V središču

Mačje lulanje izven WC-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr dec 21, 2011 12:04 pm

Re: lulanje

Enega - najbolj osumljenega daj posebej, 2 ostaneta skupaj. Pa boš zamenjala par, če še ne ugotoviš.
Pa z nihalom tudi lahko ugotoviš krivca.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 14, 2012 6:56 am

Re: lulanje

A mi katera zna povedat več o uroinfektu, je možno, da se kri pojavi?

Očitno nisem še dovolj budna, al neki, ker ne znam nič pametnega poguglat, razen tega da mačka ne bi lulala, pa ne vem če je to težava.

:scratch: :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To feb 14, 2012 8:01 am

Re: lulanje

Seveda je možna tudi kri. So mi pa na kliniki vf pred leti povedali, da je lahko kri v urinu tudi samo pokazatelj stresa. Moja Kitty pa je lulala rdeče nekaj dni po vsakem obiski veterinarja, vendar pa je imela tudi okvarjene ledvičke.
Najlažje bi blo, če se zmeniš, da na kliniko neseš vzorček urina(ujameš v podico, ko gospa počepne) pa da pregledajo. Če krvavo lula, te treba ugotovit, zakaj.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 14, 2012 8:06 am

Re: lulanje

Hvala. Samo vprašanje kdaj bo šla spet lulat. :( Stres dvomim da bi bil, ker ne vem zaradi česa bi bil, je vse tako kot vedno pri nas. Jaz se bojim, da ima kristale.

Bom klicala vetko, pa da vidimo. Sem že v nizkem štartu, da se popokamo pa gremo tja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To feb 14, 2012 8:19 am

Re: lulanje

Lahko je kri, lahko je ni... lahko lula po kapljicah, lula ful ali pa sploh ne...
Žal so znaki konkretno različni.
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 14, 2012 8:38 am

Re: lulanje

Edin znak, ki sem ga jaz zaenkrat opazila je kri. Še dobro da ima belo dlako, ker se je takoj vidlo. Pa en kup "štampiljk" je po tleh, pa po policah, povsod kjer je sedela. Vse ostalo je normalno.

Vetka h kateri sem hotla it je odsotna, upam da so drugi tudi ok, no verjamem da so. Ampak smo na vrsti šele čez nekaj ur, ta čas bom pa čakala. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To feb 14, 2012 9:37 am

Re: lulanje

O boh, katera pa? Samo upam, da niso kristali, ker uroinfekt se enostavno zdravi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To feb 14, 2012 9:52 am

Re: lulanje

Ah nekaj urc boste pa že zdržali počakat. Sej najbrž boste samo rabili popapcat kakšne antibiotike, pa bo vse ok. Mislimo na vas! :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 14, 2012 9:59 am

Re: lulanje

Kim je ta s težavami. :( Pa drugače se čist normalno obnaša, tudi zdajle recimo nagaja pa vse, pa pila je in jedla. Čez pol ure greva z mami, potem pa sporočim kako je šlo.

Sem pa ujela urin! In to tko perfektno, kar mi še nikoli ni uspelo, sem se vedno bolj namučila. Je šla slučajno v wc potem sem ji pa, ko je bila v počepu, tako ful majhno stekleno posodico porinla pod rep in se je noter polulala. :) Tako da sem boljše volje, ker imam vzorec. Pa ker je lulala samo v skledico, bo vet. vedel točno koliko je lulala nazadnje. Meni se zdi premalo.


Hvala. :kiss:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 14, 2012 12:38 pm

Re: lulanje

V krvi nič urina! :O Urin je bil pregledan in je ok, samo Ph bomo malo urejali z Uro-pet pasto. Vse ostalo ok, na ultrazvoku mehur lep. Je rekel vet. da je mogoče na začetku kakega vnetja in se je med lulanjem napenjala, pa je žilica počila in od tu kri. Zaenkrat odsvetuje antibiotike, se mu ni zdi potrebno. Je rekel naj jo opazujem, pa urin, pa če bom zasledila še kri, naj jo pripeljem nazaj.

