V središču

Nosečnost in mačke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 04, 2011 5:26 pm

Re: Nosečnost in mačke

Jaz jih izprašam od bodočih otrok, do potencialnih razhodov/ločitev, pa do starih mam. Tiste prave to nič ne moti, saj razumejo, da ne sprašujem zaradi radovednosti, ampak zaradi muca in njegove bodočnosti. Se pa moram včasih prav nasmejat sama pri sebi, ko golobčkoma omenim, da se pari pač tudi razidejo, in kaj bo potem z muco. Večinoma kar malo pobledijo, iz odgovora pa lahko kar dobro oceniš, kako trden par sta.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 6:24 pm

Re: Nosečnost in mačke

kozmopolitanka je napisal/-a:me veseli, da nisem edina, ki ima raje mačje, kot pa otroške paglavce.


no ja, jaz bi marala tud otroške, da bi lahko take kičaste fotke kot vixen delala. :lol: :lol: :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Pe mar 04, 2011 6:32 pm

Re: Nosečnost in mačke

Ne vem kako te nosečnice, če že vse živo poberejo z interneta, ne znajo tudi prebrati vse kar se tiče tokspolazme. :dash:
taperverčki je napisal/-a:Sta pa enkrat pred časom prišla na obisk prijatelja od moža in je bila ona lih noseča. Cel cajt je držala roke k sebi, ni se želela ničesar niti dotaknit. Prav gravžalo se ji je vse, pa imam stanovanje vedno čisto.

Sadja pa zihr ne umije predno ga poje. Pa sigurno prime za kljuko vrat bloka z roko in si jih potem ne umije :bad:
Zanimivo, da se jih velik ne upa pridti v stik z mačkom, ampak vegeterjanka pa nobena ne rata?! :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Pe mar 04, 2011 10:28 pm

Re: Nosečnost in mačke

i_love_u, če te ginekolog "straši" o toksoplazmi, potem težko verjamem, da bi kdo sploh upošteval mnenja na forumu..
Kar se tiče forumov, kjer mame sprašujejo traparije - sama sem bila na takšnem forumu. Zanosila sem pri 19 letih in seveda kot neizkušena vedela prav nič. Forum mi je malo pomagal, da sem se izobražila, ampak sodelovala nisem - da bi spraševala za imena, kakšna haklica, ....je pa res, da nekateri zeloooo paničarijo - za hrano, voziček, imena, ... kakor tudi me tukaj za muce, a ni tako? :D

Sama imam 3 letnega sina, po telefonu ne vem, če sem to sploh omenila, kaj šele, da pridem s sinom po mačke? Ali sem? Bo Gipsy vedela bolj :girlblush:
No, kakorkoli.. ko sem zanosila, sem imela tudi pregled za tokso.. vse prav in lepo, to naj bi že prebolela, ker imam že od majhnih nog stike z mucami.. ampak pred pregledom sem se še naprej ukvarjala z mačkom, ki je bil mimogrede tudi zunanji in sicer ga brez strahu lupčkala, objemala, ... brez tega da bi si šla potem roke umit..

Me pa tudi strašno nervirajo vprašanja, kdaj bo kakšen otrok kljub temu, da že imam enega.. se eni očitno ne zavedajo, da so lahko še drugi razlogi - težave z zanositvijo ali karkoli že... :girlsad: :dash:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So mar 05, 2011 8:20 am

Re: Nosečnost in mačke

andreja je napisal/-a:Pa kaj te ženske mislijo, da te mačka samo pogleda pa že toksoplazmozo fašeš? Če sploh vedo česa se tako zelo bojijo :rolleyes: Me prav zanima koliko od teh "mačjeljubk" tako kot pri mačkih komplicira pri nakupu sadja in zelenjave :fool:

V glavnem ne. Jim ne nese do tja.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor So mar 05, 2011 10:27 am

Re: Nosečnost in mačke

taperverčki je napisal/-a:Sta pa enkrat pred časom prišla na obisk prijatelja od moža in je bila ona lih noseča. Cel cajt je držala roke k sebi, ni se želela ničesar niti dotaknit. Prav gravžalo se ji je vse, pa imam stanovanje vedno čisto.



Omg o tem govorim ja, paranoja in kompliciranje do konca :O
Jaz imam pa načeloma rada otroke, sploh če so lepo vzgojeni, ampak pretirano zaščitniški starši in kakšni pametnjakoviči, ki ti pridejo pametovat o otrokih kot največjem zakladu in manjvrednosti živali... teh pa ne prenašam, kar pokrov mi dvignejo. Taki imajo največkrat ta svoj največji zaklad do te mere nevzgojen, da ti na obisku vse omare odpre in predale prebrska, pa v vsako sobo pogleda. Starši pa to mirno gledajo, češ - razigranček mali. :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So mar 05, 2011 11:03 am

Re: Nosečnost in mačke

kozmopolitanka je napisal/-a:

me veseli, da nisem edina, ki ima raje mačje, kot pa otroške paglavce.

