Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Po apr 15, 2013 12:03 pm

Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

No, pa jo imamo. Dolgo željeno in planirano muco. Ker nikakor ne razumem, zakaj ljudje ne želijo posvajati črnih muc, smo se nalašč za to odločili za črno navihanko Pearl. Nov dom pomeni tudi novo ime, zato je Pearl zdaj SERAFINA. (Muce morajo imeti malo skrivnostno ime.)

Po nekaj dneh skrivanja in nočnega pohajkovanja je Serafina včeraj raziskala, kako se je cartljati zvečer, ko sta moji dve navihanki že spali. Danes zjutraj pa jo je radovednost premagala in je prišla pogledat, kaj delata punci zjutraj.

Zdaj je treba preživeti samo že tole menjavo dlake, pa bo... :) Sem nabavila veliko rolc za odstanjevanje dlak, tako da bo dovolj, upam.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po apr 15, 2013 12:09 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

:clap:
pa fotkota morate tudi nabavit :D :truce:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21026

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po apr 15, 2013 12:15 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Wau, kakšno skrivnostno ime si dobila, Serafina :kiss: . Pa fajn družbo, očitno :good: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Po apr 15, 2013 12:20 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Pesnik T. S. Eliot je že vedel, kako je z mački in imeni...

The Naming of Cats is a difficult matter,
It isn't just one of your holiday games;
You may think at first I'm as mad as a hatter
When I tell you, a cat must have THREE DIFFERENT NAMES.


Dalje pa na http://allpoetry.com/poem/8453755-The_Naming_Of_Cats-by-T_S__Eliot

Res lepo ime za res lepo mačjo damo. Črni mački so zlati!

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Po apr 15, 2013 8:35 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Coprnica Zofka je napisal/-a:Pesnik T. S. Eliot je že vedel, kako je z mački in imeni...

The Naming of Cats is a difficult matter,
It isn't just one of your holiday games;
You may think at first I'm as mad as a hatter
When I tell you, a cat must have THREE DIFFERENT NAMES.


Dalje pa na http://allpoetry.com/poem/8453755-The_Naming_Of_Cats-by-T_S__Eliot

Res lepo ime za res lepo mačjo damo. Črni mački so zlati!




Točno tako! Saj na začetku sem hotela zbrati nekaj iz Old Possum's Book of Practical Cats, samo so imena prekomplicirana za moji dve punci. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Po apr 15, 2013 8:40 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

No, danes sem vvidela nekaj čisto novega - ko sem spravljala svojo ta malo spat - previjanje in vse to, je bilo precej glasno (zvečer pač moje sonce od utrujenosti včasih joka). Serafina pa je prišla in zaprla vrata. Se ne hecam. In to ne tako, da bi jih potisnila, ne. Ona je to naredila tako, da jih je s tačko potegnila k sebi, da so se čisto priprla. Neverjetno.

Slike pa takoj, ko ugotovim, kako to storim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16158

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po apr 15, 2013 9:04 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

No, še en dokaz, da so mačke zelo inteligentne živali. :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 574

Pridružen: Ne dec 12, 2010 7:21 pm

Odgovor Po apr 15, 2013 9:27 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

:lol: Serafina, :good: :clap: , že vidim, da boš oz. si že, seveda, ena res kul mačka :kiss:
Dogs have Masters. Cats have staff.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To apr 16, 2013 1:47 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

O bravo, ful vesela za novo pridobitev...ta mačkica je res krasna (saj kera pa ni :O ) :girlblush: :kiss: čakamo slikce :girlblush:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor To apr 16, 2013 7:34 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Najprej nekaj skrbi:

ALERGJA: moja mala miška je dobila izpuščaje po celem telesu. Ker to nekako sovpada s prihodom Serafine, me malo skrbi, če ima slučajno kakšno alergijo na muco... Ima kdo kakšne izkušnje? Imam pregled pri pediatrinji čez 14 dni (reden), tako da bom takrat vprašala (če še en bo izginilo), vendar pa bi bila hvaležna za kakšne ideje.

