V središču

Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če jul 07, 2022 9:30 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

:) Hvala za zanimivo javljanje. Res vam ni dolgčas in super, da ste zdravi. Vse dobro še naprej. :angel:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Če sep 01, 2022 10:52 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Ena zelo sveža, t.j. od srede, 28.8. zelo zgodaj ponoči. Redko se vidi vse tri skupaj, pa še tu je Jack ravno zazehal.

Slika

Kar je pa bolj pogosto videti je pa Jurčka in Kimmy skupaj. Postala sta krasna prijatelja, lepo se razumeta in rada se igrata. Zvečer praviloma parkrat dirkata po hiši, drug za drugim, enkrat en pred drugim, drugič pa obratno. Sicer se tudi čisto lepo razumejo ampak Jurček in Kimmy pa še posebej.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe sep 09, 2022 7:08 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Lepo jih je videt. :kiss:
Vesela za lepe novice. :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Pe sep 16, 2022 12:40 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

V sredo 13.9.2022 zvečer je bilo še suho in Jack je šel malo naokoli. Pa mi ga je ratalo posneti na večernem sončku pred hišo ;) Trixi, tale je po svoje zate ;)
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe sep 16, 2022 2:55 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

<3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Če nov 17, 2022 2:36 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Prišla je jesen, ko so naše tri muce postale striktno notranje. Dokler še lahko, jim občasno postrežem s solato (= travo), ki jo z največjim veseljem pojedo. Še najbolj gre trava v slast Kimmy, katero je Jurček dodobra animiral. Če je še pred enim letom bila dokaj mirna, "speča" muca, danes ni lih tako. Z Jurčkom se znata veselo preganjati po hiši, pa naj bo to samo tek, kdo bo prej iz dnevne sobe v pritličju v x sobi v nadstropju ali obratno pa do mačje igre, ki se sicer zelo redko ampak se zgodi tudi s kako krasto. Se pa imata sicer zelo rada in sta veliko skupaj. Da je pa mera polna, je pa Kimmy postala še nekoliko bolj družabna z nekaterimi nenavadnimi dogodki (bežanje brez nam pametnega razloga iz pisarne, ko pride kdo razen mene v pisarni zvečer recimo). Dejansko je več v naši družbi, punca se meni celo pusti vzeti v naročje, sem jo večkrat tudi imel dalj časa v naročju, pride se kar tako pocartat... Ja ljubezen je v zraku :)
Jurček je pa... car med mački. O njemu samo lepo, četudi je tečen kadar je lačen. Postal je en hud mačji gurman in imamo včasih resen problem ugotoviti, kaj bo njemu pasalo. Tako da se zgodi, da mu 5 različnih konzervic ni dovolj dobro in je treba iznajti še eno. Zadnji krik mode je skipjack tuna od Cosme, ki jo sicer je le Kimmy ampak ko ne najdeš nič uporabnega, ga včasih ta zadovolji. In če je mačkon dovolj lačen, je sposoben pojesti tudi 2 konzervici hkrati. Ja zmišljevanje... Po drugi strani je pa to maček, katerega si lahko le želim tako da še enkrat hvala, da smo ga dobili. Meni velikokrat sledi kot senca, smrček vtakne v vse s čemer se ukvarjam, je edini od vseh mačkov, ki se upa na podstreho (pojma nimam kaj ostalim ne paše - to velja tako za Kimmy in Jacka kot pokojna Timija in Lili)... Na kratko rečeno, z njim kolikor je dela, je 10x več zabave in cartanja. Pravi sonček je.
Jacku pa se poznajo leta, po 4 letih je postal umirjen gospod, kateremu neskončno prija cartanje in stiskanje ob nekoga. Če je kdo na kavču, se bo z veseljem stisnil ob njega, če je možno pa zleze še pod deko. Zjutraj, ko vstanem (sem prvi), me redno pride pozdravit. Dostikrat še preden se vsedem in nataknem copate za jutranji obisk v kopalnici. Da o predenju ne govorim, pri njemu "motorka" skoraj ne potihne. Pa pri Jurčku enako... Ko se ozrem na zadnja 4 leta, kar je pri nas, se je on kar spremenil. Od navihanega fantka, ki je kravžljal živce do umirjenega gospoda, ki je pravzaprav dokaj nezahteven in cartljiv. Seveda ne povsod ampak okej, to je treba vedeti. In zdele, ko si je nadel zimski plašček je pa tak medvedek...

