V središču

Mačje lulanje izven WC-ja


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 32

Pridružen: Sr avg 14, 2013 5:58 pm

Odgovor To okt 01, 2013 10:22 pm

Re: Mačje lulanje po hiši... kaj storiti?

Hm glede spuščanja Tomažka ven - se v tem okolju/zdajšnji hiši nedvomno ne bo zgodilo (cesta, pa tamau maček - Perdo, ki bi še bolj lulal po še bolj nemogočih mestih, kot to počno najini)..

Drugače se je to tuljenje pred vrati (v tipu mačkov v času gonitve) začelo skupaj s scanjem (Sivkota in Tomaža) po stanovanju in tudi z naskakovanjem mene (samo Tomaž) med spanjem - zdi se mi, da je bilo najprej to naskakovanje prisotno. Medtem, ko spim, spleza na mojo nogo in miga z medenico sem in tja. Ker me je to zbujalo, sem ga začela brcat stran.. zdaj to počne z deko poleg moje noge. Moža nikoli ne naskakuje. Sivko ponavadi medtem lepo spi poleg mene in se nekako ujezi, če Tomaž to počne (ignorira oz. užaljeno odide).

Je pa zanimivo, da Tomaže vedno priteče, ko ga pokličeš. Kot da se fuuuuuuul trudi za pozornost (ki je ima po mojem največ, ker si jo tudi "vzame" - zmeraj pride zraven na kavč, posteljo, kuhinjo, ...)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Po jun 17, 2013 1:00 pm

Odgovor Če dec 26, 2013 5:29 pm

mačka lula po postelji

SOS !!!

Šivo sva s fantom posvojila junija letos, približno en mesec kasneje se ji je pridružila tudi Nigra (ki se nama zdi bolj dominantna). Septembra sva se preselila v drugo stanovanje. Najprej sta imeli vsaka svoj WC, ampak ker sta obe hodili v oba, sva nato enega odstranila. Nikoli nisva opazila kakšnih večjih težav - pri Šivi se je včasih pojavila kakšna praskica na smrčku, zdaj pa že dolgo ne več. Nista sicer najboljši prijateljici, ampak zdaj se tudi že igrata skupaj, zdi se mi, da sta se naučili sobivati - vsekakor je opazen velik napredek.

Pred približno desetimi dnevi pa so se pričele težave. Na rjuhah na postelji sva zaznala vonj po urinu (madež je bil že suh, tako da nisva prepričana kdaj točno se je zgodilo). Rjuhe in odejo sva nesla v čistilnico, vmes pa se pokrila z odvečno odejo. Čez dva dni, sva zasačila Šivo, da lula po postelji. Spet na približno istem mestu. To sva oprala, kolikor se je pač dalo (čistilnica je pregrešno draga) - namakala več ur s tekočim pralnim praškom v vroči vodi, dobro izprala in posušila. Takrat sva tudi pričela hraniti mačke na postelji (prebrala sem, da mačke navadno ne lulajo tam, kjer jejo). Po spletu sva naročila čistilo Ecodor in sprej feliway (pa tudi večji WC), vendar na vse to še čakava. Potem sva včeraj spet odkrila lulanje na postelji - tokrat je prišlo vse do vzmetnice. Očistila sva kolikor se je to pač dalo, jo obrnila in začela prekrivati posteljo z skupaj zlepljenimi plastičnimi vrečami za smeti. Posteljo sva odgrnila, kadar sva jima tja dala hrano (sicer sploh nista več hodili tja). Ko pa sem danes popoldne na postelji malo zadremala (seveda sem odstranila "pregrinjalo" iz plastike), se je Šiva postavila poleg mene in se spet polula.

Pojma nimam, kaj naj storiva... Naročene izdelke še vedno čakava. Zdaj sva Šivo začasno preselila na hodnik (tam ima posteljico, improviziran WC, vodo in hrano), vendar se bojiva, da jo bo to spravilo v še večji stres, po drugi strani pa tudi nočeva, da bi nama lulala po postelji celo noč.

Prosim za nasvete, kaj lahko storiva, kako naj to preprečiva in kaj je sploh vzrok? Sama sem izključila možnost kakšnih zdravstvenih težav, saj nima nobenih problemov pri opravljanju potreb, načeloma pa hodi v mačji WC. Uriniranje na postelji se pojavi vsakič na približno istem mestu (na moji polovici postelje) - mislim pa, da če bi imela kakšne težave (npr. inkontinenca) bi bilo potem lulanje čisto povsod - ker pač ne bi nadzorovala mehurja. Vse skupaj se mi zdi bolj posledica nekega stresa ali frustracije, ampak nikakor ne moreva določiti vzroka.

