ŠPELCA/ALLY


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: Sr feb 23, 2011 9:58 am

Odgovor Sr feb 23, 2011 7:53 pm

ŠPELCA/ALLY

Moje ime je po novem Špelca, sem mirna in prijazna mucka.
Kakšno nehvaležno otroštvo sem imela, si lahko preberete tukaj : http://pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=78&t=388

No pa pustimo preteklost, saj mi je sedaj veliko lepše. Našla sem svoj dom, ker me ima gospodar rad, me razvaja in skrbi zame. Seveda pa sem bila ob prihodu prestrašena. Najprej sem bila v neki mali škatlici, vse se treslo in bilo je kup novih čudnih zvokov (ja z avtom sem se vozila). No potem pa sem prišla v neko neznano sobo, vse kar sem poznala je bil dečko ki me je prinesel. Na prvi pogled je zgledal dogaj prijazen a sem se vseeno skrila v kotiček, da proučim novo okolje. Počakala sem na noč, ko gredo ti čudni ljudje kar spat (he pa takrat šele postane zanimivo), nato pa sem previdno raziskala nove prostore.
No nato je napočil nov dan....zjutraj se dečko zbudil ob nekih čudnih piskajočih zvokih, takoj zatem pa me od daleč malce pogledal, me ogovoril in nekaj natresel v posode, se oblekel in odšel. Ja prav imate, hrano mi je dal :yahoo: No v drugi polovici dneva pa je zopet prišel nazaj, zamenjal kožuh in se pričel previdno motati okoli mene - pa kot da bi vedel kakšne igračke imam rada je prinesel mojo najljubšo.....nekaj časa sem ga previdno opazovala, nato pa sem se odločila da poiskusim srečo - zapodila sem se za igračko in dečko je bil videti vesel, zato sem nadaljevala. Ko sva se naveličala sva šla vsak po svojih opravkih. No ko sem se še malce razgledala, sem se odločila da poiskusim velik ležalnik na katerem je ležal dečko (sedaj vem da je to kavč ;) ). Ja tukaj sem pa pristopila bolj pogumno, sem napotila direktno k dečku, stopila kar v njegovo naročje in počakala kaj bo.....in na moje presenečenje me je pričel nežno božati......hja seveda sem muca in mi to paše, zato sem se kar zleknila nanj in se prepustila čohanju, samo to še ni vse.....dečko ima poleg roke še en podaljšek, s katerim me pa tako dobro prečoha da sem čist zadovoljno zaspala pri dečku.

No takšna sta bila moja prva dneva v novem domu.....vsak dan se zdi bolj zanimiv, saj lahko misno hodim in raziskujem, pa tudi če kaj prevrnem ali skrijem nisem nič kregana.....mah še zmeram dobro jem in se lahko crkljam.....


.....pa naj kdo reče da je tisti frajer Garfield razvajen :lol:

Jure in Špelca
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 128

Pridružen: To sep 14, 2010 10:16 pm

Odgovor Sr feb 23, 2011 8:02 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Zgleda Špelca, da ti nič ne manjka ... ;) Želim vama veliko lepih skupnih trenutkov z tvojim lastnikom. ;)

Lastniku pa namig glede sliki, ker opažam da ne delajo. A si jih naložil kam na splet, ker to mi bolj izgleda kot bližnjica iz računalnika ... če pa si jih naložil na splet, pa bo potreben kopirat celoten naslov. ;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: Sr feb 23, 2011 9:58 am

Odgovor Sr feb 23, 2011 8:10 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Hmm ja s slikami imam problem.....nikakor ne naštudiram kam naj jih uploadam...any ideas?

tnx pa lp
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 128

Pridružen: To sep 14, 2010 10:16 pm

Odgovor Sr feb 23, 2011 8:17 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Obstajajo spletni portali, ki ti omogočajo nalaganje in shranjevanje slik. Eden izmed takih je www.photobucket.com

