V središču

Gremla


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor So sep 11, 2010 3:25 pm

Gremla

Jaz sem se odločil napisati to temo na pobudo skrbnika ker nam je danes na njen prvi pravi dan v našem domu povzročila kar nekaj sivih las.
Sprva, ko smo Gremlico pripeljali domov in odprli vratca transporterja, je navihano ovohavala prostor okoli nje (je pa trajalo nekaj minut, da je izstopila).
Ker smo jo domov pripeljali okoli osmih zvečer, sem ji takoj ponudil vodo in vzorec briketov, ki mi jih je dal njen skrbnik (Hvala!), a je to ni nič zanimalo,
saj je takoj pretaknila vse kotičke v sobi, na katero smo jo omejili. Še posebej sem se potrudil ji čimveč ponuditi roko in jo pobožati, vendar sem odkril,
da bo v naročju samo, če ona tako želi :) . Po dobri uri raziskovanja sobe sem moral pobrati nekaj pajčevine z njenega hrbta, saj je šla tudi pod posteljo.
Ko sem šel spat, sem jo slišal, kako je hodila naokoli, potem pa nič več. Ob dveh zjutraj pa me je zbudila, kajti ravno takrat se je odločila, da se mi bo pridružila
na udobni vzmetnici, saj je skočila gor, se naslonila name in predla, kar je bilo zelo :lol: . Danes zjutraj pa je prvič opravila veliko potrebo in se mi zdi, da bom moral naslednjič
kupiti kvalitetnejši pesek :blush: . Vendar pa nas je danes vse zelo prestrašila, kajti nekaj časa je bila pod posteljo (medtem sem odšel že na balkon in tudi čez vhodna vrata ven),
nakar je ni bilo nikjer moč najti. Zelo me je bilo strah, da nisem bil dovolj previden (čeprav sem zaprl vhodna vrata takoj, ko sem odšel ven) in smo jo iskali po hiši in okolici
slabo uro. Nato sem se odločil potegniti eno izmed postelj stran od zidu in za njo je bila Gremlica, ki je mirno spala kljub našim pozivom :P . Po tem dogodku se mi zdi, da njeno ime zares izraža njen značaj.
Slika Slika
Se pa še vedno malce prestraši vsakič, ko kdo odpre vrata in vstopi v sobo. Vendar pa še ni pripravljena na raziskovanje drugih sob, kajti danes sem imel več kot dve uri odprta vrata sobe in
si ni upala pokukati izpod postelje. Upam pa, da se bo kmalu navadila na naš dom in da se bomo imeli dobro skupaj.
Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29951

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 11, 2010 3:57 pm

Re: Gremla

:) Vse bo še super! Le dobro pazite nanjo. Ne bo vam dolgčas. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So sep 11, 2010 5:41 pm

Re: Gremla

Kolk sem jaz vesela tega javljanja. :yahoo: :dance: :greeting:
Sem takoj vedela, Aleš, da si tapravi za razvajeno princesko. :girlyes:
Gremli pa :*
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor So sep 11, 2010 8:31 pm

Re: Gremla

:yahoo:
Strašno vesel. Napisano mi bo lep čas držalo nasmeh na obrazu.
Gremla v svoji temi !Na svojem kavču ! :lol:
Lepo napisano. Ko bi le bilo več takšnih superskih posvojiteljev...
Glede prestrašenosti - muceki so že na splošno zelo čuječi in previdni, mala Gremla je pa mogoče še malo bolj...Sam sem jo na uho tolažil : "Gremlica če te bodo tepl jim bom repeke požago..."
O tistem kako se ni javila ko ste jo iskali in klicali - sam sem enkrat prišel domov in videl da dveh mucekov od štirih ni nikjer !15-20 minut sem vse trikrat preiskal (nimam ravno veliko za preiskati), potem pa sem oba našel zaprta v omarici za čevlje ki je tako ozka da sta morala stati pokonci in med iskanjem se nista čisto nič oglašala - sta bila pa glasnopredno vesela rešitve :) ...tako da le mirno...mislim da, je Gremla poleg kavča našla svoj pravljični grad...