Prosim za pomoč, vsak nasvet je dobrodošel. Hvala!
LP
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če dec 26, 2013 5:48 pm

Re: mačka lula po postelji

Ne rabi biti inkontinenca (ki pri mačkih ni ravno pogost pojav), lahko je urinoinfekt, težave s kristali ali kamni,
lahko pa je lulanje psihičnega izvora (ampak to se sumi šele, ko so zdravstvene težave izključene).

Ker se je pojavilo tako iznenada, bi bilo gotovo nujno preučiti možne zdravstvene težave v ozadju.

Pokličita jutri na veterino in vama bodo dali navodila, kako dobiti vzorec urina, ki ga je nato treba
v laboratorij dostaviti v cca. eni uri. Druga možnost je odvzem urina direktno iz mehurja, pri čemer ni nujna
sedacija, če mačka ne paničari preveč.

Madeže od lulanja očistita s kisom in vodo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe dec 27, 2013 1:26 pm

Re: mačka lula po postelji

Ja, fino bi bilo izključiti uroinfekt, za posteljo pa kupi plenične podloge, da ti ne bo treba vsega prat (tudi pri nas občasno lulamo)...jaz dam čez te podloge rjuho, da se ne zgužva, ko mačke norita po postelji, pa še ti se lahko uležeš gor ;) Res je treba pa izključiti vse zdravstvene dejavnike :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Po jun 17, 2013 1:00 pm

Odgovor So dec 28, 2013 12:30 pm

Re: mačka lula po postelji

Smo naročeni na veterini za v ponedeljek, ker so nam svetovali podrobnejši pregled ...

Meni se sicer res ne zdi, da bi Šiva čutila kakršnekoli bolečine ko gre na WC. Čisto normalno opravi svoje, tako kot zmeraj...

Smo pa opazili tudi druge reči, ki jih ne razumemo - vsekakor obe premalo pijeta (čeprav je Šiva glede tega bolj pridna), kar naenkrat nista najbolj zainteresirani za hrano, včasih (brez kakega očitnega razloga) v strahu bežita pred fantom .....

Pa še eno vprašanje imam - zdaj smo uvedli sistem, da očistimo WC 2x na dan. In opazili smo, da se popoldan v njem pravzaprav skoraj nič ne nabere. A je v redu, če mački opravljata svoje potrebe samo ponoči oz. proti jutru in dopoldan?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So dec 28, 2013 8:41 pm

Re: mačka lula po postelji

Pri nas se tudi največ lula zvečer in zjutraj (oz. čez noč), verjetno tudi odvisno od "tempa" mačk ;) Bo mogoče kakšna druga znala bolje odgovoriti, a se mi zdi, da ni tako čudno :scratch:

Vsekakor upam, da najdete vzrok lulanja, da se odpravi in da uživate naprej brez incidentov :good:
Sporoči, kako boste opravili pri vetu ;)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Ne dec 29, 2013 11:35 am

Re: mačka lula po postelji

Če ste do zdaj čistili wc samo enkrat dnevno, je že to dovoljšen razlog za protestno uriniranje.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Po jun 17, 2013 1:00 pm

Odgovor To dec 31, 2013 4:43 pm

Re: mačka lula po postelji

Včeraj smo bili pri veterinarju (ji je mogla vzet vzorec urina direktno iz mehurja), sm prov ponosna na Šivo, kr ji sigurno ni blo fajn, ma je bla vseeno res pridna.
Kot smo predvidevali, ni z njenim mehurjem ali urinom nič narobe, vse je povsem normalno. Veterinarka mi je povedala, da je takšno lulanje lahko tudi posledica česa drugega, vendar pa to ni zelo verjetno, ker bi potem obstajali tudi drugi simptomi. Tudi ona zato meni, da gre za psihološki vzrok.

Moram povedat, da sem si zelo oddahnila, ampak to je bla vseeno dobra in slaba novica hkrati (dobra, ker je moj mucbuc zdrav, slaba zato, kr še vedno nismo našli razloga za njeno obnašanje).

Res je, da nismo imeli nobenega takega incidenta že od četrtka naprej, ampak smo vseeno nonstop v nekem pričakovanju, kdaj bo spet kaj .....

