Tomi in Tevz


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr apr 04, 2012 5:53 pm

Re: Tomi in Tevz

srčka lepa vse naj naj pa na kak pouhn talar še kdaj ane :) :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr apr 04, 2012 5:54 pm

Re: Tomi in Tevz

Vse naj naj srčka. :kiss: :kiss:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30012

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr apr 04, 2012 5:58 pm

Re: Tomi in Tevz

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 6:03 pm

Re: Tomi in Tevz

Vse naj naj naj tudi od nas! :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 6:13 pm

Re: Tomi in Tevz

“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Ne apr 08, 2012 7:12 pm

Re: Tomi in Tevz

hej

Rabim nasvet, ampak najprej moram napisati celo storijo od zacetka..

Vse skupaj se je zacelo kaksen mesec nazaj, in sicer, opazila sem, da se Tomi trese, tako kot da bi ga zeblo. Ne ves cas, samo obcasno, po kaksne 10 minut skupaj. Sem mu zmerila vrocino, je ni imel, in ker je to trajalo par dni, sva sla h vetu. Mu je se enkrat zmerila vrocino, je imel povisano, kar precej cez 39, tako da smo ga dali na antibiotike. Drugace ves cas je normalno jedel/kakal/lulal, ampak ker je visel na mrezi na oknu smo domnevali da se je prehladil. Kihal/kasljal pa ni. No, en teden je dobival inekcije antibiotikov, tresenje se je nekako umirilo. Potem je bilo se kaksen teden ok, in se je tresenje spet zacelo. No, vceraj smo se potem zmenili, da ga pripeljem na odvzem krvi, ce se kaj iz krvi vidi. Ampak ker je bil precej borben, je dobil pomirjevalo, da so lahko sploh kri vzeli. Hkrati smo se zmenili, da mu bojo ocistili se useska, v katerih ima se vedno cepke.. No, izkazalo se je, da kri ni uredu, dve vrednosti ima zmanjsane (ne vem tocno kaj, pozabila, eritrocite mende pa se neki), tako da se je veterinarka odlocila, da tokrat da antibiotik v suspenziji (veraflox). No, ker je bilo vse skupaj s pomirjevalom vred vceraj zelo stresno zanj, je potem doma cel dan okoli hodil, nikakor ni hotel zaspat, vmes je imel fazo, ko se nas je vseh bal, potem zvecer se je crkljal. Ne vem kolikokrat je sel h posodici z briketi, ampak vedno pojedel mogoce 3 brikete, pa sel stran. Zvecer je koncno cisto h sebi prisel, sta imela s Tevzem ob desetih dirke, no potem je sel koncno spat.
No, in sedaj pridem do vprasanja.. Namrec, danes je se vedno cisto nejesc, za kosilo smo jima skuhali piscancka, pa je cisto malo pojedel. Briketov pomoje ni nic jedel, pil tudi ni ne vem kok. Prejle sem mu ponujala vel. sunko, pa tudi noce. :( Tekom dopoldneva sem mu uspela dat Veraflox, itak se je upiral, ampak nam je nekako uspelo. Sedaj pa ne vem kaj mu naj se ponudim za jest.. Sicer me nebi tok skrbelo, samo, ko sem ga v petek zvagala, sem ugotovila, da je v zadnjem mesecu shujsal za skoraj pol kile, tako da nekaj sigurno ni ok. Tako da zaloge ne vem kok nima, in bi bilo res fajn, ce bi kaj pojedel..

Kaksna ideja kaj mu se naj dam? Bedno je to, da je se jutri praznik, tako da ne moreva nazaj do veta (no, saj niti ne vem kaj lahko se naredi, razen infuzije..) :( :(
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 08, 2012 7:43 pm

Re: Tomi in Tevz

A kakšen dežurni vet dela?