Aleš Hvala za vse kar je in kar bo.
Gremlici pošiljam poljubčke in pobožke ! :angel:

P.S. : poljubčka ji pošilja tudi Gizo
Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor Pe sep 17, 2010 2:00 pm

Re: Gremla

No, danes je en teden odkar smo sprejeli Gremlico v naš dom. Vesel sem, da lahko povem, da se je zelo dobro navadila na življenje z nami in se je tudi navezala na nas.
Brez strahu hodi po vseh prostorih, do katerih ima dostop, tako da smo zdaj še bolj previdni glede zapiranja vrat. Damir, tvojo pašteto je snedla že pred nekaj dnevi, sedaj ji dajemo
kozje mleko :) . Poje dosti in pije dosti. Na veliko potrebo pa ponavadi gre zjutraj, preden grem v šolo, tako da ji lahko nemudoma počistim WC (gre pa tudi zvečer).
Danes je dobila novo igračo od nas, za katero je že kar skrajni čas, da smo jo kupili: PRASKALNIK!!! Spodaj sem dal nekaj slik, ki prikazujejo njen čas pri nas.
SlikaSlikaSlikaSlika Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Pe sep 17, 2010 8:09 pm

Re: Gremla

:) :yahoo:

Ta komaj en teden se meni zdi veliko dlje...Mislim na njo in se spominjam njenih mehkih bucov in tistih velikih na videz vedno malo prestrašenih oči.
Tudi jaz sem vesel, da se je pridna Gremlica navadila in navezala ! :)
In kakšno supersko darilo ste ki privoščili ! Kraspalnik je več od igrače, ker bo zdaj malo manj škode na tistih bilokaj kraspalnikih ... ;)...pa še tako lep je in velik :)
Slike so čudovite in samo malo sem žalosten, da ne morem stegniti roke in jo pobožati...
Tiste slike na katerih so rože v teglcih na robu omaric, me pa zelo zabavajo. Bravo za pogum ! :good:
Prosim samo za foto dokaze ko boste našli Gremlico kako ureja svojo njivico... :lol:
Ali pa bo tako zelo pridna kot se za dame dvorskih nazivov spodobi in bom še bolj ponosen na njo :)

Vse vas lepo pozdravljam še posebej malo Gremlo.

P.S.: tudi Gizo jo na hitro pozdravlja, ker ima nujne opravke - spet vžiga hipnoze in v glavi vse glasneje slišim : ...tudi meni večjega kraspalnika... ...tudi MENI!... ...VEČJEGA... ...KRASPALNIKA... ...!!!!....
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor So sep 18, 2010 9:07 am

Re: Gremla

Kolk je vaju fajn brat! :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So sep 18, 2010 10:08 am

Re: Gremla

Super ste! :)
Še dobro, da je senat rahlo ostarelih skrbnic 8) sklenil, da je tudi zelo mlad fant lahko primeren posvojitelj, če premore takšno skrb in resnost, kot si jo pokazal ti. :) Pa še, da se na forumu zdaj pogovarjata dva fanta, to je ob poplavi babnic res prava redkost. ;)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor So sep 18, 2010 4:44 pm

Re: Gremla

:blush: :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So sep 18, 2010 6:08 pm

Re: Gremla

asladic je napisal/-a:Slika



a je tole res repek od te bejbe? :lol: :lol: :lol:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor So sep 18, 2010 7:31 pm

Re: Gremla

Da, taperverčki, to je njen čudoviti repek :D :lol: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne sep 19, 2010 10:02 am

Re: Gremla

lepotička! <3
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 467

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:12 pm

Kraj: Obala

Odgovor Ne sep 19, 2010 11:24 am

Re: Gremla

Tudi je meni najprej padel v oči njej posebno obarvan repek :kiss: .

gipsy je napisal/-a:Super ste! :)
Še dobro, da je senat rahlo ostarelih skrbnic 8) sklenil, da je tudi zelo mlad fant lahko primeren posvojitelj, če premore takšno skrb in resnost, kot si jo pokazal ti. :) Pa še, da se na forumu zdaj pogovarjata dva fanta, to je ob poplavi babnic res prava redkost. ;)


Se strinjam! :good: Čim več takih posvojiteljev! :clap:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor Ne sep 26, 2010 12:40 pm

Re: Gremla

No, zopet je nekaj časa preteklo in imam le nekaj za napisati.
Gremlica se je odlično vživela v novo okolje in vsako jutro preverja stanje zlatih ribic :lol: :
Slika
Sedaj smo jo že večkrat spustili na balkon (seveda pod nadzorom) in zelo radovedno hodi po (sedaj mrzlih) ploščicah:
Slika
Do sedaj je dvakrat "hrkala", a ni nikoli nič izbljuvala. Sem ji pa dal travo za jesti.
Ko je zmanjkalo hrane Science Plan sem prešel na Royal Canin Kitten (za mladiče do 12-ih mesecev starosti), in ji je veliko bolj všeč, saj jo jé bolj pogosto.
Danes sem jo stehtal, in ugotovil, da ima dva kilograma telesne teže. Zanima me, če je to premalo, kajti na
embalaži od hrane piše, da bi morala 6 mesecev stara mucka tehtati 2,5 kg.
Je pa na balkonu 5-10 minut; sicer ne praska po vratih, naj jo spustim ven, vendar pa prileti čez vrata vsakič, ko jih kdo odpre.
Danes se je precej utrudila s preganjanjem vrvice in sedaj drema.
Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 281