Pozitivno je, da se je zdaj v bistvu že čisto navadla, da dobi hrano na postelji (ji dam krožniček približno tja, kjer je lulala, porožljam s hrano, stresem notr za obrok in že skoči na posteljo - prej ji nikakor ni šlo v račun in si jo mogu prov položit točno tja, da je dojela). Zadnje dneve tudi ne pokrivamo postelje, ampak ma pa skozi tam krožniček s hrano (tudi če je prazen).

Sej vem, da na žalost nihče od vas ne pozna moje mačke, ampak vseeno me zanima, kaj mislite, da bi bil lahko (psihološki) vzrok? Na internetu sem prebrala, da je za mačke v stresu pravzaprav zelo značilno, da lulajo na posteljo (ker je tam vonj po lastniku najbolj močan in se zato počuti bolj varna al neki podobnega). Ima kdo kako idejo? Ker mi smo se res trudli, da bi se spomnili česa takega, kar bi se takrat (enkrat v tistem času) zgodilo, ampak se nam res zdi, da ni blo nič takega.

P.s.: Da bi mačka prostestno lulala na posteljo, ker smo WC čistili samo 1x na dan, je pač čista neumnost, kr ne vrjamem, da bi mačka 2mesca trpela, preden bi to pokazala na tak način (to sm tut omenila veterinarki - za mačke je značilno, da WCja ne bodo uporabljale, če se jim zdi preveč umazan, ampak to se seveda pokaže takoj).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To dec 31, 2013 4:47 pm

Re: mačka lula po postelji

jaz bi vam predlagala, da uvedete 2 wc-ja, ki sta v ločenih prostorih. dostikrat si mačke (tudi če se drugače super razumejo) hodijo nagajat, ko je druga v wc-ju. ko vas ni doma, ponoči, ali pač nekajkrat na dan, ju zaprite v ločena prostora, da lahko v miru opravita svoje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To dec 31, 2013 7:13 pm

Re: mačka lula po postelji

:clap: samo da je zdrava :good:
Zdaj boste pa počasi odkrivali zakaj in kako. Saj mogoče je že vse mimo? Bi vam privoščila!

Pri meni je muca lulala zaradi psiholoških okoliščin, bila je zelo plašna muca. Zdaj pa je že precej bolje z lulanjem, plašna ni več, le previdna sem in tja, a zaščito bom snela le ko ji bom povsem zaupala.
No, pri nas, ker imamo pogrnjeno, kar pest ali dve briketov vržem na posteljo, da je cela postelja tako off-limits ;)

Veliko sreče :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr jan 01, 2014 9:58 pm

Re: mačka lula po postelji

Koliko pa sta obe mačici stari?

Glede na opisano bi namreč bilo pri iskanju psiholoških vzrokov razmišljati tudi
o spremenjeni dinamiki med njima - odnosi se vzpostavljajo več mesecev,
ko mački odraščata, se šele lahko pokažejo "trenja" med manj in bolj dominantno.

Da ti povem en "moj" primer: eni moji posvojitelji so imeli težavo
s tem, da je po več mesecih skupnega življenja manj dominanten muc kar naenkrat
pričel lulati iz WCja. Posvetovali smo se po telefonu in prišli do tega, da je treba
njuna WCja prestaviti - bila sta namreč en poleg drugega, zaradi česar je
dominantna muca zlahka nagajala manj dominantnemu in ta ni upal
do stranišča. WCja so prestavili narazen, čeprav so ju pustili v istem prostoru
in to je rešilo težavo.

Podobni manevri z uvedbo večih WCjev in rednim čiščenjem vsaj 2krat dnevno
in pomagali rešiti težave tudi v drugih primerih.

Tako kot je že bilo predlagano, torej toplo predlagam, da kupiš še en WC in
ga postaviš v drug prostor, ne tja kjer stoji prvotni. To bi znal biti korak
v razreševanje vaše težave.

Sem pa vesela, da vzrok ni bolezenski :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Po jun 17, 2013 1:00 pm

Odgovor Če jan 16, 2014 10:33 am

Re: mačka lula po postelji

Zdaj že res dolgo ni bilo nobenega incidenta :) kar je verjetno super znak, ne?

Sicer smo pa v tem času uvedli dva WCja, vsakega v svojem prostoru, ampak tako, da imata obe nonstop dostop do obeh. Čistimo jih bolj kot ne spet 1x na dan, ker se nam ne zdi potrebno - eden je XXL velik (mimogrede, tj. super stvar - sicer spominja na ladjo, ampak močno svetujem vsem lastnikom - ko enkrat primerjaš navaden in večji WC, ugotoviš, da je standardna velikost resnično premajhna), drugi normalen in kot sem že enkrat prej omenila - najine mačke opravljajo potrebo bolj kot ne ponoči, zjutraj in dopoldne, popoldan pa skoraj nič.

