V središču

Mačje lulanje izven WC-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor Po sep 05, 2011 7:51 pm

Re: lulanje

Mi imamo popolnoma enake tezave z ta novim mulčkom. Kaka v wc brez problema. Lulal je do nedavno v posteljico, ko sem jo n x oprala in pospravila je zacel na odejo na nasi potelji :negative: ...ne vem kaj naj se poskusim....samo se en wc lahko dodam.
Ampak tisto glede peska bi mi bilo cudno, ker a za kakat je pa dobr? :O

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po sep 05, 2011 8:25 pm

Re: lulanje

Pri nas se bolj redko zgodi, da muca kaka in lula zaporedoma. In mogoče ji tist moment ko hoče it lulat wc pač ne odgovarja. Tako da najboljš da se potrudite z wc-jem, mogoče še z dodatnim, potem boste pa vidli. Razen če ni do česa drugega vmes prišlo še (kakšen stres, spremembe,...).

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor Po sep 05, 2011 8:31 pm

Re: lulanje

Ja saj to imam v planu, da se en wc nabavimo...ne bo druge zgleda. Kar se tiče ta prve gospodične, ki je pri nas cca pol leta, smo preizkusili ze nakej peskov, da smo prisli do tega, ki se dobro grudi pa všeč mi je ker je iz bio materialov in se ga da lahko v wc. No vse poskuse je prestala brez problema in redno uporabljala wc. Ta novi je pri nas 2 tedna in pol. Prej je bil navajen uporabljat wc, baje brez problema, na zacetku pri nas je tudi vse tam opravil, ko se je navaidl kje je seveda.....potem pa ko je odkril posteljico je bil pa to nov zur :devil: ....
Najprej je celo se kakal v odejo na postelji-naši :negative: ....pa tega zdaj ne dela več. Imamo pa z lulanjem tezave.
No poskusim se z wc-jem in sporočim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Po sep 05, 2011 8:33 pm

Re: lulanje

Pri nas pa ni problemov z lulanjem, so bili pa s kakanjem, ko smo zamenjali pesek za bolj grobega, ker lulanja ne zakopava, klobase pa. Zdaj smo nazaj na starem pesku, ki pač malo bolj smrdi, so pa klobase zato lepo zakopane.
Z lulanjem pa smo imeli probleme pri prejšnji muci, ki je imala bolne ledvice. Mi je veterinar pojasnil, da daje krivdo pesku, ko jo je bolelo pri lulanju, zato lula po posteljah, ki so sevede dosti bolj mehke.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 266

Pridružen: So feb 26, 2011 9:44 am

Odgovor Sr sep 14, 2011 7:23 pm

Re: lulanje

Da sporočim, da smo zmagali :yahoo: ,
drugi wc je zakon, sem kupila zaprtega in iz samega firbca sta ga oba zacela takoj uporabljat :clap: !

Kakamo in lulamo v wc :good: !

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr sep 14, 2011 8:21 pm

Re: lulanje

:clap: Čudovito! :good: :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr sep 14, 2011 8:27 pm

Re: lulanje

Saj bi ti napisala bravo... pa bom rajši še malce počakala... :truce: :P
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe sep 16, 2011 2:32 pm

Re: lulanje

Penny, kopiram sem (iz Duškota)

Penny je napisal/-a:
Alexx je napisal/-a:Penny, ni nujno, da bi ti (tudi jaz nisem) kri opazila... lahko je tudi kaj drugega?!?
Jaz bi jo na tvojem mestu k vetu peljala...
(smo tudi našega... pa je "samo psiho"! :devil: Ampak sem se vseeno ful boljše počutila, ko smo morebitne fizične vzroke izključili) :)

He, he... s Skuiki obenem piševa... ;)


Alexx in tisti, ki ste imeli mačke s problemi s sečili - koliko časa se je lulanje na drugih prostorih še ponavljalo med jemanjem antibiotikov?
Ravnokar sem ležala na postelji in govorila po telefonu, ko je Inaja prišla na posteljo in že spet začela lulat po prevleki. Sem jo odrinila dol. Danes je že 2. dan dobila pol tablete Enroxil in tudi danes ni lulala zaradi stresa ali jeze, ampak kar na lepem v moji prisotnosti kot da ne bi bilo nič, na posteljo je prišla in se tiho postavila v pozo za lulanje. A to je normalno med jemanjem antibiotikov?

