Tomi in Tevz


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30017

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr feb 22, 2012 11:54 pm

Re: Tomi in Tevz

:) Zlati ste! Blagor njima! :good: :kiss:
Pa, ne pretiravati, le da bol bolj varno in zabavno. :kitty:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Če feb 23, 2012 8:41 pm

Re: Tomi in Tevz

hej

Imam se eno vprasanje.. Zdaj smo v fazi menjave na adult - je mami potem zadnjic, ko je sla ravno sprasevat za hrano kar vzela Sanabelle Adult s postrvijo.. Pa je Tevz prve dva dni malo grdo gledal, zdaj ze lepo je, brez grdega gledanja in pritozevanja (zdaj smo na 50-50), Tomi pa itak ze skoz vse poje. No, zanima me, sedaj te hrane je kolicinsko treba dajati precej manj kot prej RC (RC skoraj 2 loncka, sedaj sanabelle samo enega), pa a naj imata tudi zdaj skozi cel dan polno posodico hrane, ali ko pojesta tisto dnevno porcijo kolikor jima pripada za njuno tezo pac ne nafilamo vec? Sta bila pa danes stehtana, Tevz ima 4,5 kg, Tomi pa 4,1 kg (cez 10 dni bosta stara 11 mesecev)..

Malo me skrbi, da nebi kar naprej hodila jest, posledicno pojedla prevec in se zredila - ceprav, Tevzu se teh 4,5 kg se vedno nikjer ne pozna, Tomi zgleda malenkost bajsek, samo to verjetno se zmeraj zaradi dlake daje tak vtis.. :P
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30017

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe feb 24, 2012 8:22 am

Re: Tomi in Tevz

:) Pri nas imajo vsi, ves čas na voljo brikete. Nimam nikogar pretežkega. Priporočam enako. Če bi se jima pa teža zelo povečala, se pa vmes doda brikete, ki so kvalitetni a manj ješči (kakšne light). Ni pa treba ves čas dosuvat briketov. Jaz raje vidim, da po malo hodijo grickat, kot da bi nestrpno čakali porcijo in se takrat nabutali, pa po možnosti še bruhali - skoraj nepredelane brikete.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Ne feb 26, 2012 7:51 pm

Re: Tomi in Tevz

Po moje najboljš, da nabavite tiste karnise, ki se direkt na strop montirajo pa posledično tud nove zavese. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Ne feb 26, 2012 7:57 pm

Re: Tomi in Tevz

Ovcka je napisal/-a:
Cats je napisal/-a:Zakaj pa sploh rabite zavese? :D


Zato ker smo doma s pogledom na cesto in plocnik v drugem nadstropju, rolet pa nimamo :P Zavese morajo bit, nazalost ;)

Drugace smo pa danes ze razmisljali kako bomo mojo sobo preuredili tako, da bosta imela macka se dodatna plezala pod stropom in po steni nad posteljo (da tudi ce kdo dol pade, bo padel na posteljo). Samo kaj, ko jima bomo vse ustimali, a mulca bosta se vedno hodila na karnise.. :dash:


Ovcka, kaj pa, če se boste spravljali v tovrstne podvige, "napeljete" poličke točno nad karnisami?

Potem pa zraven postavite dovolj visok praskalnik, da bosta lahko plezala gor in dol. Ali pa samo še eno dodatno poličko,
ker eno že imata namontirano na omaro.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor To feb 28, 2012 3:25 pm

Re: Tomi in Tevz

Trixi ok, bomo pustili skoz hrano.. :)

IsKrIcA :D :D

Skuiki na omari sta ubistvu dve policki, tako da skocita na pisalno mizo in potem po polickah na omaro, na kateri imata dekco in boks in gor ponoci spita. To s policko nad karnisami ni slaba ideja, samo ne vem, ce bo potem se dovolj prostora med policko in stropom.. :blush: Ker od karnis do stropa je pribl. 30 centi, policka bi sla visje + treba je upostevat debelino policke.. Ne vem ce bi slo..

Mah, bomo videli.. V zadnjem tednu je bil Tomi samo 2x na zavesah.. Mogoce napredujemo :clap: :clap:
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor To mar 06, 2012 2:48 pm

Re: Tomi in Tevz

Ovcka je napisal/-a:V zadnjem tednu je bil Tomi samo 2x na zavesah.. Mogoce napredujemo :clap: :clap:

No, itak sem prehitro rekla.. Zadnje par dni ima spet plezalne vaje :rolleyes:

Aja, imamo pa najljubso aktivnost - in sicer martinckanje na okenski polici in opazovanje vrabcev na bliznji smreki :D :rolleyes: Smo dali na okno se tisto polovico okvirja z mrezo, ki jo imamo se od prejsnjega macka (od danes naprej je v delu nov okvir za mrezo cez celo okno, ne sam cez polovico), in tudi po dve ali vec ur visita na policki in opazujeta vrabce. Sploh Tevz je cist nor na njih, skoz je v lovski pozi, potem mjavka ko jih "lovi", ni mu dolgcas :P No, pa ugotovila sta, da se da tudi po tej mrezi plezat.. :rolleyes: :rolleyes: Tako da bo potrebno te nove okvirje zastavit tako, da bodo zdrzali 5 kg macka, ko gre plezat po njih.. :blush:

Aja, pa zdaj smo ze kompletno na sanabelle, in jo lepo jesta, brez pritozevanja.. :D
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30017

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To mar 06, 2012 7:56 pm

Re: Tomi in Tevz

:) Super, da so jima briketki všeč! :good:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So mar 17, 2012 11:20 pm

Re: Tomi in Tevz

Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor So mar 17, 2012 11:26 pm

Re: Tomi in Tevz

Kaj pa priboljški za nagrado, ko prineseta nazaj? :D Dobra sta! :clap:
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So mar 17, 2012 11:28 pm

Re: Tomi in Tevz

Saj mi je ze mami rekla, zakaj jima nic ne dam :blush: Pa saj, za njiju je ze ponovni met dovolj velika nagrada :D
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30017

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So mar 17, 2012 11:59 pm

Re: Tomi in Tevz

:) Tole je bilo pa kar 7 minut akcije. Sta pa res dobro strenirana in zelo lepo ju je videti tako zadovoljna. :good: :kiss:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor Ne mar 18, 2012 10:10 am

Re: Tomi in Tevz

:) Joooooj, kako sta dobra!
Cats are my favorite people.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 140

Pridružen: Sr jul 27, 2011 6:32 am

Odgovor Ne mar 18, 2012 10:17 am

Re: Tomi in Tevz

Wauuu kako sta dobra, superduper mucka :good: :kiss:.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Ne mar 18, 2012 10:50 am

Re: Tomi in Tevz

:D :D

No, saj sem ze napisala, da ze odkar sta pri nas sta naokoli prenasala miske.. Potem smo se pa samo zaceli postavljat tja, kamor sta miske zmeraj odnasala - v vezo h cevljem. No, pa je Tevz hitro ugotovil, da ce skoz prinasa nazaj tja, da se mu spet vrze :) Sedaj ze kar lepo prinasa in spusti skoraj v roko, ali pa kaksen meter stran.. Se pa Tevzu tole bolj dopade, kot Tomiju. Tomi sicer prinese kdaj pa kdaj, ampak drugace raje gleda Tevza, ko se igra :)
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor So mar 24, 2012 1:15 pm

Re: Tomi in Tevz

hej

Tako, projekt "Zamrezitev okna" je koncan.. :D No, zaenkrat smo postimali samo tistega v dnevni, sedaj bomo videli, kako se obnese, potem zrihtamo se enega v moji sobi - ki bo moral biti se bolj cvrst, namrec zraven okna imam smreko, katera je polna vrabcev :rolleyes:

No, lotili smo se tako: nabavili smo les za lesen okvir, ga sestavili, pobarvali v barvo oken, gor "naklamfali" trdo mrezo, prisraufano je na zunanjo stran okenskega okvirja.. Vse je narejeno precej ojacano, ker pac imamo dva norca.. :P

No, takole pa zgleda:

Samo okvir
Slika

Okvir z mrezo
Slika

Namontiran na okno
Slika

Takoj, ko smo zakljucili je bilo treba preverit zadevo :rolleyes:
Slika

In pa seveda stestirat, ce se da tudi po tem plezati :rolleyes: :dash:
Slika

Slika

Uglavnem, sedaj bosta verjetno spet cel dan visela na oknu in opazovala vrabce.. 8)

Lp..
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30017

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So mar 24, 2012 3:04 pm

Re: Tomi in Tevz

:clap: Super, super to izgleda! :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor Ne mar 25, 2012 5:03 pm

Re: Tomi in Tevz

:clap: Super ste to zrihtali !

Pa pravijo tisti, ki se jim zdi zapiranje mačkov v stanovanja zločin, ker da notri ne morejo izživeti svoje mačje nature s plezanjem in podobnim bla bla... tole naj si pogledajo!
Dogs have Masters. Cats have staff.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 5:46 pm

Re: Tomi in Tevz

hej

Danes pa nasa mulca praznujeta ze eno leto! ;) ;)

Pac, ker smo se spravili racunat ze prve dni, ko sta prisla k nam, kdaj naj bi se skotila (zacetek aprila) smo jima "dolocili" rojstni dan na okrogel datum, torej 4.4. :lol:

Vse najboljse Tomi in Tevz :kiss: :kiss:

Se rojstnodnevna fotka 8)

Slika

p.s.
Ignorirajte smotane poglede, sem bila ravno pri zajtrku, pa se nista strinjala z mano, da jima nic ne dam.. :P
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1171

Pridružen: Če mar 17, 2011 6:56 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 5:52 pm

Re: Tomi in Tevz

Čestitke :kiss: :kiss:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.