Glede vprašanja o dominantnosti - na to je malo težko odgovoriti. Rekla bi, da je Nigra (starejša) bolj dominantna, ampak ko gre za WC je pa Šiva tista, ki nagaja in ne Nigra.

Ampak zadnje časa se mi dozdeva, da vem, kaj bi mogoče lahko bil vzrok za to, da je Šiva lulala po postelji.
Odkar imamo zaprt WC, pogosto vidimo, da ena od njiju (sumimo Nigro, možno je pa tudi, da obe to počneta) markira stene od WCja. Ne zdi se mi prav, da bi si ena od njiju lastila WC (zdaj ko imamo dva, se to dogaja na obeh WCjih) in bi se zaradi tega druga počutila izrinjeno ali celo ogroženo.

Ker smo kupili Feliway me zanima, ali je možno, da ga uporabimo v mačjem WCju, da preprečimo markiranje?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če jan 16, 2014 12:04 pm

Re: mačka lula po postelji

Uporaba Feliwaya v WCju in v njegovi neposredni bližini se odsvetuje.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 15

Pridružen: Če jan 23, 2014 10:43 pm

Odgovor So sep 06, 2014 12:19 pm

Lulanje po stanovanju

Pozdravljeni živaloljubi!

Odpiram kar novo temo, čeprav je mačje lulanje izven peska precej pogost problem, a kljub zakladnici nasvetov in informacij na to problematiko na tem in tudi drugih forumih, nismo našli pravih idej in rešitev za našo težavo. Se držim reka "več glav, več ve", zato se nadejam kakšnih dobrih predlogov z vaše strani. Vnaprej se opravičujem, saj bo "poročilo" verjetno daljše, a da se najde kaj novega, moram res opisat, kako je to potekalo.

S fantom imava v stanovanju 3 muce, najstarejša muca Žuža je stara 6 let, druge dva (mačkon Hogar in muca Giza), posvojena pred enim letom pri MH, pa dobro leto. Do julija nismo imeli nikakršnih težav, muci so imeli dva ogromna wc-ja, med seboj so se kar razumeli, je pa res, da je samček precej občutljive narave in se s starejšo muco bolj tolerirata kot pa razumeta. Mali se velikokrat zjutraj skoraj plazi po stanovanju in opreza, tako da sva sprva mislila, da se mogoče s starejšo kaj ravsata ponoči, a ker navadno on rine vanjo in ji "teži", sva pač po mesecih opazovanja takšnega obnašanja vse skupaj pripisala temu, da je mali precej bolj strahopeten kot ostali muci in upala, da se bo čez čas vnesel. Tudi sicer kakšnega res večjega ravsa nikoli ni bilo, a še vedno je tu in tam bolj boječ, če kaj zaropota. Da bi kdaj kaj padlo nanj ali pa počilo, da bi imel slabo izkušnjo - tega ni bilo. Sicer je izredno živahen, najbolj crkljiv, igriv in z drugo muco se super razume ... Skratka drugih sprememb v obnašanju nisva opazila.

Na dan najinega odhoda na morje se je začelo. Prvič tako, da je muc kar sredi sobe obstal in lulal nekontrolirano, zato sva ga kar precej zaskrbljena takoj peljala na urgenco (ponoči), kjer so sumili sečne kamne, izvid vzoreca urina (punkcija iz mehurja) je pokazal, da ni vnetja in nekaj kristalov, bolj v sledovih. Končna diagnoza - verjetno kamni, ki so se že izločili. Hraniva jih kombinirano, s superduper suho (Meowing Heads) in mokro (Royal Canin, Lily's Kitchen, SushiCat, ...), malo je bil menjanja, a ne v času težav.

