V središču

Mačje lulanje izven WC-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 10:33 am

lulanje

Hm, a se da lulanje drugam kot v pesek preprečit? :D

Ena rit mala se je v zadnjih 2 tednih ene 5x polulala na posteljico. Takoj ko sem jo oprala, posušila in dala nazaj je bila spet polulana. Medtem ko zadržkov do kakanja v wc ni, niti ostalega lulanja, tudi druga normalno hodi v wc. No, ker danes tiste posteljice nisem dala nazaj, je bila polulana ena druga. :rolleyes: Zakaj? Res da sem zamenjala wc - iz odprtega v pokritega, ampak vratc ni gor. Ena se je malo težko učila in potem raje ni šla na wc, zato je pač vhod odprt. Pa trudim se, da je pesek do časa dosipan, čistimo wc pa itak vsaj 3x na dan, če ne še večkrat.

Nekaj jo moti, samo kaj? :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 7:11 pm

Re: lulanje

Ste probali zamenjat posip? Če bi šlo, bi bilo fajn naštimat še en dodaten sekretek. Ste imeli kakšne stresne situacije zadnje čase, da bi lahko šlo za protest? :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 7:43 pm

Re: lulanje

Ne, vse je čist isto skoz. Pa tudi posip se ni spremenil, pa takega mislim da je tudi v skrbništvu imela in ni delovalo, da ji ni ok. Edina stvar je menjava wc-ja. Pa je takoj normalno notr hodila. Edin če imata kakšne medsebojne zamere mački med sabo, da ena polula samo tam kjer druga prej spi. :rolleyes: Čeprav se obnašata normalno. Ali pa samo mene zeza. :devil: :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 7:53 pm

Re: lulanje

Naš Maučko občasno polula.... mačkino posteljico! :devil: (že ve zakaj!) :P
Sem se že navadila... :girltruce:

Pomoje gre za "ljubosumje"...
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:10 pm

Re: lulanje

Huh, ljubosumje bi bila sicer opcija. Čeprav imata obe vsega dovolj... Ampak tamala je cela revca, če se je ne porajta. :rolleyes: Ma, bo že. :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:22 pm

Re: lulanje

Mački so čudni in dosadni,če jim kaj ne paše. Jaz hočem bit običajno najprej ziher, da ni kakšen zdravstveni zaplet, sicer pa lahko z baldrijanom pa faliwayam probaš, če je stresno ogroženo, revše mačje. :rolleyes: Kakšnim mačkom pa žal družba res ne paše preveč...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:33 pm

Re: lulanje

Saj drugač se ful super zastopita. :) Samo takoj ko eno pobožam, druga pride, da še njo. Zato sem rekla da je "revca", ker mora takoj bit pobožana. :D

Ma bom pozorna na pesek, za vsak slučaj, pa bom večkrat stene wc-ja prebrisala. Mogoče bo pomagalo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:34 pm

Re: lulanje

Aja, pa droge bosta doble. Imam še precej mačje mete za v kako miš nafilat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Ne jul 31, 2011 8:55 pm

Re: lulanje

hehe droga ziher pomaga. Zna tudi kakšen dodaten wc rešit zagato. Pa pesek mam jaz recimo multicat.
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 31, 2011 9:09 pm

Re: lulanje

Jaz mam GG masterja. Če še enkrat naredi to, bom pa res magari še en wc zraven dala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po avg 01, 2011 7:57 am

Re: lulanje

Se mi zdi, da je sigurno vzrok zamenjava wc-ja. Jaz sem pred časom samo zamenjala pokrit wc z drugim, večjim modelom, pa se je moja Gipsa odločila, da to nekul in je lulala izven. Potem sem zraven novega spet postavila starega in je bilo vse ok. Predlagam, da tako poskusiš tudi ti.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po avg 01, 2011 9:42 am

Re: lulanje

A pa je tud samo občasno zraven lulala, a kar skoz? Bom dala še odprtga zravn, samo je včeraj v pokritem kopala kot buldožer. Ji bom še metlico zraven dala. :mocking:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po avg 01, 2011 11:27 am

Re: lulanje

Lulala je občasno, kot nekakšno sporočilo meni, da ji novi wc ni všeč. Tudi pokakala se je parkrat. Ko sem zraven naštimala starega, pa kot bi odrezal. Naša psiho mačka je vsega zmožna. :kiss:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po avg 01, 2011 11:30 am

Re: lulanje

A tud to, lumpa. :D Mene je ravno zato begalo, ker drugače čist normalno hodi notr. Mogoče je pa zaenkrat še bolj uvidevna, mi je dala več časa da porajtam. :rolleyes:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 11:10 pm

Re: lulanje

Huh, sem dala star wc zraven, oba popucala, lepo nov pesek, ampak ne, ravnokar je polulala sveže oprano posteljico. :devil:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 11:21 pm

Re: lulanje

Mačjo posteljico?
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe avg 05, 2011 11:46 pm

Re: lulanje

Ja. Sem mal površno napisala. Nikol ni bilo problemov z lulanjem drugam kot v wc, razen ko sem wc zamenjala je začela od Fergie postlce namakat. No, so v bistvu od obeh, samo Fergie je bolj not rada. Pa drugače se super razumeta, pa wc sem nazaj dala. Bomo vidl, mogoče je bilo pa danes zadnjič. :rolleyes: Ker prej je že bila v wc-ju...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So avg 06, 2011 10:48 am

Re: lulanje

Za začetek mačjo posteljo v omaro! ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So avg 06, 2011 12:49 pm

Re: lulanje

Nekaterim mačkam oblika sklede asocira na WC in potem tam lulajo. Zadevo urediš tako, da daš za ležanje ravno blazino ali odejo.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So avg 06, 2011 8:50 pm

Re: lulanje

Posteljice so umaknjene začasno ja. :)

Drugače imamo take blazine za ležat, brez robov, pa je ravno tako polulala. Razen ene, ki je pravokotna, z robom.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 67 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.