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:02 pm

Odgovor Ne sep 26, 2010 9:27 pm

Re: Gremla

:)
Gremla mogoče malo pogreša družbo za igranje ;) in vsako jutro preveri, če niso slučajno ribice že shodile...
Lepo, da gre še malo na ˝odprto˝, na balkon, samo te mrzle ploščice so pa res malo puste ;) ...vsaj kakšno mini piko košarico bi ji lahko nastavili (kot osnovni model si za primer oglejte košarice za muceke od taperverčki :lol: )
Glede teže - malo me čudita njena 2 kilograma, ker je toliko imela že v začetku avgusta...
Nekaj datumov:
30.05.-269g
01.06.- 345g / 03.06.-389g / 06.06.-473g / 14.06.-776g / 27.06.-1077g /
04.07.-1241g / 12.07.-1487g / 15.07.-1537g
02.08.-preko dveh kilogramov...
Tako malo za evidenco, drugače pa mislim, da ni nič narobe...Verjetno se še privaja na novo okolje in tudi apetit se bo povečal :)
Kako je pa z mokro hrano ?
Pri meni je imela zdrav apetit in je po merjenju tež proti ostalim trem iz legla od najlažje kepice prehitela dva druga muceka.Vedno je zadnja zapuščala posodice mokre hraneza večerjico in jih še kar nekaj časa oblizovala :)

Lepe vsem pozdrave!Gremlici pa veliko pobožkov !

P.s.:Gizo pozdravlja in sporoča ,da če ne bo pridno papala lahko pride na obisk in ji pokaže kako se to dela

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor Po sep 27, 2010 2:00 pm

Re: Gremla

Izgleda, da je pri tehtanju prišlo do napake. Danes sem jo še enkrat stehtal in
ima krepko čez dva in pol kilograma. Do napake je verjetno prišlo, ker nimamo tako majhne tehtnice, smo namreč kar
uporabili tehtnico iz kopalnice :dash: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To sep 28, 2010 10:38 am

Re: Gremla

Saj ne vem, če se sploh smem tukaj oglasit, al je to izključno moški kotiček. :P :D
Gospodična princeska Gremlica si je pa res lepo postlala. :clap: Najprej je imela začasnega moškega sužnja, zdaj pa še stalnega. Taprvi je vsakodnevno prešteval pridobljene grame, štel sive dlake (njene) in hkrati zaradi prekomernega sekiranja pridobival svoje. Vidim, da tudi tadrugi prav nič ne zaostaja. Pa naj še kdo reče, da smo ženske bolj natančne, skrbne, khm, pikolovske in dlakocepske. :rolleyes: :truce:

Super sta, oba. :praising:

Drugače pa, Aleš, če štima input (normalno papa) in če štima output (normalno kaka), se le nič ne sekiraj :stop: glede vag, kilogramov, dekagramov in gramov. Da ne boš še ti prezgodaj pridobil kakšno sivo. :mocking:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 18

Pridružen: So sep 11, 2010 2:21 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 7:04 pm

Re: Gremla

Spet je čas za razkazovanje slik :D Gremi se je navadila odpirati vrata v spodnje nadstropje, a to ni nikakršen problem. Tudi sedaj, ko se je shladilo, še vedno
rada "raziskuje" balkon in opazuje avte. Zdaj je pri nas zares sproščena, kot lahko vidite:
Slika
Rada pa pije vodo direktno iz pipe (ki je na srečo ne zna odpreti sama), čeprav sem ji ravnokar dal svežo vodo v posodico.
Slika
Slika
Slika
Skratka, imamo se fajn in ona se tudi razvaja z našo pomočjo. Je pa zelo zanimivo, da vedno prej pomoli tačko v curek iz pipe, preden začne piti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 7:09 pm

Re: Gremla

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

Kak je lepa :kiss: :kiss: :kiss: in kak fajn se ima! :kiss: :kiss: :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe okt 15, 2010 7:57 pm

Re: Gremla

Krasna gospodična :D
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 77 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.