Ko naju ni bilo in je za našo bando skrbela njim dobro poznana fantova sestra, pa se je naš Hogi odločil, da spremeni svoj življenjski stil in je začel lulat - začenši z njenimi čevlji. :( Ker ima tudi sama doma dva muca, je sklepala, da je morda razlog za takšno obnašanje vonj njenih čevljev. Po najinem prihodu domov sva se zopet posvetovala z veterinarji ter tudi skrbnico Meto in tokrat smo prišli do sklepa, da je bil najin odhod od doma za Hogija očitno prevelik stres, kar pri mačkih baje dostikrat povzroči cistitis (vnetje mehurja), predvsem pri takšnih občutljivčkih, pa da se bodo stvari s časom uredile. (A midva sva že bila od doma kdaj prej za več dni, pa nikoli ni bilo nobenih težav ... :scratch:) Torej - ker ga je zato bolelo pri lulanju, je wc povezal z bolečino in začel lulati drugje. Razlaga nama je bila še najbolj smiselna in začela sva s spremembami - odprla en wc, zamenjala lokacijo, na mesta kjer je lulal dala skodelico s hrano, ... Lula pa vedno samo na blazinice in dekice, pa na predpražnike pred wc-ji, v njim namenjene hiške/škatle, trikrat pa celo kar k nama v posteljo, ko sva bila še notri... :O ... Po tleh nastavila tiste pleničke za kužke, in se je takrat vedno zgledno polulal tja, a kaj ko mački vedno vse nato zakopljejo in je bilo potem itak vse po parketu, pa sva to ukinila. Hvalabogu sta zaenkrat kavč in tepih intaktna, upam, da bo tako ostalo ...

Zadnja faza - kupila še en ogromen wc, kupila Feliway (po dobrem tednu, nonstop vklopljenem v prostoru, kjer se največ zadržujejo, ni sprememb sploh ...), zmetala stran vse, na kar se je lulalo in bi morda lahko imelo še kak vonj po urinu ... A naš Hogi vztraja in se praktično vsako jutro, ko vstaneva, začne smukat okoli naju in opozarjat, da bi šel lulat, pa potem to veličastno opravi nekje izven temu namenjenega prostora. Četudi ga tisti trenutek, ko opozarja z mijavkanjem, postaviva v wc - bo šel ven iz njega! Naj še povem, da wc-je redno čistiva, nisva menjala peska, uporabljava orehove lupinice že več kot pol leta v vseh wc-jih. ... :dash: Navadno se to dogaja zjutraj, a tudi zvečer ob prihodu domov so naju pričakale sveže lužice.

:truce: ... Po dveh mesecih so nama pošle zaloge inovativnih in klasičnih rešitev, v svoj CV lahko odslej mirno napišem, da sem tudi kvalificirana čistilka, prihodi domov pa so se sprevrgli v velika presenečenja in "ugani vonj" šov. :crazy: Any new ideas? A sva kaj zgrešila? ... Mačji psihologi?!!? Na pomirjevala pa mačka ne bi dala, no (pač, tudi to nama je bilo predlagano ...) ...

Hvala za vsak nasvet in lep pozdrav vsem!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 06, 2014 12:36 pm

Re: Lulanje po stanovanju

Dajta v en WC mačji pesek, kot npr. Golden ali pa Flamingo.
Pri nas Anuški ni bilo všeč v zgornjem prostoru, mogoče ji drugi mucki niso odgovarjali, in nas je skoraj vsak dan 1x kaznovala.
Sedaj, ko smo jo prestavili v spodnje nadstropje ima tako mačjo, kot pasjo družbo, pa je izjemno pridna oz. zadovoljna in ni več nobene lužice nikjer.
Pri vama bi lulanje povezala z vajinim odhodom in muckovim nestrinjanjem. Je pa zelo prav, da ste najprej izločili zdravstveni razlog, s pregledom pri veterinarju. Bo treba nazaj vzpostavit ravnovesje. Da imate Feliway je tudi super. Pri Mušu je verjetno pomagal.
Vem tudi za primer, ko je en izredno priden muc zameril svoji človeški mami, ker ni živela z njim (je bila v času selitve) in je živel pri njenem partnerju. Vsakič, ko je prišla s svojo vrečko cunj, jo je šel kaznovat. Ko so začeli živeti skupaj, je bilo vse OK. Je pa že prej poskrbela, da je umikala svoje stvari.
Mucki so nežne in občutljive dušice in včasih je res težko ugotovit kaj jim ni OK in še težje, kako naredit, da bodo zopet zadovoljni in "pridni", po naših željah. Naj vama to čim prej uspe. :angel:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 526