Meni osebno je ta precej enostaven, če ti le ni težava angleški jezik. Potem ko se registriraš, enostavno ustvariš album, naložiš slike in portal ti samo kreira povezavo, ki jo potem prilepiš na forum, v takšni obliki kot si jo npr. ti Slika

Obstajajo tudi slovenski portali, vendar se jih sam ne poslužujemo. Kot sem rekel ... photobucket je čist super. ;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: Sr feb 23, 2011 9:58 am

Odgovor Sr feb 23, 2011 8:51 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Super hvala....deluje :good:

No evo toj pa Špelca v novem domu. Malenkost je prehlajena, pa ma okol učk še kakega zaspančka (sej se trudim čistiti samo ji zdele nočem več kot 1x dnevno utrujat z vato itd....)

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr feb 23, 2011 8:59 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Saj se komaj upam vmešat, k' se 2 moška tukaj pogovarjat!!!! :lol:

Pa vseeno - navodila za slikce:
viewtopic.php?f=12&t=1581

(no, vidim da ti je že uspelo) ;)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr feb 23, 2011 9:02 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

iiiiii, luštna Ally :girlblush: to na roki je njeno delo? :D
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr feb 23, 2011 9:07 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

AjBeLePu je napisal/-a:iiiiii, luštna Ally :girlblush:


oziroma Špelca :girlblush: :kiss:
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: Sr feb 23, 2011 9:58 am

Odgovor Sr feb 23, 2011 9:09 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

hehe ja roko je pa ona zmodelirala.......zdej sm jo že pogruntal......ko me prične grizljat se po neki časa odloči da me bo še mal z zadnjimi nogami "pobožala" no pa sm ene parkrat mal glasno NE rekel pa umaknil roko.....no sedaj tega ne dela več oz je nežna....

Hja še zmer pa kdaj pa kdaj predobro predviti kam bom roko z igračko (palica s peresi na koncu - "Pero") umaknil in pač štarta tja kjer se nahaja moja roka - no tega jo pa ne bom mogu odvadt.....pa sej....to pride zravn če se igraš z muco ;)

Ja glede fotk me je pa zmotila navedba v navodilih - sem jo tako zastopil da moram najt stran kjer se ne rabš logirat - hja kaj čmo vsega ne mormo znat :blush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 23, 2011 9:14 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Sej obstaja stran, kjer se ni potrebno logirat.. To je slikomat.. Super zadeva, če te kaj več zanima, si preberi tukaj http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopi ... lik#p23710 , ampak zdaj itak že znaš ;).
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16171

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 24, 2011 7:54 am

Re: ŠPELCA/ALLY

O super, se mi zdi, da je tole začetek romana v več nadaljevanjih, ki ga bomo seveda z veseljem prebirali. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: Sr feb 23, 2011 9:58 am

Odgovor Če feb 24, 2011 5:25 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Pozdravljeni vsi skupaj.

Moram se pohvalt, da sem danes imela prvo učno uro računalništva. No z Juretom sva se usedla za mizo (nikakor ne morm razumet, kako lahko on sedi na eni čudni zadevi, medtem ko imam jest en prov fajn povštrčk pa še bližje računalniku je - ah ti ljudje :fool: ), in potem sva pričela. Najprej je on nekaj prijel v roko, pričel zadevo premikati po mizi, neprestano pa je buljil v eno čudno ploščato zadevo (meni zgleda kot slika) nasproti njega. No kaj kmalu sem ugotovila da z roko upravlja eno malo zadevo ki skače gor in dol po sliki. No da pa to ni vse, vam moram zaupati da je na mizi še ena čudna stvar na katero naj ne bi stopila. No pa saj malce me že poznate...seveda sem stopila nanjo in Jure je takoj začel jamrati - ni mu ni blo prav. Pa naj mi kdo razloži kaj sem naredila narobe....po sliki so se, tako kot njemu, pričeli pojavljati mali znakci. Hecno, vam povem. Ampak vseeno sem očitno nekaj še vedno naredila narobe, saj sem mogla iti nazaj na svoj povštrček.
Vam povem, da je tale računalnik skrajno čudna stvar, samo bom trmasta in se bom probala vsak dan kaj novega naučiti.