Imam pa še eno vprašanje. Poleg mojih treh prihajata k nam še dva zunanja mačka. Ena, nadeli smo ji ime Mici, pride naokoli, malo patruljira in če dob kaj za pod zob poje in gre. Včasih je kak dan ni, okej. Je pa poleti k nam prišel še en odrasel maček. Lep sicer, ima nekoliko bolj košato dlako, lep in malo poseben obrazek. Osebno mislim, da je bil nekoč notranji muc in se je nekaj zgodilo, da je postal revež zunaj. Je precej nezaupljiv do ljudi, ne pa tudi na nas. Jaz si njega ne morem privoščiti imeti. Trenutno dobi ostanke hrane od naših plus še vrečko hrane in nekaj briketov. Revež sedaj praktično dan in noč patruljira naokoli naše hiše in bi bilo zanj najbolje najti nov dom. Ga lahko kdo pride prevzet - ali mačja hiša ali DŽŽŽ Kranj (jih nisem kontaktiral)?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor To dec 20, 2022 1:04 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Ena od včeraj...
Slika
:lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To dec 20, 2022 1:14 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

:D <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Sr dec 21, 2022 1:35 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Mimogrede, četudi je v ospredju "zadeti" Jack, ni sam na sliki... V ozadju je noro izbirčni in neskončno crkljivi Jurček ;) Pa ni bil zadet, samo muzal se je med fotografiranjem :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr dec 21, 2022 2:31 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

:) Ja, tudi Jurček je bil opažen. :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor To apr 18, 2023 10:15 am

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Leto je naokoli in spet so se naši štirinožci postarali za eno leto. Najprej je Kimmy praznovala 5 rojstni dan 3. aprila, naslednji dan Jurček svoj 2. r.d. in 14. še Jack. Pri starejših dveh se že poznajo leta zrelosti in Jack je vedno bolj miren in vedno bolj cartljiv muc. Glede na to, kako je puhast in zgleda zaradi puha malenkost bolj krepek, je dobil ljubkovalni naziv medvedek. Vsak večer se pride k nekomu stisnit, če se gleda TV v malo bolj na komot položaju, z veseljem zleze na trebuh. Ženo ima seveda najraje, je na trebuhu še najbolj mehko tako da bi včasih skoraj rabila periskop, da lahko gleda TV :) Zadnje čase je zelo rad prisoten tudi pri kosilu, torej na mizi. Dokler je na vogalu in je rep pri miru, ni problema, ko pa se začne sprehajati od krožnika do krožnika, rep namakat v omake ali brisat nosove, potem pa je čas, da gre na tla ali pa na kako drugo opazovalnico...

Kimmy se je od svojega 2 dnevnega bivanja na veterini pred dobrim letom kar spremenila. Več je med nami, z Jurčkom se zelo rada igrata predvsem pa je videti, da se lepo razumeta, četudi je mačja igra včasih videti nekoliko bolj groba. In kolikor je Kimmy za onih 10 dni starejša od Jacka, se Jacku raje umakne, Jurčku pa če ji preveč teži, ne ostane dolžna. In tako nastane pri vsakemu kdaj kaka bojna rana. Ponavadi Jack dobi kako hrasto na spodnji čeljusti, Kimmy zgubi kak šop kocin, Jurček pa kako krasto kje pri riti. Mačji kremplji pač. Me je pa pred parimi tedni zaskrbelo, ker je imela Kimmy pri desnem očesu (pri nosu) bulo. K sreči je uplahnila v enem dnevu, domnevam pa, da je to bila posledica nočnega/zgodnje jutranjega kratkega boja. K sreči so oči vse ok, pa tudi sicer je ok. Sicer pa še vedno velja, da je treba s Kimmy nekoliko bolj previdno ravnati, mimogrede dobi občutek ogroženosti in jo podurha. Upam le, da ji to ne bo škodovalo na dolgi rok.

O Jurčku sem že veliko lepega napisal in ta zgodba se nadaljuje. Predvsem se z njim odlično zastopim in fant je pogruntal, kako mi povedati, kaj bi rad. Če bi rad šel ven, me pride iskat in odpelje do vrat. Če bi rad šel na podstreho (edini maček, ki se je kdajkoli upal tja gor!), mi zna to povedati. Če bi rad šel v naročje, se zna vzpeti na roke in potem namestiti na prav poseben način. S takimi "gagi" je Jurček najmanj kar lahko reče poseben, da ne rečem izjemen maček, ki si je že zagotovil mesto v trajnem spominu. Je pa spet zanimivo, kolikor je "junaški" in vtakne nos v vsako reč, pa se njegova pogumnost neha, ko pride na travo. Dokler je bliz hiše pa je mir, ni problema, bo vse prevohal, pogledal, preveril. Ampak če kdo naredi kako čudno kretnjo, gib, zasliši kaj čudnega, že leti v hišo. Kolikor rad gre ven, pojest travco ampak prav daleč pa ne gre od hiše. Dobro ve, da je v hiši na varnem in da mu ne bo hudega. Mam pa en čuden občutek, da se je od Kimmy nalezel nekaj previdnosti in plašnosti, predvsem ko je na svežem zraku.

