V središču

Praskalnik


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor So apr 30, 2011 7:08 pm

Re: Praskalnik

Odlično! :good: Mačji prebivalci so sigurno navdušeni :)
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So apr 30, 2011 9:54 pm

Re: Praskalnik

:clap: Super ste to naredili! :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor To jul 12, 2011 5:19 pm

Re: Praskalnik

Rabim nasvet. Nabavila sem praskalnik s 3-mi nadstropji in bila po montaži jaz bolj navdušena kot mački. Torej s podnapisi - naša dva ga nista niti povohala, kaj šele, da bi ga uporabljala. Tamali veselo naprej krempa po zavesah in stolih na balkonu, tamala pa tak al tak nima volje krempanja do ničesar. Kako naj jima razložim, da je ta zadeva za spat, pa za skrivat se, pa za krempat? Manjka mi vzgojnih prijemov in taktik. :D
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To jul 12, 2011 5:32 pm

Re: Praskalnik

Js sm ju naučla tako, da smo po večkrat na dan šli pogledat zadevo in skup praskali - malo js s svojimi nohti, malo sem ju s tacami zravn dvigovala, malo sem s kako vrvico vlekla po praskalniku, da sta jo lovila in pol ugotovila, kk fajn se kremplji zapičijo not, pa je blo - niti ene praske na kavču, zavese pa obdelata samo mimogrede, če se kaka predrzna vešča zaplete not in jo je treba dobit ven, nalašč pa ne.. Lahk probaš tud namazat gor malo mačje mete al pa baldrijana v kapljicah, ker jim to ful diši. To ponavljaš, dokler ne vidiš, da sta zaštekala. :) Pa če si jih brusita kje drugje in ju dobiš zravn, ju pač prestaviš na praskalnik.
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 187

Pridružen: To jul 05, 2011 5:56 pm

Kraj: Zreče

Odgovor To jul 12, 2011 5:35 pm

Re: Praskalnik

Sem našpricala z mačjo meto - jima smrdi, očitno. Sem krempala s svojimi nohti (ki so že tak al tak hin), pa je mačkon samo prestrašeno pobegnil stran. Argh. Vztrajnost je torej moja rešitev?
christinchy
Naya & Bači
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor To jul 12, 2011 5:42 pm

Re: Praskalnik

Obnese se tudi to, da ga obesiš čim višje na steber, ki je namenjen praskanju (po potrebi čim večkrat) in eni takrat dobijo občutek, kako je fajn tista špaga na stebru... Pri nas celo kak povrhnji del kremplja najdemo na tleh (pa nam mačkov nikoli ni bilo treba na prasklanik obešat, ker sta takoj plezala, kakor hitro sem ga sestavila). Poskušaj in poskušaj... :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor To jul 12, 2011 5:44 pm

Re: Praskalnik

Vztrajnost in pozitivna vzpodbuda - je pa ja TK fajn praskat po praskalniku, super je, odlično, lej mic, kk je faaaaajn :D probaj še z baldrijanom, ker naša2 tud ne marata mačje mete, ob baldrijanu se jima pa trga, in to da take mere, da ju morm včasih prav pazit, da se cela zadeta ne sklofata :dash: :lol:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To jul 12, 2011 6:33 pm

Re: Praskalnik

pri nas se tudi pero odlično obnese pri spodbujanju k praskalniku
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To jul 12, 2011 7:32 pm

Re: Praskalnik

christinchy je napisal/-a:Vztrajnost je torej moja rešitev?

Ne samo tvoja, in ja, vedno :)
;)
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr jul 13, 2011 6:42 am

Re: Praskalnik

Lahko jima še hrano gor nastaviš... :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe jul 15, 2011 8:13 pm

Re: Praskalnik

Imamo dva nova praskalnika, enega za začasnike in enega za stalneže :yahoo: .
Maj je navdušen, kar prevale dela gor in dol.
Naša dva - pogledata praskalnik, pogledata mene "kaj si to privlekla, baba zmešana" in gresta vstran. Presneto mačkovje :dash: 8)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 3:01 pm

Re: Praskalnik

Mene pa zanima, kje je najbližji Fresnapf kot ga omenja Houdini, kjer prodajajo stebričke za praskalnike. Ali jih prodajajo še kje?

