V središču

Nosečnost in mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To maj 24, 2011 1:09 pm

Re: Nosečnost in mačke

Sem videla na FB-ju da imate stiskane letake... bi lahko dobila ene tri za svoj osebni (design) arhiv, prosim?
Če pa še kakšnega več pošljete jih bom pa "slučajno pozabila" v čakalnici ginekološke ambulante ko grem naslednjič tja :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor To maj 24, 2011 5:28 pm

Re: Nosečnost in mačke

Itak ;)
Imaš pa srečo, da sem tole videla ... če bi še kdo, naj se javi na info@dzzz-kranj.si ;) A tvoj naslov se mi že kje skriva? Tisti na spletki? ZS, prosim :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To maj 24, 2011 5:41 pm

Re: Nosečnost in mačke

a pa jih lahko "pozabiš" pri ginekologu oz pač če vprašaš a ti dovolijo al kako :P
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor To maj 24, 2011 7:45 pm

Re: Nosečnost in mačke

Mi sicer pošiljamo prošnje in večinoma so zainterisirani in jim pošljemo letake po pošti, da jih dajo v čakalnice.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor To maj 24, 2011 9:06 pm

Re: Nosečnost in mačke

:good:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To maj 24, 2011 9:21 pm

Re: Nosečnost in mačke

punce, jaz menim, da tole ipak ne bi bilo korektno "pozabljat" po čakalnicah - se mi zdi prav, da najprej vprašamo oz. zaprosimo za tovrstno sodelovanje in po pritrdilnem odgovoru pošljemo (=pošlje DZZŽ Kranj).

Zaenkrat smo dobili samo en negativen odgovor od enega zdravstvenega doma (btw - takorekoč "iz sosednje vasi" je, no pa saj ni važno), je pa res, da vsi še niso odgovorili (vaaaalda da jih bom spomnila, še kakšen teden jim dam, zato ker kakšen tak "postopek" v zavodu zna malce potrajat) no pa vsem tudi še poslali nismo prošnje oz. predloga (pa bomo, brez skrbi).
:)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr maj 25, 2011 6:11 am

Re: Nosečnost in mačke

No, no, to je bila itak šala!!! Veš da bom vprašala prej!! :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Če jun 16, 2011 12:32 pm

Re: Nosečnost in mačke

Jaz sem bila včeraj totalno navdušena. Nova lastnica Čikite je prišla s svojima dvema hčerama in s fantom od ene od hčera, ki pričakujeta otročka čez 2 meseca. Moje mačke je valjala po rokah brez vsakršnega problema :good: Sem jo malo povprašala okrog toksoplazme in je rekla, da samo zunanjih mačk ne boža, pa se ji srce trga ko kakšno vidi in bi se ta mečkala. Je rekla, da se tega ne boji, odrasla je z mačkami, se dala testirat in ni še prebolela toksoplazme. Res je tega izredno malo, zaveda se tudi, da je veliko večja verjetnost, da se okužiš z neoprano zelenjavo kot, da ti jo da maček. Osveščena družina, i like!! :clap:
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe jun 17, 2011 6:44 am

Re: Nosečnost in mačke

tole pa tud mene veseli prebirat :) . drugače te trikrat testirajo med nosečnostjo. jest sem tud negativna, pa sem v življenju premrcvarila po rokah ni da ni, pojedla neopranega sadja in zelenjave da ne govorim, tako da zares ne razumem, zakaj tok sploh strašijo s tem, ker očitno se ne da kar tako okužit s tem.
krančanke, a ste poslale prošnjo tud v zd fužine mogoče? lohka grem jest tja vprašat glede letakov.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 45

Pridružen: Po feb 07, 2011 12:25 pm

Kraj: LJ-okolica

Odgovor Pe jun 17, 2011 7:50 am

Re: Nosečnost in mačke

ma vse to sranje izvira iz ginekoloških ambulant in pa "znanja" naših babic. Vsem nosečkam povejo, da ne smejo jest termično neobdelanega mesa in neoprane zelenjave, nihče pa ne pove, da je ravno neobdelano meso in neoprana zalenjava glavni vir okužbe z tokso. Lažje je za tokso obdolžit mačke kot pa povedat, da je zelenjava bolj verjetn vir okužbe, kaj bojo pa reve noseče jedle, če se začnejo še solate ogibat tolk k mačkov.
Mački so bli v hiši dve leti pred zanositvijo pa moja ni pozitivna, sodelavka katera se je vedno znava zgražala nad mački, pa pozitivna.

prvi obisk patronažne sestre se je pri nas zaključil minuto po tem ko je stopila v hišo ...."JOJ A mačke MATE?! a veste kolk je to nevarn?!!" ..... je šla reva s tako ihto iz bajte, da je na blatnem parkingu mal preveč gasa dala in je še dve ure čakala, da so jo prišli ven potegnt 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1425

Pridružen: Ne avg 15, 2010 11:13 pm

Odgovor Pe jun 17, 2011 8:25 am

Re: Nosečnost in mačke

Poslali bomo v čisto vse zd-je, porodnišnice in zasebne ginekološke ambulante (po seznamih, ki so dostopni na spletu). Nekam je že bilo poslano, nekam še bo (ker ne gre vse naenkrat) :)

Za družino Čikitinih posvojiteljev pa :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 261

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:27 pm

Odgovor Pe jun 17, 2011 9:12 pm

Re: Nosečnost in mačke

Hehehe, ko sem rodila Samota (2. mulo) se prav spomnim patronažne, ki je imela skoraj srčni napad zaradi mačk in ko je ponovno prišla čez nekaj dni sem imela ravno "pasji" obisk (takrat še nisem imela svoje)... :lol:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor So jun 18, 2011 6:39 am