Ve ste vse čudne :lol: jaz pa komej čakam svoje paglavčke, ampak jih ne načrtujem pred 30im ker je treba še bajto nardit prej (samo to je tko ko si še mlad pa neumen pa planiraš vse živo ) :P
Sej nevem to bo najbž blazno butasto ampak a lahko katera kej več napiše o tejle toksoplazmozi ker do zdej se samo pogovarjamo o tem kaj povzroča pri neizobraženih ljudeh kaj dejansko pa to je pa jest pojma nimam pa me zanima, sicer sem že precej prebrala ampak samo po stokajočih paničih mamica forumih pa me zanima še vidik mačje/otroških mam takih ku niso čist za luno :P sej najbrž je to čudaško da se s tem že pri 18ih ukvarjam ampak nekako grem v smeri da delam z malimi otroci pa če že delam v vrtcu pa pride mi kašna nosečka noter pa mi začne jamrat da morejo mačka oddat ker je noseča spet pa je fajn bit pripravljen :) (mimogrede se mi je že zgodilo tudi to :O )
Dogs have owners, cats have staff

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So mar 05, 2011 11:09 am

Re: Nosečnost in mačke

Se mi zdi, da eni so taki razgrajači ja, kot je Penny napisala.
Meni se pa drug tip otrok veliko bolj smili. To so taki, ki zaradi svojega kokona, sploh ne vedo kje so ko odrastejo. Poznam nekaj ljudi, ki so pri svojih 21ih na stopnji 14 letnikov, ker enostavno sploh ne znajo funkcionirat v družbi in zelo naivno gledajo na vse skupaj. In so odvisni od staršov še vedno - pa ne mislim finančno. :negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor So mar 05, 2011 1:42 pm

Re: Nosečnost in mačke

največja ironija pa je, da bodo taki "v vato zaviti" otroci prej fasali kakšno mačjo bolezen kot pa tisti, ki kar naprej šlatajo mačke. za ilustracijo: jaz že od malega božam in prijemljem vse možne domače in potepuške mačke, pa nisem dobila npr. mikrosporije, pa jo je naša bivša mačka imela! od enih družinksih prijateljev, ki si pa podobno med nosečnmostjo niso upali na obisk, ker smo imeli mačko doma, je pa mulo dobil mačjo bolezen, čeprav se v življenju ni smel dotakniti mačke. vem, da je banalen primer ampak vseeno....
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 131

Pridružen: So sep 18, 2010 12:24 pm

Kraj: Petrovče

Odgovor So mar 05, 2011 2:06 pm

Re: Nosečnost in mačke

Mojo sodelavko je ginekologinja tako prestrašila glede toksoplazmoze, da taščino muco sploh ne spusti v svoje stanovanje (v dvodružinski hiši). Poskusila sem ji razložiti, da toksoplazmoze ne moreš dobiti od božanja mačk in na kakšne načine jo lahko dobiš. Pa mi je rekla samo, da ginekologinji bo pa že prej verjela, kot pa meni, ker ona pa že ve, kaj govori. In da tudi meni priporoča, da dam mačko stran, ko bom noseča :fool: In ko sem ji zabrusila, da to pa nikoli, me je gledala kot bik v nova vrata, češ, otrokovo življenje boš ogrožala zaradi ene mačke :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor So mar 05, 2011 2:50 pm

Re: Nosečnost in mačke

Evo najdla en fajn dokument o toksoplazmi. Lepo ponazorjeno in razloženo. http://www.zzv-go.si/fileadmin/pdfdoc20 ... azmoza.pdf

AjBeLePu je napisal/-a:i_love_u, če te ginekolog "straši" o toksoplazmi, potem težko verjamem, da bi kdo sploh upošteval mnenja na forumu..
Kar se tiče forumov, kjer mame sprašujejo traparije - sama sem bila na takšnem forumu.

