V središču

Jessica


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Po okt 17, 2011 3:44 pm

Jessica

Evo, odpiram temo samo za Jessy :) Zaenkrat še ni nobenih fotk, ker je nočem plašiti po nepotrebnem, bojo pa. Zaenkrat smo na tem, da gospodična brez problema pride ven jest in se božat, potem se pa malo razgleda (je fuuuul previdna, kot da samo čaka, da se bo še kak maček pokazal izza kakega vogala) in smukne nazaj. Jaz kar verjet ne morem, sem pričakovala, da bo veliko bolj plašna. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor To okt 18, 2011 10:12 am

Re: Jessica

Smo zadelali posteljo in napredek je očiten. Skrivališč ima še zmeraj polno (zaenkrat si je izbrala omaro, kjer so fino mehke obleke za ležat :mocking: ), ampak je veliko več zunaj. Se že sprehaja po stanovanju, pa na okensko polico si tudi že upa; se mi zdi, da ji je v omari malo dolgčas, pa pride ven pogledat. Pridna maca je :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To okt 18, 2011 10:17 am

Re: Jessica

sem vesela za pogumno jessico :) a je svoje male sostanovalke že kaj porajtala?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor To okt 18, 2011 3:00 pm

Re: Jessica

Ne, nič še. 'Mišja' soba je tudi edina soba, v katero niti stopila še ni, drugam je vsaj že pogledala.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor To okt 18, 2011 6:25 pm

Re: Jessica

Slika

Smo pogruntali, da Jessy zelo uživa, če se jo čoha po trebuščku :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To okt 18, 2011 6:33 pm

Re: Jessica

o lubica jessy kako je zadovoljna! ji ful paše vsa pozornost :) vem kako se ti počutiš kot novopečena mami, ampak nisem pričakovala, da se bom jaz počutila tako ponosno in ganjeno ko jo vidim v novem domu, srečno :girlblush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To okt 18, 2011 6:36 pm

Re: Jessica

knedelček lepi :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Sr okt 19, 2011 9:07 pm

Re: Jessica

Jessica je včeraj zvečer z naskokom zavzela preostanek stanovanja.

Najprej je bila takole plašna:

Slika

Potem se je že malo opogumila:

Slika

Danes zjutraj smo jo že dobili takole (to je direkt nad taveliko podganjo kletko, v tej posodi zraven nje je hrana za podgane):

Slika

Zdaj se je pa že čisto udomačila v tej sobi, mogoče zato, ker sva midva večino časa tu. Njeno najljubše mesto:

Slika

Če dobro pogledate, se na sliki vidi tudi prebivalec kletke :D

Sicer so pa zaenkrat podganje-mačji odnosi odlični; Jessica jih ne obrajta preveč, podganjeki so se je pa včeraj še kar precej bali, danes so se pa že vohali čez kletke in ni videti, da bi bili kaj posebej pretreseni. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr okt 19, 2011 9:17 pm

Re: Jessica

ja kje pa bo, valda zraven hrane :lol: to da ni zanjo ji je malo mar :)
drugače pa pohvale za jessy-raziskovalko :clap: , se je ful hitro ufurala pri vas :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr okt 19, 2011 9:40 pm

Re: Jessica

Ohhhh :kiss: kakšna lepa mucaaa <3
Se mi zdi da se šele na fotkah posvojiteljev pokaže karakter in vsa lepota teh muc. Tiste predstavitvene fotke so vedno tako brezosebne in brezizrazne. Tu se pa vidi, da je to ena taka :angel: muca.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16136

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So okt 22, 2011 11:29 am

Re: Jessica

Čudovita je s tistim njenim milim izrazom na obrazku. Očitno se pri vas res dobro počuti, bravo. :clap:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So okt 22, 2011 1:30 pm

Re: Jessica

Lubica. :) Me veseli, da se dobro počuti. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor So okt 22, 2011 8:25 pm

Re: Jessica

Sem vesela za tole srčico in za vas. Pa tega, da je po nekaj dneh že čisto domača. Kmalu boste videli, kdo je šef v hiši ;)
Pri nas smo lahko po enem tednu samo sanjali kaj takega. Res fino.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 605

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:12 am

Odgovor So okt 22, 2011 8:38 pm

Re: Jessica

Juni dobrodošla in čestitke za tapravo okroglobučnico, kot sta si jo želela! :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Ne okt 23, 2011 2:22 pm

Re: Jessica

Hehe Dr. Miška, okroglobučnica je res ta prava, dragi se samo cedi nad njo, kako je lepa. :)

Sicer pa ja, Jessy je že kar domača v hiši, osvojila je tudi kavč v 'mišji' sobi, pa odločila se je, da ji je bolj kot kupljen praskalnik všeč en kos kartona :D Se ji vidi, da še vedno ni čisto sproščena okoli naju - sploh do rok in nog je še konkretno nezaupljiva in se kar prestraši, če gre kdo od naju mimo nje - ampak hkrati se pa večinoma zadržuje v isti sobi kot midva, kar naju ful veseli. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne okt 23, 2011 2:46 pm

