zraven mene, ko sem pekla :dash: :dash: :dash:
Seveda tudi okrog mene hodi v velikem loku :lol:
Saj ni res pa je.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe mar 04, 2011 12:10 pm

Re: Nosečnost in mačke

haha, Avena, pa sej ni resna?! :lol:

sicer pa jaz cel svet presojam po sebi ... jaz sem pač pred posvojitvijo mačke pol leta samo prebirala in iskala informacije. meni se je zdelo samoumevno, da ko se dejansko spravim k posvojitvi, imam osnove razčiščene - torej tudi, kaj mačka pomeni v kontekstu otrok.

in zelo rada povem vsem na tistih družinskih srečanjih, da ker imamo mačke, otrok še vsaj 15 do 18 let ne bo :P pa naj si sami razlagajo, kaj hočem s tem povedati :P
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 12:22 pm

Re: Nosečnost in mačke

Leia, tole v drobnem tisku se pa meni ne zdi fajn (čeprav verjetno pomaga, da sorodniki nehajo težit :lol: ). Ampak s tem jim daješ vtis, da mačke in otroka na enkrat ni fajn imet, kar seveda niti približno ni res. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 113

Pridružen: Pe jan 28, 2011 3:49 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 12:30 pm

Re: Nosečnost in mačke

no, jst zgleda spadam v najbolj rizično skupino za posvojitev (mlad par v zgodnjh/srednjih 20ih letih, jaz študentka in v najemnem stanovanju).
Bi pa rekla da res ne bi bilo nič narobe če bi me kdo pri posvojitvi vprašal če sva s fantom razmišljala tudi v odnosu otrok-maček.

Sama sem že pred posvojitvijo Čopita prebirala teme tudi na to temo. Jst sm "domačo nalogo" naredila, sem pa prepričana, da je marsikdo ne, zato to vprašanje ne bi bilo odveč. Seveda to ne pomeni, da bi se posvojitelje spraševalo zasebna vprašanja, ampak da bi se jim nakazalo neko situacijo, ki bi se v prihodnosti lahko zgodila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe mar 04, 2011 1:05 pm

Re: Nosečnost in mačke

Vixen je napisal/-a:Leia, tole v drobnem tisku se pa meni ne zdi fajn (čeprav verjetno pomaga, da sorodniki nehajo težit :lol: ). Ampak s tem jim daješ vtis, da mačke in otroka na enkrat ni fajn imet, kar seveda niti približno ni res. :)

Vem, vem, samo sem pa že dolgo naveličana razlagati, da nimam namena imeti otrok (ker po defaultu naj bi si jih želela in koprnela po njih, ker sem ravno dovolj stara). Saj potem jim pojasnim, da naša Leia ne mara otrok (kar je res) in da mačke v tak stres res ne mislim spravljat ;) Itak ni nevarnosti, da bi kateri od njih kdaj želel posvojiti mačko, tako da hujše škode s tem (še) nisem naredila.
Bom torej pojasnilo po novem malo preoblikovala ;)

(In danes dobim obiske, ko se bo pol pogovora vrtelo okrog te teme, zato sem že vnaprej sitna za znoret ;) )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 04, 2011 1:13 pm

Re: Nosečnost in mačke

mene tud ni nič spraševala (al se pa vsaj ne spomnem glede na to kolk sem bla živčna ali pa zato k sem že tolko stara :D ), verjetn ker sem že dva mela od prej. drugače pa moram priznat da se nikoli sploh nisem ubadala s tem vprašanjem, ker mi je bilo itak jasno da moji ne grejo nikamor stran od mene. to je tako kot da se odrečeš delčku sebe. zakaj že? ker kaki dohtarci par stvari ni jasnih? itak pa po navadi nobenemu ne verjamem več zares in na koncu naredim kot se meni zdi. zakaj bi bil torej čas nosečnosti kaj drugačen?
leia, malo te razumem mačji stres pa to...vsakič k nečak pride na obisk, mojih žverc še pol ure vsaj ni ven iz temnih kotičkov stanovanja. hvala bogu nimamo veliko takih obiskov... :negative:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 04, 2011 1:55 pm

Re: Nosečnost in mačke

Jaz razna takšna vprašanja in teženje s strani sorodnikov rešim tako, da odgovorim:
"Ja, že imam tri otroke, ampak so malo manjše rasti (skoraj bi lahko rekla da so pritlikavci) hodijo po vseh štirih pa zelo so kosmati."

Pol pa gledam frise k jim čez 30 sekund klikerji uštekajo...

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 351

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:18 am

Odgovor Pe mar 04, 2011 2:00 pm

Re: Nosečnost in mačke

sitne sorodnike oz. vse, ki se čutijo poklicani za vtikovanje v posameznikovo intimo, se lahko na hitro odpravi z: Kako pa veš, da se ne trudiva že n let za dobit otroka, pa nam ne gre? A misliš, da je meni lahko, ko moram vsakič znova iskati izgovore, zakaj jih še nimamo, hkrati pa se zavedam, da jih morda nikoli ne bom sposobna imet.