Kakšna trgovina bo drugače odprta, pri nas vem da bo in mogoče lahko še kakšno "fast food" mačjo vrečko kupiš, če bi mu pasalo. Drugače pa najboljše, da mu daš meso, če bo jedel bo, če ne pa ne vem. Sem brala o tunini vodi, tako da konzervo tune zmiksaš z vodo, da bi maček zaužil več tekočine. Mogoče lahko to probaš, tudi s kakšno drugo mesnato zadevo.

Zdaj zdravite simptome zgleda, kaj pa vzrok vsega? Ste to kaj odkrili?


Držim pesti za vas.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Ne apr 08, 2012 8:43 pm

Re: Tomi in Tevz

Mi smo iz Zasavja, tako da dezurnega veta nimamo. Je nas veterinar dosegljiv na telefon, sva ravnokar govorila. Pravi, da ce jutri zjutraj ne bo boljse, da naj mu poskusim po brizgi kaksno vodo ali juho dol spravit, pa da se spet slisiva potem.. Dehidrirat od danes do jutri pa nebi smel..

Tudi trgovin nimamo odprtih ob tej uri, nazalost.. :( Sem mu pa probala danes dat ze ene druge brikete, kuhanega piscanca, kuhano sunko, vratnik, domaco skuhano juho, prejle se ribo iz konzerve pomesano z vodo.. Pa cisto nic noce.. :(

Tocnega vzroka tresenja se nismo odkrili, krvni izvidi kazejo na neko vnetje - kje tocno se pa ne ve.. Bi bilo treba se dodatne preiskave delat, pa so rekli veti bomo najprej probali s tem antibiotikom..

Porocam jutri kako bo..
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne apr 08, 2012 8:45 pm

Re: Tomi in Tevz

joj :( držimo pesti in tačke, da bo čim prej vse ok ...
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 30012

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne apr 08, 2012 9:11 pm

Re: Tomi in Tevz

:girlsad: O, sranje, nimam izkušenj s tem...
Držim pesti, da bo vse OK. :angel:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne apr 08, 2012 9:13 pm

Re: Tomi in Tevz

Aja, za trgovino sem mislila jutri. Danes je tudi pri nas vse zaprto. Čeprav imaš zgleda že vso mikavno hrano doma, kar je super.

Bošček mali :(, jaz upam da vsaj kaj popije- Če ne bo pa potem itak takoj infuzijo dobil, kar bo moglo pomagat. Držim pesti, da se ugotovi vzrok, ker bo potem vse lažje pomoje.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 10:01 am

Re: Tomi in Tevz

Se zmeraj noce niti jest, niti pit.. :( :( Lulat je sel vceraj zvecer in danes zjutraj, kakat ne, pa saj tudi ze od sobote ni nic jedel, tako da nima kaj kakat.. :(

Opazila sem, da mu grejo blazno na zivce uhlji, katere so mu spucali.. Sedaj mu gre ven tisto rumeno maslo, sem mu probala malo pobrisat, pa je pustil, zgleda da mu pase.. Je pa tako, je ze hotel it jest, pol pa vse ven pljuva.. Ne vem, mogoce ga pa uhlji bolijo, pa zaradi tega noce jest? Samo vsaj pil bi lahko.. :( Sem mu pa dala prejle se Otonazol kapljice za usesa, ce bo kaj pomagalo.. Pa probala sem mu po brizgi spravit nekaj vode dol, ampak je se vedno tako borben, da vecina mimo stece :( Se mu pa vidi, da mu gre vse na zivce, prej se je skril pod mojo posteljo, da bi imel mir, pa nam ga je uspelo nekako ven dobit, da sem mu kapljice dala pa malo vode. Je pa ze precej svoh, ga na momente malo zanasa med hojo :(

Pomoje bom sla zdele se enkrat klicat veterinarja..
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 10:09 am