Re: Jessica

ja, to je bila preveidna tudi pri nas, ampak sem opazila, da bolj kot sem se ukvarjala z njo (tam kjer se je počutila varno), vedno bolj je postajala zaupljiva tudi na drugih območjih.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Sr okt 26, 2011 4:06 pm

Re: Jessica

Danes ponoči smo imeli dve presenečenji ... eno lepo in eno ne tako lepo :rolleyes: Prvo, ta lepo, je bilo, ko so me zbudili neki čudni zvoki; slišati je bilo, kot da bi se en maček pijano opotekal okrog po sobi gor in dol. To je bilo okoli treh zjutraj, jaz itak zalimana ko palačinka, in je trajalo kar nekaj časa, da mi je ukapilo, da se Jessica igra :O ne vem sicer točno, kako in s čem (kolikor sem uspela ugotoviti, je nekaj poskakovala okrog po sobi znova in znova), ampak mi je bilo pa ful lepo :)

Drugo presenečenje pa ni bilo tako fino ... okoli petih, pol šestih zjutraj je Jessica skočila na posteljo in se polulala direktno dragemu za rit. :rolleyes: Čez kako uro se je še pokakala na posteljo, spet na tisti konec, kjer on leži, ampak k nogam. Sem ji kompletno zamenjala pesek in upam da bo v redu, če pa ne bo, bomo pa uvedli kako drugo firmo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Sr okt 26, 2011 6:48 pm

Re: Jessica

super :) in ne tako super :O
razlogov je lahko mnogo, od peska, do wc-ja, pa tudi čisto druge stvari. ponavadi maček s tem sporoča, da mu nekaj ne paše oz. da se z nečim ne strinja. tam kjer je več mačkov ponavadi pride do tega, ker si en drugemu nagajajo medtem ko so na wc-ju. kaj je bil razlog pri vas, bog ve. nekateri mački se tako odzivajo na spremembe, lahko nekaj čisto minimalnega (mislim da smo o tzem pisali v temi Lulanje v rubriki Mačke). mogoče bi jo par dni zaprla iz spalnice, da se ne bi ponovilo? to pri nas ponavadi deluje, da jih dam v manjšo sobo z wc-jem, pa jaz knjim hodim, da se ne šetajo povsod. to ponavadi vžge pri nas. lahko je bil enkraten dogodek, ampak ni treba tvegati :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Sr okt 26, 2011 7:13 pm

Re: Jessica

Oh ne no, poredna Jessica! :stop:
Ja, tole je očiten protest, ker muca dobro ve, kam mora it na wc, tako da se sigurno ni zmotila. Muca drugače ne zna povedat, če jo kaj boli ali pa če jo kaj moti kot če protestira. :devil:
Kakat naša nikoli ni šla kam drugam kot v wc, lulala pa je že po postelji. :) Za kakanje ne vem, razlogi za lulanje pa so pri nas bili:
- Nepočiščen wc (najboljše ga je čistit kar 1x na dan ali pa še večkrat)
- Smrdeč pesek (pesek se ne sme 'zasmrdet', ko že sam po sebi smrdi, je skrajni čas, da se ga celega zamenja in umije wc posodo)
- Kakšno vnetje mehurja (vet. bo predpisal tabletke in pri nas se je v 1 tednu pozdravilo)
- Neukvarjanje z njo ali pa če sta bila s tvojim več dni odsotna (več se ukvarjajta z njo)

Vedno je nek razlog, nikoli ni tak protest kar v brezveze. Mogoče bo nekaj časa trajalo, preden boste ugotovili, kaj jo matra, ene muce baje zelo zmoti tudi če premakneš pohištvo ipd.)

Predlagam, da za začetek kupite še en wc - naša je bila precej živčna, ko je imela samo en wc, zdaj ko ima pa dva, pa lula v enega, kaka pa v drugega in je čisto umirjena. Jaz priporočam Cat's best Okoplus posip, ki je zelo kvaliteten in naša muca ga ima zelo rada. Pa da se veliko ukvarjate z njo in igrate, sploh če je muca edinka. :)

Držim pesti, da se bo začela čimprej lepše obnašat :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 100

Pridružen: So sep 17, 2011 9:50 pm

Odgovor Sr okt 26, 2011 10:17 pm

Re: Jessica

Ma ja, saj je do včeraj pridno lulala in kakala v wc, zdaj pa res ne vem, v čem je fora. Sem kompletno zamenjala pesek in oprala posodo, tako da bomo videli, če ji bo to kaj bolj všeč. Edina sprememba v 'njeni' sobi je bila ta, da smo zamenjali rjuho na postelji, tako da to dvomim, da je vzrok. Je pa res, da je ta dva dneva tudi malo asocialna, stalno spi v svojem kotičku v spalnici in praktično nič ne pride ven, razen kadar je hrana na sporedu - pri tem da je prej že povsem normalno hodila okrog po stanovanju. Sva jo zdaj malo zaprla ven iz spalnice pa da vidiva, če bo kaka sprememba.
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.