Aja, postelja je sicer čista, vsakič dam vse v stroj oprat in nič ne smrdi po seču. Oba wcja ima čista.


Pri nas je imel uroinfekt Sonček... pa niti enkrat ni lulal izven wc-ja :kiss:
(po diagnozi je imel 3 dni kateter (božček), pa še v tavelikem boxu je bil tačas)

Maučko je pa psiho-scalec :rolleyes:
On se polula na posteljico Gospe Mačke, ko mu kaj pri njej ne štima.. če je pa name "jezen" pa obvezno in samo na mojo stran postelje... :devil:
(ampak to nima nobene veze s fizičnim zdravjem)

Inaja je verjetno povezala neprijeten občutek s peskom oz. wc-jem. Mogoče poskusi wc kam drugam prestaviti ali pa zamenjaj pesek (vsaj začasno).
Da pa antibiotiki primejo, pa traja vsaj par dni...

Več ti pa žal ne znam povedati, bo še katera kaj dodala...
Veterinar pa verjetno tudi... ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor To okt 25, 2011 4:58 am

Re: lulanje

Kolikokrat pa je normalno da gre mačka lulat na dan?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To okt 25, 2011 8:56 am

Re: lulanje

Odrasla mačka 1-2 krat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor To okt 25, 2011 8:58 am

Re: lulanje

Odgovor je za običajno, ne normalno. Normalno je zelo širok pojem in za vsako mačko drugače.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To okt 25, 2011 9:48 am

Re: lulanje

vladek je napisal/-a:Kolikokrat pa je normalno da gre mačka lulat na dan?


tole je moj odgovor:
* normalna mačka ne obstaja.... ;)
* najmanj tolikokrat, kolikorkrat očistiš WC :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To okt 25, 2011 10:36 am

Re: lulanje

Vsak takrat, ko je wc na novo spucan, ja... :D
Naši v povprečju 2x dnevno.
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 127

Pridružen: Pe okt 15, 2010 5:53 am

Odgovor To okt 25, 2011 2:31 pm

Re: lulanje

Moja gre enih 6-krat. Pa ni cistitis niti ni v urinu kri. Res je da je samo brikete zato mogoče tudi več pije in posledično tudi lula. Ali je lahko še kakšen drugi vzrok.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To okt 25, 2011 3:10 pm

Re: lulanje

jaz niti ne bi upala rečt, kolikokrat gre kakšen. Jih res nimam pod kontrolo 24/7, tko da karkoli bi rekla, bi bilo ugibanje. Mislim, da če je nič ne boli in je urin OK, in mačka nasplošno, je čisto vseeno, a lula 2x a 6x. Saj je tudi pri ljudeh različno, odvisno od tega in onega.
No tko pač, amatersko razmišljanje.... :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr okt 26, 2011 9:04 pm

Re: lulanje

pri nas bi šli lulat, če bi 10x na dan wc pucala, 10x na dan :) ker večina mačkov hoče pustiti pečat v očiščenem pesku, pa tud če je samo ena kapljica.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr okt 26, 2011 9:22 pm

Re: lulanje

Ene 3 krat na dan povprečno. In seveda nista izjeme. Zelo spoštujeta sveže spucan WC. Takrat gresta obvezno drug za drugim. Takoj, ko počistim še enkrat, mi obvezno eden če ne oba postreže še s čim bolj konkretnim :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To dec 20, 2011 9:53 am

Re: lulanje

kera ima kako idejo kako pogruntat kateri od treh mačkov je krivec za puščanje lužic po stanovanju? in kva ga je presvetlil kar naenkrat hudimana? nismo nč menjal, vse je isto, sam eden se je pa odločil, da bo protestiral.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To dec 20, 2011 10:16 am

Re: lulanje

Vsakega v svojo sobo zapret za par ur in potem prečekirat kje so lužice.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr dec 21, 2011 11:46 am

Re: lulanje

ta bo mal težje izvedljiva...
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 87 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.