Imam namreč problem..včeraj zvečer ko sem sesala zgornjo poličko sem (babnica obsedena s čistočo in čist neučakana seveda!!!! :dash: ) potem ko sem odkrila,d a je zgornja polica prepredena z Marčijevimi dlakami cel praskalnik nagnila (namesto,d a bi počakala Many, da pride iz kopalnice in spleza na stol ena pa drži sesalec dovolj visoko! da se posesa) in ga z eno roko držala za stebriček z drugo pa sesala poličko in .... kr naenkrat se ....zgornji stebriček odlomi :girlblush: . Ker cel praskalnik zraven zgrmi na tla se odlomi še en stebriček in imamo sedaj čisto kastriran praskalnik. Muca sta čist užaloščena, saj manjkajo njune najljubše poličke.:girlsad: :girlsad: :girlsad: :girlsad:

Škodo sem si ogledala...zlomila se je plastika pod navojem, ki se ga še da namestit nazaj dovolj trdno, da bi mogoče že z lepljenjem dosegli popravilo, vendar se bojim,d a potem praskalnik morda ne bo več dovolj stabilen in varen. Uporabljata ga namreč cel dan, stoji pa celo pred oknom in ... bognedaj, da se zlomi in pade na okno ..... Sem razmišljala, da bi se dalo tole škodo še popravit z nakupom novih stebričkov?

Hvala za info al pa za nasvete kako naj se lotim popravila....
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Po dec 12, 2011 10:37 pm

Re: Praskalnik

Vem, da so stebričke prodajali v Tukano trgovinah, če pa pašejo po velikosti tja pa ne bi vedela. Drugače pa lahko recimo s konzolami za police pritrdiš stebriček nazaj gor (eno stran na stebriček, drugo na polico praskalnika). Če imaš to možnost seveda ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor Po dec 12, 2011 11:38 pm

Re: Praskalnik

Nam so se tudi polomile plastike na stebričku. Na tem stebričku je visečka in se je nonstop nagibal, plastika pa je pokala. Poskusila sva ga tudi obrnit, vendar se je zgodba ponovila. Nato je moj vzel plastiko ven in jo nadomestil z lesenim krogcem (debelim cca 2 cm). Sedaj pa drži kot šus že zelo dolgo. Njegova rešitev špila :) .
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor To dec 13, 2011 8:28 am

Re: Praskalnik

Ful hvala obema za nasvete, sem takoj malce boljše volje :)

Bom šla morda pogledat tudi v Tukano, da vidim ali imajo kaj. Ta trenutek pa se mizdi še najboljša ideja tale od Pinginega. Kje se dobi tak leseni krogec? Homemade?

No tudi ideja s konzolami bi najbrž delovala dobro, čeprav je plastika počila na spodnji strani stebrička, ampak je pod enim hišica, drugi je pa na polici zhraven te hiške. Mogoče vbi z dvema konzolicama ali tremu full povečali stabilnost? (sam bi bilo treba najbrž dodatne luknje vrtat...)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor To dec 13, 2011 10:57 am

Re: Praskalnik

No, super, potem bi šlo s konzolami. Je pa potrebno dodatne luknje vrtat ja, ampak bi bila pa dobra stabilnost.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 496

Pridružen: Če sep 09, 2010 11:12 am

Kraj: Maribor

Odgovor To dec 13, 2011 7:56 pm

Re: Praskalnik

Ja, krogec je homemade.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Sr dec 14, 2011 7:42 am

Re: Praskalnik

mhmmm, hvala za info. Bom za vikend razmislila kako bi se lotila popravila, pa mogoče tuzd kakšnega "mojstra" za pomoč našla, pa seveda kakšno orodje. Hvala obema za ideje. :good:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr dec 14, 2011 7:48 am

Re: Praskalnik

Meni so pa tele ful všeč:

Slika
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16134

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr dec 14, 2011 8:07 am

Re: Praskalnik

Iiiii, mela. :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.