Pridružen: To jan 28, 2014 1:59 pm

Odgovor So sep 06, 2014 1:02 pm

Re: Lulanje po stanovanju

Naj še jaz povem naš primer. Imamo 3 mačke (11 letna samec in samica in 8 letna samica). Starejša samica vedno lula zelo visoko (ne počepne), zato imamo precej visoko plastično posodo, da vse ostane notri. Mlajša samica pa že praktično od vsega začetka hodi lulat v banjo oz. če je kakršna koli cunja tleh, bo to postalo njeno stranišče. Poleti smo imeli smolo in smo ponesreči pustili malo vode v banji. Seveda je prišlo do bližnjega, mokrega srečanja. Od takrat naprej nam je lulala po tleh pred banjo, da bi šla v pesek pa niti pod razno ne. Tako smo nastavili zraven navaden mačji wc brez pokrova, notri je nekaj papirčkov straniščnega papirja. Od takrat pridno hodi lulat v to stranišče. Starejša dva pa še najprej uporabljata pesek.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So sep 06, 2014 2:32 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Da bodo vsi nasveti na kupu, je bilo kar nekaj tem, ki se ubadajo z mačjim lulanjem izven WC-ja, združenih v to temo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So sep 06, 2014 6:03 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

A vnetje sečil ste izključili? V zapisanem ne najdem tega podatka. Je že pred nastopom problema z mijavkanjem opozarjal, da bi šel lulat, ali je tudi to novo?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So sep 06, 2014 6:30 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

Kaj pa menjanje peska na takega "traning" za mladičke? Na primer vem da ma flamenko možnost posebnega za treniranje mladičev ki je odišavljen da mucam bolj "potegne"?
Ali pa morda namesto klasičnega peska zamenjava s temi gel krogljicami (če mi spomin prav potegne so easyclean)?
Ali pa kaka biorazgradljiva zadeva na osnovi lesne mase. Tudi superčombe jih ima par takih?
Če tale mačja kepa prostestira, se je morda "naveličala" peska ki ga ima.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 15

Pridružen: Če jan 23, 2014 10:43 pm

Odgovor So sep 06, 2014 7:40 pm

Re: Mačje lulanje izven WC-ja

:thanks: Mislim, da gre res najverjetneje za neke vrste kaznovanje. Vnetje je bilo izključeno, to sem tudi zapisala zgoraj, v vzorcu urina ni bilo najti kakih patoloških zadev, tako da nama je potem na koncu še veterinarka svetovala, naj ga raje nekaj časa pustiva in opazujeva, saj mu je že pot na kliniko bila totalno stresna. Že kak mesec mu dajeva tudi preventivno Utizen (ga poje kot bonbončka), tabletke za živalce z antiseptičnim delovanjem na sečila, 100% naravna zadevo, ekstrakt brusnic.

Pesek imava, as said, orehove lupinice (biorazgradljivo, super kul!), če dobro pomislim, ga imava precej dlje, kot sem zgoraj napisala, že od novega leta. Nikdar nobenih težav. A sva vseeno resno razmišljala, da bi res v enega dala nekaj drugega, kot je to predlagala Trixi.

Opozarjanje z mijavkanjem se je začelo skupaj s tem lulanjem, ni pa vedno prisotno. Se pa res polula izven vedno takrat, ko vstaneva oz skoraj vedno takrat, ko sva zraven. Ali mali res hoče pozornost. ... Kaj pa vem. Tudi s priboljški sem ga skušala potolažit, in sicer da ko je že šel na wc lulat, je dobil nagrado. Ob tem želim povedati, da gre tudi tu in tam lulat v wc, kar še bolj potrdi teorijo o kaznovanju.

Sklepam, da je na začetku res šlo za kamne, ga je bolelo in je zasovražil lulanje v wc-ju. Potem sva šla na morje, mu to ni bilo všeč, je bilo zanj verjetno vse skupaj "too much", pa je to lulanje postalo posledica najine odsotnosti. A zakaj hudiča to še kar traja??? :(

Do naju se sicer izredno ljubezniv, se kar naprej muza, prede in bi se crkljal. Res je nabolj občutljiv od vseh mucov kar sem jih kdaj imela. Tudi zelo vokalen, vedno odgovarja nazaj :D . Ne bom pozabila, kaj nama je rekla Meta, takrat njuna skrbnica, ko sva jih dobila - da je on tak "nežko" :) In res je ta največji mačon v bandi najbolj nežen.

Se že kar malo butasto počutiva, ko se toliko ukvarjava s tem problemom, že pravi osnutek za doktorsko, pa stanje bolj ali manj enako. Se izboljša, potem pa spet - lužica. :O V kratkem planirava enotedenski dopust, tako da že sedaj besno tuhtava, kako kar čim bolje organizirati zadeve. :scratch:

Še enkrat hvala za vso pomoč forumašev, pa Meti, ker si je vedno vzela čas in nama postregla z nasveti in to nemalokrat! Če pade še kaka ideja - na dan z njo!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.