Re: Tomi in Tevz

ojoj...držimo pesti in tačke, da se micek čim prej pozdravi! :kiss:
Poskusi kje dobit RC Reconvalescence in naredi maso po navodilu, če ne bo hotel jest, pa malo bolj tekočo in poskusi na silo po brizgi. Sicer pa k vetu in naj mu da infuzijo. Druge ideje, kako bi se še kaj pomagalo, pa nimam... :girlsad:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 10:40 am

Re: Tomi in Tevz

Moj predlog je ta, da ga opazujte, ampak mu dajte tudi mir. Samo da veš kje je, pa če ravnokar ni hotel pit, ga pusti, da se malo spočije. Pa probaš kasneje spet, magari ga hrani z roke. Pa Oaza je tudi fajn predlog dala. Pri nas je tudi A/D učinkoval, toliko da se je malo jedlo. Moj drugi predlog je pa seveda čimprej do veta pa na infuzijo,ker si bo ziher opomogel od tega. Bo pa po infuziji ziher še ves šibak in bo ravno tako rabil počitek pa vse.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 10:44 am

Re: Tomi in Tevz

Saj naceloma ga pustimo pri miru, prejle zjutraj smo samo probali, ce bi hotel kaj pojest/popit. Pa sem probala spet vse, ribo iz konzerve v vodi, vodo z malenkost mleka noter, druge brikete, priboljske.. Pa ce ze kaj spravi v gobcek potem ven pljune, ne vem zakaj..

Vet mi je rekel, da ga lahko pripeljem gor na infuzijo.. A je to najbolj pametno? Kaj pa stres ker bo pac tam sam cel dan do jutri, brez Tevza, brez domacih? Mu ne bo se slabse zaradi tega? :( :( Kar na jok mi gre...
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 10:50 am

Re: Tomi in Tevz

Ja infuzija je nujna pomoje, ker je ziher že dehidriran. Zakaj ga pa ne moreš nazaj domov odpeljat? No, edino če ga vet hoče imet na opazovanju. Če pa vet ne bo tam z njim, ga pa lahko domov odpelješ?

Moja pokojna maca je enkrat dobila podkožno infuzijo, prej je bila pa čisto apatična že, in je bila ene 2-3 ure na veterini (je dobila še pomirjevalo), potem sem pa prišla ponjo in jo odnesla domov. Doma se je potem že počutila bolje, da je hotela okoli hodit, čeprav je bila še vedno vsa zadeta od zdravil, pa še vedno se je vidlo tekočino pod kožo, kar je potem počasi izginilo.

Bo sicer vet povedal, ampak pomoje je najbolj pomembno to, a je nujno da je na veterini ali ne. V stresu je pa že zdajle, ker se ne počuti dobro... in seveda bo tudi na veterini v stresu, ampak pomembno je, da se mu pomaga.


Držim pesti!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po apr 09, 2012 11:18 am

Re: Tomi in Tevz

Ovčka, Helena pravi, da jo pokliči na 031/326-877.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21725

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 12:03 pm

Re: Tomi in Tevz

Sva že govorili.
Odraslemu mačku, ki mu zelo očitno ni za jest in ni bil ravno najden shiran zaradi pomanjkanja hrane, se ne tlači ničesar v usta. Kar ve jejte, ko ste bolne in ko se vam gnusi hrana.
Če je zjutraj normalno lulal, če nima ravno samo pol kile, ga pustite do jutri zjutraj pri miru. Antibiotično zaščito ima, to pa je v takem primeru tudi vse, kar se da naredit, zjutraj pa bo zopet dobil inufuzijo.
Naj ima na voljo vodo in brikete, naj bo na toplem in naj ima mir. Če bi bilo kaj dramatičnega, se slišimo.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 170

Pridružen: Če jan 13, 2011 8:33 pm

Odgovor Po apr 09, 2012 12:27 pm

Re: Tomi in Tevz

Helena hvala za nasvete in pomoc!
Forever shall the wolf in me desire the sheep in you!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po apr 09, 2012 12:52 pm

Re: Tomi in Tevz

:good: Se mi je zdelo, da je treba tu malo "presekat". :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.