PRASKANJE: Ne vem, kako naj Serafini dopovem, da ima praskalnik (dva, pravzaprav) za praskanje in ne prevleke na kavču, kavč ali najbolj boleče: mene. Zbiram ideje.

"JOKANJE": Ko spravljam punci spat, Serafini ne pustim v sobo, pa sedi pred vrati in glasno mjavka. Ji je morda dolgčas?

Drugače pa je danes bila Serafina cel dan sama, ker smo bili na izletu, pa nas je bila zelo vesela, ko smo prišli nazaj. Včeraj zvečer pa je hotela tudi spati pri meni (si je premislila, ko sem se obrnila v postelji). Vsekakor se je bolj ali manj prrivadila na novi dom.

No, pa še nekaj slik (upam):

Slika

Slika

Slika

Slika

Naša lepotica.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To apr 16, 2013 7:43 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Seveda je možno, da ima alergijo zaradi muce. Hujše oblike so ponavadi tiste z znaki na dihalih, vendar so možne tudi take blage s samo izpuščaji na koži (izgleda kot blaga koprivnica) Velikokrat se zgodi, da se le ta pojavi le enkrat in nikoli več, lahko pa je tudi vedno slabše. Jo srbi?
Smo na vezi, ok?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor To apr 16, 2013 7:47 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

kar se alergije tiče ti ne bi znala prav veliko svetovat, jaz sem imela mačke že med nosečnostjo in menda tudi zaradi tega sploh ni nobenih problemov. prosim te samo, ko ti bo pediatrinja čez 14 dni rekla ja maček je kriv, da ne bo takoj letela nazaj. mislim, da je tudi tukaj že bilo veliko govora o teh alergijah, malo prebrskaj po temah. veliko se da narediti, sicer je dolgotrajno, ampak po navadi tudi uspešno. še zmeraj pa seveda ni nujno, da je črnuha kriva.
praskanje...ti lahko njej naštimaš 45 praskotov, pa če bojo gospa mislili, da je tvoja noga boljša...ugan kdo zmaga. tudi to so bile že debate. ugotovi kateri vonj ji smrdi, pa pošpricaj kavč. običajno jim citrusi smrdijo. po drugi strani pa lahko praskote podrgneš z mačjo meto, ta jo bo zihr pritegnila.
jokcanje je pa tudi taka stvar, da se eni navadijo, eni ne. vem, da sem že spet tukaj gor nekje brala, da eni tako zdresirajo svoje kosmatulje, da vsa čast jim. moj en se sploh ne da, še po 9 letih se vsakič, ko se bumbar zaleti v vrata od človeškega sekreta, ki so ne moreš verjet sem pa tja celo zaprta, se mi dere zunaj ko mali smrkavc, ki ne dobi čokolade. jaz sem obupala v kateremkoli smislu spreobračanja mačkov, ker je škoda cajta za to. boljš da se uležeš, pa se pridejo čohat.
upam, da sem kaj pomagala.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor To apr 16, 2013 8:03 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

helena je napisal/-a:Seveda je možno, da ima alergijo zaradi muce. Hujše oblike so ponavadi tiste z znaki na dihalih, vendar so možne tudi take blage s samo izpuščaji na koži (izgleda kot blaga koprivnica) Velikokrat se zgodi, da se le ta pojavi le enkrat in nikoli več, lahko pa je tudi vedno slabše. Jo srbi?
Smo na vezi, ok?


Srbi je nič ne, vsaj mislim, da ne. Bomo videli. Lahko seveda, da je čisto kkaj drugega (upam!). Bomo videli, kaj se da narediti. Počakajmo malo, pa bomo videli, kako se bo zadeva razvila.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor To apr 16, 2013 8:10 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Knedl, hvala za nasvete. Bomo videli, kakko hudo bo postalo tole praskanje. Sicer citrusi niso slaba ideja, smao jaz je nočem pregnati s kavča, samo hočem, da ga ne praska. :) vsekakor bom poskusila z mačjo meto.