No zdej se grem pa čohat :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če feb 24, 2011 5:29 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Špelca, ti si ena srečnica, Jure pa tudi :kiss: :kiss:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 24, 2011 5:42 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Super ste :good: .. Zelo sem se nasmejala ob opisovanju današnjega srečanja z računalnikom :D :D .
To err is human, but to get even? THAT is divine.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 71

Pridružen: So jan 29, 2011 9:10 pm

Odgovor Če feb 24, 2011 6:30 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Se mi zdi, da moramo vsi čez to "baby" mačje obdobje. Malo tatoojev po rokah, kakšna razscefrana igrača, pa še kaj se najde.Ampak plačilo z to je 24 ur na dan nepopisnega uživanja v družbi muc.
Špelca je krasna . :kiss: :) Uživajta! :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor Pe feb 25, 2011 8:48 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Oh, kakšno fletno branje. Špelca je pa lepa lepa mucka z zelenimi učki. Brckota ima pa takšnega kot moji dve muci :) ga kar fino zdelujeta.
Iščem, pa ne najdem takšnega iz pisanega blaga, katerih slikce so tu na forumu, pa jih nimajo nikjer.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16171

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe feb 25, 2011 10:51 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Imajo jih (pisane brckote) kar tukaj v soseščini (Pomagamo z nakupi). :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor So feb 26, 2011 2:06 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Jure, poleg odličnega ravnanja s Špelco bi pohvalila še tvojo nadarjenost za pisanje; tvoje zgodbe se res fajn berejo, prav luštno :good:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 450

Pridružen: Pe feb 04, 2011 7:35 pm

Odgovor Ne feb 27, 2011 10:34 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

gipsy je napisal/-a:Imajo jih (pisane brckote) kar tukaj v soseščini (Pomagamo z nakupi). :)

Naročeno - bosta imeli vsaka svojega :)
Btw, Pomagamo z nakupi je pa superca - nikoli več v zadregi za rojstnodnevna in novoletna darilca 8)
Gipsy, hvala.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 17

Pridružen: Sr feb 23, 2011 9:58 am

Odgovor Po feb 28, 2011 6:05 pm

Re: ŠPELCA/ALLY

Pozdravljeni.

Danes sem pa odkrila eno zelo grozno stvar. Ljudje si sekajo, režejo, brusijo in pilijo konice prstov! :dash: Mislim, to je pa višek, si predstavljate da nimam svojih (krempeljčev), saj še miškam ne bi mogla nagajat...čudaki so ti ljudje. No pa saj ne mislim jamrat, odkrila sem novo mesto....jaaaa....na vrhu ene velike lesene škatle, kamor dečko stalno nekaj spravlja ali jemlje ven. No skratka ko pridem nanjo lahko plezam z ene na drugo moj dečko me pa lahko samo gleda...sej dečko je čist prijazen, samo ravno športn pa ni....če bi bla jest tooook velka, bi skakala v krošnje dreves in lovila ptičke,, ne pa ta škatla phja :D

hehe morm vam še povedat kako sem odkrila skrivališče kamor moj dečko meče svoje kožuhe - ja tudo to mi ne gre v glavo - kr vsak dan ima drugačen kožuh...no skratka meče jih v eno črno škatlo in kolikor sem jaz videla kar izginejo vanjo...in seveda taka kot sem skočim še jaz vanjo. :negative: cccc....čmoknem na stare kožuhe, vse skupaj pa se sumljivo zamaje in ravno ko se hočem odgnati se škatla prevrne...No tukaj sem pa rabila trenutek ali dva da sem se znašla in kaj vidim....dečka, ki se smeji :lol: jaz pa pravim da kdor se zadnji smeje se najslajše smeje hehe :P

Pa lepo se imejte
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.