V središču

Šapka von Prrr


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To maj 19, 2015 8:19 am

Re: Šapka von Phhh

Še ena, ki se je "štufala" pihat :D :clap: :good:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2240

Pridružen: Če jan 19, 2012 11:35 am

Odgovor To maj 19, 2015 8:26 am

Re: Šapka von Phhh

Lepotička sproščena <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To maj 19, 2015 8:53 am

Re: Šapka von Phhh

In če bi obupali že po par dneh, tako kot nekateri, ne bi nikoli ugotovili, kako krasno mačko imate. Vesela za vse vas. :) Vam spremenimo naslov teme iz Phhh v Prrr?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor To maj 19, 2015 9:59 am

Re: Šapka von Phhh

Ja, res je, tale mačkonka nas je vse prijetno presenetila, se strinjam, da jo tudi uradno povišamo v Šapko von Prrr. :D

Sicer so nama že v štartu povedali, da je bolj plašne sorte, in da bo treba še delati na njeni socializaciji, tako da sva to vzela v zakup... je pa neverjetno hitro napredovala! Očitno je že pri Trixi skapirala, da smo tudi sužnji v bistvu prav kul, in je prve tedne pri naju samo glumila hudo mačko. ;) No, zdaj naju je kar vzela za svoja... si domišljam :). Po rokah se sicer (še) ne nosi, pride pa včasih k meni na kavč ležat in se stiskat... <3

@ Trixi: you got me! Res včasih sanjam o Noski II in o romantični združitvi (z moje strani oklicanih) sestric, ampak zaenkrat žal nič ne kaže, da bom doma dobila soglasje... :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To maj 19, 2015 10:20 am

Re: Šapka von Phhh

Sporočam, da Noska II zasede zelooo malo prostora. Je vedno bolj pogumna, se pusti božat, če ni na varni razdalji. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To maj 19, 2015 10:48 am

Re: Šapka von Phhh

Čestitke ob povišanju! :lol: Krasna ideja, von Prrr! :)
Tako lepo je brat takšne novice (in gledat takšne slikce, itak!!!) :good: Uživajte!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Če maj 28, 2015 10:00 pm

Re: Šapka von Prrr

Šapka je megamačka! Že dva dni zapored je pokazala, da zna biti tudi do gostov zelo prijazna. Vceraj je podlegla moskim carom, danes pa se je ob polprofesionalni macji sepetalki zelo sprostila, pustila bozat in zraven je se predla... nor napredek! Zanjo si zelimo le se to, da bi si pustila postrici krempeljce... :-)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če maj 28, 2015 10:06 pm

Re: Šapka von Prrr

:) To željo vam pa lahko tudi jaz izpolnim. ;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Pe maj 29, 2015 9:07 am

Re: Šapka von Prrr

Ooo, to bi bilo super, hvala! Se javim v zs!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Ne jun 21, 2015 7:58 pm

Re: Šapka von Prrr

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 22, 2015 7:14 am

Re: Šapka von Prrr

Tole je pa videti eno zadovoljno in sproščeno mače. :kiss: :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Pe jul 24, 2015 12:06 am

Re: Šapka von Prrr

Evo nas, malo poletne reportaže... Še vedno se imamo fino, problemov skoraj nobenih (bilo je nekaj lulanja mimo wc-ja, ampak to je bil očitno vse tasmotan pesek kriv, zdaj imamo spet tafajnega in je vse ok), edin ena akna se je pojavila na Šapkini bradi, pa tudi tist mozoljček pod brado (Trixi bo vedela, o čem govorim) se še ni zacelil, ker ga vsakič sproti spraska. :girlsad: Sem brala po forumu in opažam različna mnenja, eni bi takoj k veterinarju, drugi ne. Kak nasvet glede te konkretne akne (se vidi na zadnjih treh slikcah)?

Slika
Slika
Slika
Slika --> no me gusta mode :)
Slika
Slika
Slika --> tule ni nič huda, samo zelo zgovorna je in podobno kot ljudje ne zna bit tiho med fotkanjem ;):)
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jul 24, 2015 6:27 am

Re: Šapka von Prrr

Krasne slikce prelepe mace. :good: Po mojem mnenju tisti mozoljček kar (pre)dolgo vztraja, zato bi jo morda le peljala pokazat veterinarju. "Diši" na zamašeno lojnico in blago vnetje kot posledico praskanja, posebno zato, ker pišeš, da se ji je zraven pojavila "klasična" akna (črna pika). Mojim varovančkom ob pojavu aken prizadeta mesta čistim z blago razstopino Plivasepta in vode, vendar pa ne vem, če je to dovolj tudi v primeru, da pride do vnetja.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Pe jul 24, 2015 9:08 am

Re: Šapka von Prrr

Hvala za nasvet, Gipsy! Jo bom kar naročila za pregled, škoditi ne more. :) Poročam...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne jul 26, 2015 7:01 pm

Re: Šapka von Prrr

Uf, kako je lepa :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Če jul 30, 2015 9:12 am

Re: Šapka von Prrr

Šapka je bila v ponedeljek na pregledu, kjer se je zelo lepo obnašala. :) Izkazalo se je, da ima res mačje akne, tako da jo je treba dnevno umivati okrog gobčka (priporočili so Plivasept), kar presenetljivo mirno prenaša... mogoče zato, ker ve, da bo potem dobila posladek. :) Zdi se mi, da se stanje že izboljšuje, juhu! Lojnica pod brado pa je praktično že zaceljena. :good: Ker je imela zadnje čase tudi kri v blatu, smo po navodilih opravili še kuro z Zantelom - tudi tega je po četrtinkah v treh dneh brez panike pojedla, seveda lepo zapakiranega v meso ;), čez 14 dni pa dobi še zadnjo četrtinko. V blatu kakšnih glistic nisem opazila... Zaenkrat toliko, držimo pesti, da bo kmalu vse bp! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jul 30, 2015 9:26 am

Re: Šapka von Prrr

:good: Vse bo OK.
Za Zantel bi jaz dala za zadnjič 1/4+1/8, ne bo preveč in ji ne bo škodilo.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor Če jul 30, 2015 11:28 am

Re: Šapka von Prrr

Če imate morda plastične posodice za hranjenje, jih zamenjajte za kakšen drug material. Dostikrat namreč plastika pripomore k tem aknicam na bradi, ker se v grobo strukturo materiala naselijo bakterije.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 40

Pridružen: Pe apr 03, 2015 9:51 pm

Odgovor Če jul 30, 2015 11:54 am

Re: Šapka von Prrr

Takele posodice imamo:
Slika

Je možno, da bi se tudi tukaj kaj naselilo, čeprav jih redno čistim (z vodo in alkoholnim kisom)? Bolj imam na sumu prašek in mehčalec za perilo, ker smo začeli uporabljati nova...
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor Če jul 30, 2015 12:10 pm

Re: Šapka von Prrr

Za kovinske nisem slišala, da bi bil problem. Jaz sem svojima zamenjala iz plastike na keramiko in je takoj bilo bolje, vendar moja dva (prej trije) niso nikoli imeli vnete te akne. Le črne pikice so bile, ki so nato popolnoma izginile.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.