Slikice bom objavil, čim bom imel kaj več časa. Se pa zadnje čase zdi, da imam v službi nekaj več časa kot doma tako da "potrpljenje je božja mast"... Pozdravčke vsem!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor To jun 13, 2023 12:04 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Časa ni nikoli dovolj, slike se nabirajo ampak v službi imam težave obdelati slike. Pa vseeno, 2 sveži sliki...

Slika
Kimmy na svojem stolu v spalnici

Slika
Mačja higiena ob opazovanju ptičev - čistoljubni Jack umiva Jurčka

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor To jun 27, 2023 12:22 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Ena od danes, Jack in Kimmy na vogalu postelje, ob mojih nogah. Postelja je čedalje manjša...
Slika

Mimogrede, Jurček ni daleč, v desnem zgornjem vogalu je stol na katerem je spal.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Pe sep 29, 2023 12:20 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Od zadnjega pisanja je preteklo že nekaj časa. Čas teče, nič ne reče, posnel sem kar nekaj slik a kaj ko ne najdem časa za objavo. Tile dve sem pa posnel včeraj, ko sva Kimmy z ženo skrtačila (to je sicer moje tedensko opravilo) in je bila zato ekstra umirjena, carti na polno... Da ne rečem, da mi je ukradla kavč za večerni enourni dremež. Ampak sem raje ostal brez dremeža kot pa da se stisnem h Kimmy, ker 99% ne bi hotela ostati gor. Pač takšna je... Se je pa potem zvečer prišla stisnit k meni v posteljo in je uživala še enkrat. Če sem mal žleht, nekoč sem imel plišastega medvedka, sedaj pa imam Kimmy s tem, da se ona pride pocartat in je ne jemljem iz kake košare :D

Slika

Slika

Kimmy je še vedno malo preveč skupaj ampak drugače je pa v redu. Tu pa tam itak vsak maček kaj bruhne, noben od naših ni izjema. Se pa z Jurčkom veselo preganjata in igrata. Ta prava dva sta skup :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe sep 29, 2023 8:35 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

:good: Lepotička! :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Sr okt 11, 2023 11:59 am

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Jurček je bil zvečer taaaaako zaspan... Dve sliki od včeraj zvečer.

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr okt 11, 2023 1:40 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Še malo pa ga bo treba pokriti z dekico. :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Sr okt 18, 2023 12:16 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Na onih slikah bi res moral Jurčka pokriti z dekco ampak tega nima noben od naših mačkov rad. Čisto druga zgodba pa je, če gre maček sam pod deko, to pa imajo vsi radi. Kimmy ne glede na letni čas, ali je 18°C v hiši ali 30+, ona gre redno pod deko čez dan.
Doslej sem objavil sliki Kimmy in Jurčka, zdej pa je čas še za Jacka. Oni dan, približno en teden je tega, me je takole pričakal v postelji. Ampak zgleda ne rabi dekce za čez, je bil kar na njej :)

Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr okt 18, 2023 1:44 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

:kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 50

Pridružen: Če jul 19, 2018 9:52 am

Odgovor Če jan 25, 2024 12:50 pm

Re: Jack, Kimmy (ex Bee) in Jurček (ex.Rio)

Tole sliko pa moram objaviti. V torek, 23.1. zvečer sem šel pred ženo spat in so me vsi trije pričakali v zgornjem nadstropju. Praktično nemogoče je vse tri kosmatince zajeti na eni sliki, za povrhu pa še od najstarejše Kimmy na levi do najmlajšega Jurčka na desni. Kimmy in Jack letos aprila praznujeta 6 let, Jurček pa 3. Kako čas beži...

Slika

Mimogrede, Jurček je bil nekoliko suh, ko je prišel k nam, sedaj pa tehta mičkeno več kot 5 kg. Ne vem ali so meni na kožo pisani rjavi mački ampak Jurček je enkratno-nepozaben maček. Boljšega si ne bi mogel želeti. Pa da ne delam krivice ostalima dvema, vsak je enkraten na svoj način ampak Jurček preprosto izstopa. Ne morem pomagati.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.