Glede alergije bomo pa videli, kaj sploh bo, če sploh je to. Če se v 14 dneh me bo uneslo, bomo seveda morali nekaj narediti. Vsekakor bom prebrskala teme.

Glede mjavkanja pa - Serafiina naj bi bila navajena biti tudi sama - jaz samo mislim, da je užaljena, ko pridemo domov in se ne takoj vsi ukvarjamo z njo. V bistvu hoče mene 8trenutno sem ji "zaščitnik" ali kako naj temu rečem), pred puncama je še previdna. Moža pa trenutno ni doma, tako da ni čohanja in cartlanja do večera, ko se lahko tudi jaz malo sprostim in oddahnem na kavču.

Trenutno je očitno užaljena, ker se je že namestila v mojem naročju, pa sem morala za kratko vstati. Zdaj pa leži v svoji "postelji" in me ignorira. :) Ah, ja... :rolleyes:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 486

Pridružen: Po mar 04, 2013 5:25 pm

Odgovor To apr 16, 2013 8:47 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Serafina ima čudovito ime!!! Rabi pa družbo, bo lažje počakala na svoje "človeke" :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Če apr 18, 2013 7:00 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

No, pa je Šla Serafina od skrivanja pod omaro in stopnicami prvih nekaj dni do spanja v mojji postelji ponoči... :) Ta razbojnica! No, saj mi je prav všeč. Samo včasih mi ne pusti, da bi se obrnila. hihihi

Sicer pa ima lovski čut - ko je na televiziji kaj zanimivega (kot recimo ptice), je v trenutku polna pozornosti in pripravljena na skok. Na žalost so vse slike tako zmigane, da se nič ne vidi. Bo naslednjič bolje, upam.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če apr 18, 2013 7:17 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Serafina :kiss: mislim, da ti je v novi družini prav lepo :girlblush: hitro jih zdresiraj po svoje in uživaj do konca in naprej :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Pe apr 19, 2013 11:52 am

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

RE: ALERGIJA: Pediatrinja pravi, da je sicer mogoče, vendar precej neverjetno, vsekakor pa je prehitro, da bi lahko kaj povedala. Bolj verjetno je, da je ta mala staknila kako virozo in pač slučajno sovpada s prihodom Serafine.

Sicer pa sem mislila, da je moja starejša deklica naša princeska, pa se je izkazalo, da je Serafina tudi kar dobra primadona. Ko opravi svoje v stranišču, me pride iskat in mjavka in me vodi tja, da bi ji ga očistila. :) Kako pogosto pa naj ga čistim? Ah, naša črnuhinja... :angel:

A, ja... pa še to - kako dolgo traja, da izpade zimska dlaka? Zdaj dlake kar letijo za njo, čeprav jo vsaj dvakrat na dan dobro prečešem s krtačo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21718

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe apr 19, 2013 12:42 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Kar se dlake tiče. Nekaj je je ves čas, sezonska menjava pa traja kak mesec običajno. Nekaj je pripomogel tudi stres ob menjavi okolja, tako, da ko se bo enkrat izpadanje umirilo, bo verjetno izpadanja kasneje veliko manj. Je pa letos tudi sprememba temperature v kratkem času drastična, tako da tudi to je faktor, ki povzroča izpadanje.
Mogoče bi bilo fino jo okopat s kakšnim šamponom za tak namen. Nimam pa pojma, kako reagira na vodo.
WC je dovolj če očistite 1-2krat na dan.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 22

Pridružen: Po apr 15, 2013 11:49 am

Odgovor Pe apr 19, 2013 7:30 pm

Re: Serafina na svojem kavču (in povsod drugod)

Ga. Helena, hvala za nasvete. S kopanjem bom vsekakor še počakala, dokler ne bo zelo kritično. :) Saj tako hudo ni, še dobro, da se lepo pusti krtačiti.

Pa še malo utrinkov:

Slika

In eden najljubših kotičkov je na okenski polici v škatli s starim povštrom:

Slika

Zdaj pa ponovno krtačenje... Serafina že čaka!
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.