Re: Nosečnost in mačke

Tecka je napisal/-a:Hehehe, ko sem rodila Samota (2. mulo) se prav spomnim patronažne, ki je imela skoraj srčni napad zaradi mačk .. :lol:


Ojoj pa dobr no kaj pa v kakšnih oddaljenih krajih, kjer s kuram pa prašiči skup spijo? Pa so še vedno vsi živi... :rolleyes:
Ne vem kaj ji bo par mačk naredilo, ki so itak skoz notri in se s briketi hranijo... Mislim da je ona več bacilov v hišo na čevljih prinesla kot pa jih ima ena notranja mačka na celem telesu. Čudno da se nič ne bojijo zelenjave in sadja, ki ga pripeljejo iz Nevemkjezije in obdelujejo z raznimi škropivi in zalivajo z gnojno vodo... Pa da se pri umetnih barvilih v sladkarijah ne vprašajo za zdravje otroka. Pa pri čikih in alkoholu...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: Če jul 14, 2011 6:37 pm

Odgovor Če avg 25, 2011 2:51 pm

Re: Nosečnost in mačke

mene tut raz***********piiiiiii to, da naši dohtarji po vseh letih šolanja (no, obstajajo izjeme) ne znajo rečt druzga kot: MAČKA TAKOJ STRAN!
sama sem pri začasno nameščenem mucku stakla mikrosporijo, vedela sem kaj je, h zdravniku pa sem šla izključno zaradi tega, ker sem želela canesten na recept in ne samoplačniško. Ej, kot bi bla gobava! :O še čudno da ni šla z mano domov in sama nagnala mačke iz stanovanja... h sreči se je vse dobro končalo, izpuščaj sem mazala in pokrivala - da ni prišel v stik z mačjo dlako, in to je to! ccc Golazen in to z doktorskim nazivom so oni, ne pa naši mački, k so bolj čisti kot njene roke :D
drugače pa je znanstveno dokazano kolk pozitivnih vplivov ima skupno življenje z mačkom (ali psom) med nosečnostjo in takoj od malega otroka imet v stiku z odgovornostjo do živali...
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor So avg 27, 2011 8:42 pm

Re: Nosečnost in mačke

No, da še jaz delim svojo izkušnjo.

Stara sem 23 let, študentka, z dragim živiva v najemniškem stanovanju in želiva nekje v prihodnosti ustvariti družino. Ko sva posvojila prvo mačko in sem jaz v službi veselo razglabljala z enim sodelavcem, je drugi to slišal in začel: ja kaj pa toksoplazmoza? boš mogla pa mačke stran dat. kaj boš pa pol? nespametna si ... etc. Sem bila tiho in šla najprej pogooglat - ne le po mačjih forumih temveč nasploh in si razčistila pojme kaj in kako ter temu gospodu naslednjič argumente servirala na pladnju.

Noseča je bila ena moja prijateljica, prvo trimesečje. Testiranje za toksoplazmozo - pozitivno, čeprav doma ni imela mačk, ampak je dobila od še sama ne ve kje. Nič ni vedela o tem, ali je bila pozitivna prvič ali je že prebolela, pri ginekologu so ji napisali samo napotnico za splav. In kaj je naredila ona? Razpizdila se je na ginekologa, se prestavila iz Celja v Ljubljano, kjer ji je nov ginekolog povedal, da je toksoplazmoza le novodobni nateg, da včasih so pa vsi normalno funkcionirali, ko se o tem ni toliko govorilo. Posledica so bili pogostejši pregledi. Sedaj ima leto dni staro bebico, zdravo in čilo in ji ničesar ne manjka.

Verjamem pa, da se vsaka bodoča mamica prestraši. Otrok, ki ga nosi pod srcem, je kljub vsemu nekaj najlepšega, kar si ženska v življenju želi. To še ne pomeni oddajo mačk, splav in podobne stvari, temveč malce googlanja in raziskovanja. Jaz sem bila na to prijateljico ponosna. In sedaj sem ponosna lastnica že 2 mačkonov, ki moje življenje lepšata iz dneva v dan (še posebej ob 3 zjutaj, to imata najraje). :lol:
christinchy
Naya & Bači

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor So avg 27, 2011 9:16 pm

Re: Nosečnost in mačke

Splav? :O :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne avg 28, 2011 6:05 pm

Re: Nosečnost in mačke

Sorry, ampak tole pa gladko ne verjamem.
1. zaradi tokse se nikoli ne svetuje splava
2. tudi pri resni deformaciji ploda se nosečnice ne "pošlje na splav", temveč v primeru slabe prognoze nosečnica sama izbere, ali bo plod splavila ali ne
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor Po avg 29, 2011 5:39 am

Re: Nosečnost in mačke

Tako je ona meni povedala. Kaj je res, nisem šla preverjat še do njenega ginekologa, predvsem pa se mi je zdelo super, da je pobrskala in se pozanimala in ima sedaj zdravo 1-letno bebico.
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po avg 29, 2011 10:47 am

Re: Nosečnost in mačke

Saj te nisem obtožila, da se zmišljuješ, niti ne pričakujem, da bi morala preverjat. Mogoče sta se samo s prijateljico narobe razumeli. Ko smo ljudje fejst prizadeti, itak radi malo napihnemo svoje zgodbe. Če ji je pa ginekolog res kar takole svetoval splav, bi pa skozi moje oči moral ostat brez licence. Ampak 10000% pa to ni stalna praksa v našem zdravstvu, pa čeprav še tok strašijo nosečnice pred mački.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če jul 10, 2014 10:58 am

Re: Nosečnost in mačke

A je imela katera problem z mačjem lulanjem v začetku nosečnosti?
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.