Moram reči, da poznam kar nekaj ljudi, ko nekaj nekje sliši/prebere in to potem drži kot pribito, dokler ga ne prisiliš, da pogleda še kaj drugega. Sama se rada prepričam na večih koncih. Npr. maček je dobil po glavi rane in sva ga peljala k trem veterinarjem. Vse kar slišiš/vidiš je treba jemat za rezervo in pobrskati na večih koncih. Ma z mojim sva se navadila za vsako stvar vrtati do konca, ker potem ugotoviš, da veliko ljudi samo otresa jezik, ne zna pa kaj več razložiti o tem kar govori. :dash:
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor So mar 05, 2011 3:10 pm

Re: Nosečnost in mačke

Pri razširjanju toksoplazmoze igrajo pomembno vlogo mačke (slika 2). Okužijo se, ko se
hranijo z okuženimi glodalci, pticami ali drugimi malimi živalmi. Mačke izločajo parazite v
svojih iztrebkih do 3 tedne po okužbi. (vir: http://www.zzv-go.si/fileadmin/pdfdoc2010/72_toksoplazmoza.pdf)

Tale del je pomemben. Če je muca notranja in ne je surovega mesa (ki ga je ob nosečnosti pač najlažje umakniti iz prehrane), sploh ni variante za okužbo, tudi če nosečnica pride v stik z mačjimi iztrebki. Vsaj kar se mačke tiče no, nosečnica se lahko okuži tudi s prijemanjem okuženega sadja in zelenjave, če si ne opere rok, ali z uživanjem premalo toplotno obdelanega mesa. Poleg tega je pred "paniko" fino počakati na rezultate testa, ki ga naredijo vsaki nosečnici, saj je za otroka nevarna samo prva okužba matere. Če je mati toksoplazmozo že prebolela, kasnejša izpostavljenost parazitu ni škodljiva.

Ne vem kako lahko ginekologi to drugače razložijo :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So mar 05, 2011 4:17 pm

Re: Nosečnost in mačke

Ma, težavo po moje predstavljajo predvsem zunanje mačke. Te pač hodijo tudi po raznih (tujih) zelenjavnih vrtičkih (pa čeprav njihovi lastniki, zagovorniki svobode, travice in sončka, trdijo, da se ne premaknejo z domačega dvorišča) in je torej možno, da okužijo tudi solatko, ki je nato bodoča mamica ne opere posebej dobro (ker so pač kužne samo mačke :bad: ). In potem so mačke vir vsega zla.

Kolegica ima več mačkov in ko je bila noseča, jo je neko drugo dekle opozarjalo na "mačjo bolezen". Seveda ji je kot prava biologinja razložila vse o toksoplazmozi in solatkah z vrta ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So mar 05, 2011 4:23 pm

Re: Nosečnost in mačke

kakšna bolezen pa je toksoplazmoza, oz kakšni so znaki te bolezni, ker če bi bilo tko se da človeka najbrž namerno okužit pred nosečnostjo pa da to preboli pa je, tako kot delajo z noricami v ameriki
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So mar 05, 2011 4:26 pm

Re: Nosečnost in mačke

Didi, piše vse v pdf-ju ;) Nič hujšega v glavnem ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So mar 05, 2011 4:35 pm

Re: Nosečnost in mačke

jah kar tukej piše pravi da je praktično nemogoče dobit zadevo od notranje mačke če redno čistiš mačji wc in če je ne hraniš z srovim mesom :P okej zdej mi je vsa panika okol tega še manj jasna :fool:
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor So mar 05, 2011 4:42 pm

Re: Nosečnost in mačke

panika rata itak zaradi nevednosti. ali pa zato ker nekateri slepo verjamejo drugim na besedo, ker oni ki so strokovnjaki pa ja vejo madona...svet bi bil precej lepši in bolj toleranten če bi večina ljudi vsaj za en delček odprla svojim možganom pot v drugo stran...a sploh razumete kaj sem hotla povedat :girlblush: ?
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So mar 05, 2011 7:07 pm

Re: Nosečnost in mačke

čist razumljivo si napisala :) vsi so panični zaradi napačnih podatkov in tako se panika širi naprej, ker noben ni tolk, da bi sam kakšno stvar preveril in morda pomislil, da je tisto kar je slišal lahko napačno ali netočno... lahko bi mal možgane odprl ja.

Mislim, me preseneča, da toliko ljudi danes res vse na prvo žogo vrjame, ko mu pa en res pove čisto resnico, pa kot zanalašč ne bo vrjel. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne mar 06, 2011 10:37 am

Re: Nosečnost in mačke

Alexx je napisal/-a:T, si jo kar prestavljam kako bi šele zdaj na gliho in trdo sedela! :lol:


Si ne rabim predstavljat. Lani so hoteli pridet na obisk in si ogledat najino novo hiško. Ko jim je mož povedal, da zdaj imamo TRI (OMFG! :O :O :fool: :fool: ) muce, so se odločili, da rajši pridejo po otrokovem rojstvu. :crazy:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Ne mar 06, 2011 11:23 pm

Re: Nosečnost in mačke

Mene pa zanima, če mogoče katera ve, kako je z zamrznjenim surovim mesom, se s takšnim mesom mačka tudi lahko okuži?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.