V središču

Šapka von Prrr


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor To apr 07, 2015 10:30 am

Šapka von Prrr

Pozdravljeni,

glede na to, da je Šapka (lokacija Roje) našla svoj kavč (in ostalo pohištvo :)), odpiram novo temo, kjer bom lahko poročala o njenem napredku... Njena arhivska stran je tukajle: viewtopic.php?f=78&t=10382&start=20

Mucica se nama je pridružila prejšnjo sredo in do včeraj se je večinoma skrivala pod omarami in kavčem. Tudi pihalo se je veliko in prvi dan precej žalostno mijavkalo :girlsad: Čeprav, milo rečeno, ni bila dovzetna za človeško ljubezen (ki jo je ob takem mehkem srčkanem puhku zelo težko zadrževati v sebi), je ves čas pridno jedla & pila & prav po damsko obiskovala stranišče. Tudi igrače so bile vsakič na novem mestu, kamor se gotovo niso prikotalile same... :) Šapka je torej živela the good life, ko naju ni bilo v bližini, sicer pa je večinoma furala suffer in pihala vsepovprek. Čeprav smo pri hiši nekoč že imeli eno muco bolj hude sorte, sem se še enkrat lotila temeljitega študija mačje socializacije in poskusila z novimi triki - nekje sem prebrala, da mucke pomirja glasba harfe, tako da smo tudi to sprobali :) ji je bilo očitno kar všeč, ker je prišla iz kuhinje v dnevno malo pogledat na koncert. :) Sicer pa sem poskusla tako, kot je svetovala Trixi - navezovanje stika ob hranjenju. Gre vsak dan bolje, tudi precej več poguma pokaže tale naša Šapa. :)

Sicer pa včeraj zvečer pravi preobrat! Prlaufala izpod omare, napadla pernato igračko, izvedla ene par nogometnih podaj, obiskala svojo mačjo hiško in oh in sploh, povsod je je bilo polno. juhu!!! :yahoo:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To apr 07, 2015 11:09 am

Re: Šapka von Phhh

:good: Super, vse bo OK. Še veliko se boste božali in igrali. Hvala za javljanje. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To apr 07, 2015 11:18 am

Re: Šapka von Phhh

Super naslov teme :good: Tule bo še zanimivo, se mi zdi. :D
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To apr 07, 2015 1:00 pm

Re: Šapka von Phhh

Mi je "renata" iz ust vzela: jap, super naslov teme! :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To apr 07, 2015 4:40 pm

Re: Šapka von Phhh

Super tema in super novice! Zdej pa le redno poročajte pa kakšno fotko prlimajte občasno! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To apr 07, 2015 5:27 pm

Re: Šapka von Phhh

Slika
foto: od Šapke osebni fotograf ;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Če apr 09, 2015 8:59 am

Re: Šapka von Phhh

Trixi, hvala, da si prilepila fotko :)
Šapka je vsak dan bolj pogumna, zelo se razživi med igro, se pa vsake toliko spomni, da naju v bistvu ne mara in zbeži stran... pa se potem spet hitro vrne, ker jo migajoče perje na palčki le preveč zanima. :) Danes zjutraj je sicer začela spet nekaj brez razloga pihat name (tudi v situacijah, ki je prej niso motile do te mere, da bi zapihala - npr. če počepnem in jo z varne razdalje pogledam, ko se skriva pod mizo), ampak upam, da je to samo trenutna muha. :scratch:
Zjutraj sem tudi že postavila skodelico s hrano zelo blizu mene in je normalno pojedla, čeprav me je ves čas malo nezaupljivo pogledovala. :rolleyes: Iz tega razloga je tudi še ne upam nadlegovati z božanjem, da ne bi izgubila tega mini zaupanja, ki ga je (upam) že razvila do mene... Tudi sicer se seveda še ne božamo, ker bi me verjetno kar odpihnila. :) Najbrž ji bom dala še nekaj časa, da pride morda sama malo povohljat okrog mene, do takrat pa jo bom navajala na mojo bližino z igro in s približevanjem posodice s hrano. Poročam...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če apr 09, 2015 9:09 am

Re: Šapka von Phhh

:) Lepo je brati takšna sporočila, ko posvojitelji dajo muci čas, da se sprosti, namesto da takoj zaženejo paniko in so nad muco sploh in oh razočarani, ker takoj ne zleze v naročje. Takole bi rekla, kakšen dan se le še glejte bolj od daleč, potem pa (pihajočo) maco kar pogumno in odločno v naročje (trdno jo stisnite k sebi), ker takšnim nekaj prisilnega božanja nič ne škodi, prej koristi, saj lahko le tako ugotovijo, da jim to v bistvu prija. Z nekaj sreče že po par takšnih božanjih zapredejo. Pri nas dela čudeže pri sproščanju bolj zadržanih muc tudi krtačenje z gumijasto krtačo Zoom Groom. Na začetku je treba muco med česanjem malo bolj na trdno prijeti, da ne pobegne, zelo kmalu pa ugotovijo, da je to mega fajn. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če apr 09, 2015 9:20 am