Sej vem, da se ni lepo zgovarjat na dejanske probleme mnogih (ker te lahko to še kdaj tepe), ampak deluje pa ;)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 2:09 pm

Re: Nosečnost in mačke

Tele s sorodniki znajo bit pestre ja. No, meni noben za otroka ne teži, ker mislim, da je jasno da ne mislim kmalu imet. So mi pa tudi vprašanja o zaslužku in takih stvareh malo zgrešena. :rolleyes:

Sem pa tudi jaz v rizični skupini zgleda :D Najemniško stanovanje, skupaj s fantom, študentka. Je pa lastnik dober, je rekel že pri ogledu, ko sem povedala za mačko, da ga ne moti tudi če psa pripeljem. :)

Je pa utemeljeno vprašanje pomoje, da ko dajete v posvojitev mačke, da povprašate tudi po otrocih. Četudi ne tako direktno, je pa pomembno da človek ve, kako bo npr. čez pet let...

Tisti boječi nosečki, ki se ni hotla hrane pritaknit, bi pa za dojenčkovo darilo podarila pajacka sešitega iz mačjih dlak. :bye:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 2:17 pm

Re: Nosečnost in mačke

Saj nisem rekla, da je treba vprašat, KDAJ bojo meli otroke. To je za mačko čisto nepomembno. Pomembno je to, koliko vejo in komu bojo verjeli, ko do tega pride.

Sta pa enkrat pred časom prišla na obisk prijatelja od moža in je bila ona lih noseča. Cel cajt je držala roke k sebi, ni se želela ničesar niti dotaknit. Prav gravžalo se ji je vse, pa imam stanovanje vedno čisto. Rekla sicer nisem nič, samo možu sem povedala, da če se mislijo tako obnašat, v mojem domu niso več dobrodošli. Mene taki ignoranti res prav užalijo. Če imajo probleme z mački, naj ne hodijo - saj sva prej jasno povedala, da imava muco (takrat samo eno). :bad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 2:52 pm

Re: Nosečnost in mačke

T, si jo kar prestavljam kako bi šele zdaj na gliho in trdo sedela! :lol:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Pe mar 04, 2011 3:32 pm

Re: Nosečnost in mačke

Pa kaj te ženske mislijo, da te mačka samo pogleda pa že toksoplazmozo fašeš? Če sploh vedo česa se tako zelo bojijo :rolleyes: Me prav zanima koliko od teh "mačjeljubk" tako kot pri mačkih komplicira pri nakupu sadja in zelenjave :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Pe mar 04, 2011 3:32 pm

Re: Nosečnost in mačke

Leia je napisal/-a:
Vixen je napisal/-a:Leia, tole v drobnem tisku se pa meni ne zdi fajn (čeprav verjetno pomaga, da sorodniki nehajo težit :lol: ). Ampak s tem jim daješ vtis, da mačke in otroka na enkrat ni fajn imet, kar seveda niti približno ni res. :)

Vem, vem, samo sem pa že dolgo naveličana razlagati, da nimam namena imeti otrok (ker po defaultu naj bi si jih želela in koprnela po njih, ker sem ravno dovolj stara). Saj potem jim pojasnim, da naša Leia ne mara otrok (kar je res) in da mačke v tak stres res ne mislim spravljat ;) Itak ni nevarnosti, da bi kateri od njih kdaj želel posvojiti mačko, tako da hujše škode s tem (še) nisem naredila.
Bom torej pojasnilo po novem malo preoblikovala ;)

(In danes dobim obiske, ko se bo pol pogovora vrtelo okrog te teme, zato sem že vnaprej sitna za znoret ;) )



me veseli, da nisem edina, ki ima raje mačje, kot pa otroške paglavce.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe mar 04, 2011 3:40 pm

Re: Nosečnost in mačke

se strinjam z andrejo. sem že rekla nekje, da verjetno več okužb pride iz tega naslova kot pa od mačkov :dash:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe mar 04, 2011 3:42 pm

Re: Nosečnost in mačke

kozmopolitanka je napisal/-a:me veseli, da nisem edina, ki ima raje mačje, kot pa otroške paglavce.


Count me in. Jst tut.

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 4:49 pm

Re: Nosečnost in mačke

Tut js :)
Zadnjič spremenil andreja, dne Pe mar 04, 2011 4:52 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: Brisanje citata. Prosim izogibajte se citiranju zadnjega sporočila pred vašim!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Pe mar 04, 2011 5:21 pm

Re: Nosečnost in mačke

Mačja mama je napisal/-a:Jaz razna takšna vprašanja in teženje s strani sorodnikov rešim tako, da odgovorim:
"Ja, že imam tri otroke, ampak so malo manjše rasti (skoraj bi lahko rekla da so pritlikavci) hodijo po vseh štirih pa zelo so kosmati."


Imam podoben odgovor :D . Se je pa že moja mami (ki si drugače RES želi vnuke) navadila, da obiskom razlaga, da ona ima 6 vnukov 8) . Verjetno ne rabim razlagat, kaj si mislijo o naši familiji :lol: :lol: .

kozmopolitanka je napisal/-a:me veseli, da nisem edina, ki ima raje mačje, kot pa otroške paglavce.


Nisi edina 8) .
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.