kaj bi lahko bil vzrok?


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe jul 01, 2011 10:01 pm

kaj bi lahko bil vzrok?

Hej! v začasnem imam muca iz kopra ki je lutal po tržnici za ljudmi in mijavkal da bi vzbudil njihovo pozornost. zatekel se je v trgovino za male živali (kako prikladno) potem so ga odpeljali v azil in naslednji dan sem ga jaz prevzela. Muc neverjetno veliko spi in ima drisko. Sicer je kar precej ješč ima svetlečo dlako in se ene dvakrat na dan poigra z mano. ne zgleda da bi ga kaj bolelo saj se preteguje na vse strani in se pusti božat po trebuščku. sicer je precej miren in blazno prrrrrrijazen. V zavetišču je imal normalen kakec čim je prišel k meni pa driska. med vožnjo je trpel (beri jokal) čeprav smo šli samo iz izole v kp. predvidevam da je maček kastriran saj ima zelo majhna jajčka oz jih skoraj nima. ima svetlečo dlakico ni dehidreran (prvi dan je veliko pil sedaj normalno) učke ima ok ušeska tudi in zobke tudi (malo so rumenkasti ob dlesnih ampak minimalno in nima zadha. na videz je torej povsem zdrav. vročine pa mu ne znam izmerit. čudi me samo da tako veliko spi. driska je lahko tudi od stresa v zadnjih dneh saj se je pri meni končno sprostil. Jutri greva do veterinarke da mi pogleda približno starost pa zobke in kastracijo(če je res ali ni ampak sem skoraj 100% da je) bom omenila še tole. razbolhala sem ga že razglistat pa si ga ne upam dokler ima drisko.
torej kaj mislite vi? je lahko to celodnevno spanje posledica stresa? res je tudi da ne znam precenit koliko je star ampak predvidevam da je mlad odrasel maček. tam cca 2-3leta. al pa manj. lahko pa je tudi starejši to je samo moja laična ocena. sicer je suh (po mojih predstavah ampak naše so vedno bolj hruškaste) ni pa presuh lahko rečem da ima dober geštelček :D
Mnenja?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe jul 01, 2011 10:02 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

aja pa ne hodi skoz driskat ampak 2 krat na dan ko gre kakat pač ni trd kakec ampak precej driskast.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe jul 01, 2011 10:15 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

sem ga še enkrat pretipala-vse stoji na mestu nobenih zatečenih bezgavk ali kaj takega. buši mu pa lahko masiram-sploh ne šlivi.
boljše da jst nimam otroka ker mam take paranoje...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6183

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 10:52 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

Če kaka samo 2 x dnevno, ni driska.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe jul 01, 2011 10:55 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

je pa tekoče...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6183

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 11:00 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

Samo po telefonu se konzultiraj z veterinarko, ne ga vodit, ker bo še bolj v stresu. Mogoče ti bo svetovala:
http://www.zoomarketpreis.si/product_in ... cts_id/726

Pri nas so tigri občasno tudi bolj posrani in jim zelo pomaga.

Temperaturo mu izmeriš v danki z navadnim toplomerom.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe jul 01, 2011 11:03 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

Moja izkušnja po posvojitvi mačka: prav tako 2x dnevno mehek kakec, na meji driske, kar je trajalo 2 meseca (sicer smo sumili tudi trakuljo, vendar nisem bila prepričana, Zantel je seveda dobil za vsak slučaj); sedaj, ko bolje poznam njegov karakter, vem, da je bil glavni razlog stres zaradi menjave okolja.
(bili tudi pri vetu in ni našel ničesar bolezenskega)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe jul 01, 2011 11:13 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

sam pr temu mucu ni na meji driske ampak je driska. sam zarad tega se niti ne sekiram ker dovolj pije in je in ni dehidriran. skrbi me ker cel dan prespi (no razen zdej ko lovi na balkonu med rastlinam črička) če pa ga bom prinesla notri bo šel takoj spat. ful preveč spi uglavnem. ne zgleda pa apatičen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6183

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe jul 01, 2011 11:19 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

Mački spijo od 16-20 ur dnevno. Ne sekiraj se toliko. Mogoče mu je všeč, ker ima končno varno zavetje in uživa.

Naša Vis je imela drisko kake 6 mesecev. Od stresa, ker smo dobili nova mačka. Na klinikah smo pustili cca 1.000 eur zaradi paranoje in mačko samo še bolj v stres spravljali. Na steni smo imeli nalepleno razpredelnico, kdaj je kakala, koliko, kakšno je bilo blato. Blato smo poslali na pregled na Dunaj in plačali 200 eur, da so odkrili, da ji ni nič. Ko smo potem dobili še eno mačko, je od novega stresa nehala driskati in tako je zdaj že 3 leta.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe jul 01, 2011 11:30 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

o hvala-sem ful pomirjena. itak pa sem po naravi paranojik. tudi če mene kaj zagrabi celo paniko nardim. itak je verjetno vse skupaj od stresa. očitno je nekdo hišnega mačka vn fliknu in je bogi revež iskal dušo ki bi se ga usmilila. jutri bom se še malo z veterinarko posvetovala ampak mislim da bo ok. skrbelo me je predvsem zato ker kmalu odhajam v lj muca pa bom mogla pustit drugi namestiteljici, ki pa sem jo po veliki akciji na srečo že našla. zdej ko sem se jaz pomirila se tudi muc (džeko) že bolj normalno obnaša. visi v rastlinah in pleni črička že cca 20min. do sedaj je zgledal čisto nezainteresiran pa ga je očitno čriček premamil.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe jul 01, 2011 11:51 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

Poročilo: ni bil čriček ampak velika zelena kobilica. jo je uplenil sem jo mogla hudo poškodovano sama pokončat-kar sicer ne počnem (tudi os in čebel ne ubijam) in jo vržt v smeti potem pa sem ga nagradila s priden priden in enim malim priboljškom. ampak ni bilo dovolj-on pleni naprej. uglavnem vixen hvala ker od kar si mi pisala izgleda zelo živahen. upam samo da je fiv/felv negativen. bom pa del stanovanja v katerem je bil (kuhinja dnevna) za vsak slučaj zaradi možnih bolezni dodobra razkužila preden pride naslednji obisk čez poletje (beri: mama in lili puma)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 375

Pridružen: So nov 20, 2010 12:46 pm

Kraj: ljubljana

Odgovor Pe jul 01, 2011 11:53 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

sori ne vixen ampak visinnox. vedno vaju mešam.... :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So jul 02, 2011 3:12 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

malo ot - sarajst, a se tale muc ni vrnil domov?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor So jul 02, 2011 8:35 pm

Re: kaj bi lahko bil vzrok?

oaza88 je napisal/-a:malo ot - sarajst, a se tale muc ni vrnil domov?

Tudi meni ni jasno.

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.