Re: Šapka von Phhh

Pa kakšni fini njamsi priboljški v roki tudi ne bodo škodili ... :)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če apr 09, 2015 11:54 am

Re: Šapka von Phhh

Šapko je treba kar v naročje in jo začet božat, pa se bo umirila in zapredla, 100%. To je pri meni že dolgo počela, le ko me je pogledala, takrat je pa zapihala, tudi če je vmes že v naročju predla. Nič čakat, ker bo ugotovila, da ima večjo moč kot vidva. Ljubezen in potrpežljivost itak zmagata. Tudi če zapiha, nikoli ne opraska in ne ugrizne. Ko pa želi skočit iz naročja (čez čas, ne takoj), takrat jo je pa treba spustit. Nič vama ne bo zamerila, nič bat.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Če apr 09, 2015 12:28 pm

Re: Šapka von Phhh

Trixi, če je tako, jo bom pa danes res poskusila kar vzeti v naročje! Tudi gumijasto krtačko za česanje imava, pa priboljške... upam, da bo ratalo. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če apr 09, 2015 2:12 pm

Re: Šapka von Phhh

:) Ja, kar pogumno, toliko jo pa že poznam, lumpo prisrčno. Rada ima božanje, nič bat. Držim pesti. Poročajta, če gre po planu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če apr 09, 2015 3:42 pm

Re: Šapka von Phhh

Držimo pesti!! :clap: :clap: Itak da bo!!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Če apr 09, 2015 5:35 pm

Re: Šapka von Phhh

Uh, tole ni šlo preveč dobro. :S Nikakor je ne uspem dobiti v položaj, ko bi jo lahko prijela, vedno mi zbeži. Če pa se zavleče v kak bolj utesnjen prostor in se preveč približam, začne prav agresivno pihati in vmes celo spusti en zvok, kot bi hotela "pljuniti"? Je to sploh mogoče? :) Res je mal hecno, ker pri Trixi sem jo že na prvem obisku lahko pobožala brez pretiranega upora... no, bom poskusila spet zvečer, ko se bo malo umirila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če apr 09, 2015 5:55 pm

Re: Šapka von Phhh

Ni nobene potrebe po hitenju. Takšno lovljenje samo še poveča nezaupanje. Čisto drugače je v začasnih domovih, kjer je v dobro mačke, da se jo čim prej socializira in se ji tako poveča možnost za oddajo. Ker Šapka dom že ima in ker imate na voljo kolikor hočete časa, se spoznavajte v svojem tempu. Nihče vam ne bo štopal in to ni tekma v hitrostni socializaciji, pač pa vaše skupno bivanje, ki naj poteka tako, da ste ob tem vsi udeleženci kar se da sproščeni. Pa nč bat, tale bo še velika carta.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če apr 09, 2015 7:25 pm

Re: Šapka von Phhh

Se povsem strinjam z renato - nikomur se nikamor ne mudi. Šapka je zdaj doma, tega se najbrž tudi zaveda, mora se le privaditi. Ne silite je v dotike, še manj v naročje: ko bo čas, vas bo poiskala. Zna trajati malo dlje od tega, kar mogoče pričakujete, a ta čas bo zagotovo prišel. Ampak naj sama odloči, kdaj in kako. Mačke, pač :)
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Če apr 09, 2015 7:38 pm

Re: Šapka von Phhh

Se strinjam. Ne je prevec prisilno "socializirat", ker je mozno, da se s tem naredi vec skode kot koristi. Najin Kushi se danes ni narocen macek, mogoce nikoli ne bo, sva pa v letu in pol, kar ga imava, dosegla ogromno. Pusti se bozat in v tem uziva, isce cloveka, s katerim bi prezivel nekaj casa, dokler se ne navelica, pa tudi ce samo na varni razdalji.
Potrpezljivost se splaca, preverjeno :) seveda to ne pomeni, da je gospodicno treba ignorirat ... dalec od tega. Nezno prigovarjanje, zracni poljubcki ... da bo videla, da ji nihce ne zeli nic slabega :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe apr 10, 2015 7:16 pm

Re: Šapka von Phhh

Počasi se daaaaaleč pride, vsaj pri nas je bilo tako ;) Super ste <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Če apr 16, 2015 9:58 pm

Re: Šapka von Phhh

Malo javljanja od Šapke... kar lepo napreduje, je že veliko bolj pogumna in sproščena, na trenutke celo išče družbo (juhu!), žal pa še ni v stanju, ko bi jo lahko božali. :S Pozira pa odlično! ;)


SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če apr 16, 2015 10:09 pm

Re: Šapka von Phhh

<3 <3 <3
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 66 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.