Neverjetno res, jaz sem bila zjutraj čist posrana, ko sem jim vsa zalimana dala za jest, Kim pa s krvavo ritjo tam. :negative:

Je bila pa pridna, tudi glasu ni spustila, samo tresla se je revica na ultrazvoku.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To feb 14, 2012 12:56 pm

Re: lulanje

Sem zelo vesela, da ni nič takega. Mogoče drugič raje najprej mene pokliči, ker se je v dvoje lažje odločiti, če je takoj za letet k veterinarju. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 14, 2012 1:17 pm

Re: lulanje

Ja, pa bi pomoje vseeno šla, veš kakšen šok je bil, ker ni bila malo krvava ampak na obeh straneh po nogah in sem pol brisače umazala, da sem jo očistila. :blush: Zato kar nisem mogla verjet, da je ok, ampak sem pa vesela. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To feb 14, 2012 1:25 pm

Re: lulanje

Sicer si bila pri vetu in je on gotovo pametnejši od mene, pa vseeno.
Kaj pa, če kri ni bila od urina, pač pa od kod drugod? Mogoče ima bolj trdo blato, pa je pri kakanju kakšna žilca počila? Saj pravim, malo pametujem. :girlblush: Drugače pa super, da je vse OK. :good:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 14, 2012 2:25 pm

Re: lulanje

Saj najprej sem rit preverila, ker to se je že naredilo, da je imela malo krvi kdaj tam, tko za kako kapljo umazano. Ampak sem jo brisala, pa pogledala in je bila rit ok, čez drugo odprtino (kako naj to povem da ne bo čudno? :D) je pa imela krvavo. Saj teoretično bi lahko bila rit, ampak ne vem kako to da tam ni bilo nobene krvi/odrgnine/česarkoli, drugje pa. Pa tudi tako usrana ni bila do sedaj še nikoli, zato sem pa se ustrašila.

Aja, rekel je še da ima malce zadebeljeno steno mehurja, če se prav spomnim, ampak je poudaril da v bistvu ni nič takega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To mar 06, 2012 9:09 am

Re: lulanje

Pozno zdravljenje kristalov:
http://www.youtube.com/watch?v=BfJAJfp2WhI&feature=related
(ni primerno za zelo občutljive)
Zanimivo branje...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To mar 06, 2012 7:42 pm

Re: lulanje

To sem pa enkrat že gledala. Se ni za hecat, res ne.

Pri nas smo pa očitno ok. Pasto sem dajala, ampak ni bilo nobenih težav do sedaj, tako da sem vesela. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 6

Pridružen: Po okt 24, 2011 8:17 am

Odgovor Sr jun 05, 2013 6:43 am

Mici - uriniranje

Pozdravljeni,

V stanovanju imam dve muci Jimmy-a in Mici sta bratec in sestrica, stara sta leto in pol. Jimmy je kastriran, Mici pa žal še nisem stelizirala vendar jo bom v kratkem. Moj problem pa nastaja pri Mici in sicer mi lula po celem stanovanju kot da bi označevala, ko ima svoj nagon. Mucka sta skozi notri v stanovanju in nimata stika z drugimi mačkami. Ali se po stelizaciji mucke to konča oziroma v čem je problem da mi urinira kjer ji paše :girlsad: wc imata skupen ampak nikol ni bil problem vedno gre kakat v stranišče :) ali je to samo nagosko da označuje ali je to zaradi skupnega WC-ja. Prosim za vaše nasvete ideje in pomoč :) že v naprej najjjlleepppššaaa hvala :) :cat:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr jun 05, 2013 7:11 am

Re: Mici - uriniranje

Če imate več muc, je dobro da imajo vsak svoj WC. Neko "čez palec" pravilo je, da naj bi bilo število mačjih WCjev v stanovanju enako številu mačk plus še eden.
Vi bi torej potrebovali tri WCje. Jaz vidim pri mojih: če ne očistim WCjev zadosti redno, tudi moji začnejo lulati po celem stanovanju.
To je en možen razlog, bojo pa strokovnjakinje povedale še kaj več :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jun 05, 2013 7:54 am

Re: Mici - uriniranje

K veterinarju na pregled in sterilizacijo. Potem pa se lahko naprej pogovarjamo, če se zadeve ne bodo uredile.
Pa temo premikam v Mačke.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 05, 2013 8:03 am

Re: Mici - uriniranje

Sterilizacija vsekakor, pa tudi pregled urina (vnetje?).
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 82 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.