V središču

Amarand in Rea, Leni in Ziggy


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor To dec 06, 2011 12:06 pm

Re: Amarand in Rea

Amarand je bil "posvojen izključno kot hišni ljubljenček". A gospodiču ta titula očitno ni dovolj :D , zato zadnje dni preizkuša različne vloge, da bi našel svoje življenjsko poslanstvo :angel:
Rea bi ga rada izurila v zen mojstra - ko se Amarand zapodi za igračko, mu jo izmakne izpred smrčka; ko bi šel jest, se postavi predenj, da zakrije pogled na obe skledi in Ami izgubi tek. Ker Rea je, se pride on nastavljat, naj ga božam. Pa mu Rea že sedi na glavi, ker se je spomnila, da bi se ona božala :lol: . Ami jo pa malo očisti in se umakne na drug konec postelje, zraven pa še vedno prede. Zen budist, srečen v vsakem trenutku :good: , nič ne zmoti njegovega miru.
Čez pet minut pa že tolče Reo po glavi, mijavka, divja ... Pravi
Slika
Še dobro, da sem ga zadnjič slikala s podnapisi :devil: . :D
Verjetno pa bi najraje postal vodovodar, ker voda, to pa je fascinantna zadeva. Če gre kdo v kopalnico, je Ami tam že pred njim, komaj zvozi čez rob banje in čaka, če bo pritekla voda (v zadnjih dneh je v tej veščini izuril tudi Reo, ki je prej nameravala postat čevljarka, da bi bila vsak trenutek v stiku z vezalkami :kiss: ).
Razmišljam, če naj ju peljem k poklicnemu svetovalcu, da jima razloži termin "hišni ljubljenček" in se bosta nehala ukvarjat z drugimi rečmi (mi predvsem ne hodila po računalniku in ga ugašala :D :dash: ).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To dec 06, 2011 12:15 pm

Re: Amarand in Rea

Amarand, te bom kar polupčkala evo :kiss: :kiss: :kiss:
ker tole tvoje zen-mojstrstvo me je takoj spomnilo na enega dimastega tigra, ki ima s sabo v novem domu "v oranžnega tigra zamaskirano Reo " ... :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor To dec 06, 2011 6:37 pm

Re: Amarand in Rea

Bela šapa je napisal/-a:Razmišljam, če naj ju peljem k poklicnemu svetovalcu, da jima razloži termin "hišni ljubljenček" in se bosta nehala ukvarjat z drugimi rečmi (mi predvsem ne hodila po računalniku in ga ugašala :D :dash: ).


:O Zakaj pa k svetovalcu? Ja a ne vidiš da hočeta bit computer geeka? :fool:

:lol:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor To dec 06, 2011 10:48 pm

Re: Amarand in Rea

oaza88 je napisal/-a:me je takoj spomnilo na enega dimastega tigra, ki ima s sabo v novem domu "v oranžnega tigra zamaskirano Reo " ... :good:


Marčija??????
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr dec 07, 2011 6:09 am

Re: Amarand in Rea

neeee - Iana in Gregija.... :girlblush:

Bela šapa, res maš krasna tigra ...
:kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 12:31 pm

Re: Amarand in Rea

sleepy je napisal/-a: :O Zakaj pa k svetovalcu? Ja a ne vidiš da hočeta bit computer geeka? :fool:

:lol:


Sleepy, njuno zanimanje za poklic hekerja nama je že dolgo znano;
,00000000+ (Amijev prispevek; kdor se spozna na šifre, bo že vedel, kaj sporoča :D ) ko je bil Amarand še na bolniški in naj bi strogo moroval, ga je Aleš rad dražil, da si bo potem, ko mu porihtajo tačke, moral najt službo (še vedno mu ponuja štipendijo za pomivalca posode). Amarand si je sebe zamislil kot "tehničnega tipa" in je prve dni z moje rame budno opazoval, kako se na računalniku izvajajo osnovne operacije (ker česa zahtevnejšega pač ne obvladam :girlblush: ).
Slika
V naslednjih dneh je računalniška miza postala priljubljeno mesto za počivanje (zadnje dni pa je obema najljubša lokacija za spanje prav zaprt laptop, naj bo pokrit ali ne, se prav grebeta, kdo bo spal na njem).
Slika
Po hekerskem delu se prileže kakšen požirek:
SlikaSlika
Seveda je bolje, če imaš sodelavca (če te slučajno prime, da bi šel na dopust, ali pa določenih opravil ne maraš), zato je bilo potrebno nad računalniki navdušiti tudi Reo. "Pa dej poskus no, boš videla, da je super. Naj ti ne bo nerodno, te bom vsega naučil. Ti računalniki so super stvarce, lahko capslockaš, pa deletaš, pa stojiš na eni črki, dokler je ni poln ekran, pa zadevo izklopiš in sploh!"
SlikaSlika
Tako da, sleepy, mene sploh ne skrbi, da se mačkona ne bi znala odločit za poklic (ali več njih), problem je, da imamo podpisani pogodbi, s katerima smo zavezani, da bosta naslednjih žnj let hišna ljubljenčka. Tega pa ne moremo kar spremenit; kako bi pa bilo, če bi Elvis z založbo podpisal pogodbo, da bo posnel 7 plošč, pa bi si po 3. premislil in se odločil, da bo postal vrtnar?! Mogoče bi založnik celo dopustil kakšno naslovnico z Elvisom v rožicah, ampak tistih 7 plošč bi pa hotel imet. Zato bi rada, da jima svetovalec razloži (če že nama z Alešem ne verjameta), kaj pomeni bit hišni ljubljenček (mogoče pa s kakšnim aneksom k pogodbi uredimo, da jima bo dovoljena kakšna popoldanska dejavnost :D ).
Kakor koli, danes je Rea pri nas že en teden. Aleš se je včeraj pogovarjal z njo in jo spraševal, če ji je z nami v redu, ali bi želela nazaj na Gorenjsko, pa je menda potrdila, da ji je tu povsem super in bo ostala. Nam je damica tudi povsem super, samo prav nedamsko prdi, kar pa nje nič ne moti. Nasploh je en tak flegmatik (Aleš pravi, da se temu reče havdre, ne pa flegmatik :girlblush: ), Amaranda kar naprej meče iz tira, pa sploh ne namenoma, ampak takšna pač je. Kot sem že pisala, mu pljune igračko, pa sploh ne ve, da mu jo je pljunila, ker vidi samo igračko, ne pa tudi Amaranda, ki bi se igral. Čeprav imata dve skledi, bo šla jest iz tiste, iz katere že je Ami (smo imeli od začetka rahle probleme, ker je bil Amarand užaljen in ni hotel več jest, zdaj se je pa že navadil in pač počaka, da Rea umakne glavo iz posode), uleže/usede se direktno na njega, kot da ga ni (se hecava, da s tem sporoča, da je Ami "zaseden", ker je pač njen). Tudi, če jo držiš v naročju, je potrebno ves čas paziti nanjo, ker se včasih tako kobaca in premetava, da bi vsaj petkrat padla na tla, če ne bi tisti, ki jo drži, pazil in jo lovil.
SlikaSlika
Amarand je pa čisto nasprotje, včeraj je ves melanholičen dan raje prespal, tudi, ko sva se z Reo igrali, je gledal kar stran, zvečer, ko smo poskusili z ločenim igranjem, mu sploh ni bilo do igre ... Šele opolnoči je pokazal voljo, tako da sva v temi lovila trakec in je navdušeno predel zraven. Potem pa je prišla Rea, Amarand se je umaknil, čez nekaj časa sem se odločila, da greva tudi midve spat, šla čez sobo ... In stopila naravnost na ubogega Amaranda :negative: , ki je zacvilil in se skril. Pa smo bili spet priča trpljenju mladega Wertherja, polnega svetobolja. Danes zjutraj je nesrečno zaljubljeni romantik (Rea ga ima rada, ampak njegova pretirana pozornost ji gre na živce) svojo muzo najprej umil po obrazu, potem pa še malo po boku, jo vmes z zobmi zgrabil za vrat, ji šel umivat ušesa, Rea je pa zarenčala in odskakljala, češ, kaj mi težiš.
Tako da sta malo ja, malo ne, kakšen dan se skupaj igrata, kakšen dan Ami malo "fura suffer"; aja, a je možno, da muci jokajo :O ? Ne tako, da mijaukcajo, ampak s solzami in vse to. Ker ima Amarand zadnje dni vsake toliko solzne oči (sem najprej mislila, da od mraza, ker je bil na balkonu, ali od dima od dišečih stožcev, ampak ima oči solzne tudi kar tako, "brez razloga").
Takšna sta:
Slika
Rein gepardji trebušček
Slika
Kožuščka:
Slika
Na svojem kavču:
Slika
Rea se je veselo pretegovala in prepustila božanju, Ami se je pa skril, ker sem prižgala luč, da jima ne težim s flešem.
Manekenka (ste jo že kot mladičko prav ocenili; če se ji zdi, gleda direkt v aparat, če jo ujameš iz napačnega kota/profila, pa kar zbeži iz kadra, ker "ne bi bila lepa na fotki").
Slika
Potem, ko sta bila kregana, ker sta se hotela focat:
Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 1:19 pm

Re: Amarand in Rea

wiiiiiii kakšni čudoviti tigli :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 2:26 pm

Re: Amarand in Rea

Veš kaj, jaz pa Rei ne bi pustila, da je iz njegove skodelice. Pri nas je red vsaj pri tem in celo Meli se je naučil, da tega ne sme. Mogoče čez čas, ne pa na začetku, on je le vaš prvi in mora vedet, da ga tanova baba ni čist izrinila ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 2:40 pm

Re: Amarand in Rea

Če jo vidiva, da leze v njegovo skledo, jo prestaviva, čeprav zdaj, ko vidi, da so briketi v obeh posodicah (nič več plastičnih, smo včeraj zamenjali s keramičnimi, da se znebimo Reinih aken) enaki, se tako ali tako vrne v svojo skledo. Je pa včasih težko pretehtat, komu "ustreč", ker bi rada, da se Ami ne bi počutil zapostavljenega, Rea pa bi vedela, da je sprejeta. Saj vem, ne gre vse v enem tednu :) .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 2:53 pm

Re: Amarand in Rea

o ja, Bela šapa, kar poslušaj od Cats vzgojne - to pa ona res u nulo obvlada! :good: Iz enega sicer krasnega dimastega tigra, a takega direkt s ceste in s temu primernimi navadami, je nardila pravega aristokrata, ne samo po videzu, ampak tudi po karakterju in obnašanju, kar mi potrjuje zdaj tudi njegova posvojiteljica.
Tko da ja, se strinjam - vsekakor je bil Amarand prvi in je prav, da se tega vsi zavedajo/-te.
:)


ampak jooooj, kolk sta lepa, pa to prou ne morš no.... :girlblush: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Če dec 08, 2011 3:15 pm

Re: Amarand in Rea

res sta prelepa srčka :kiss: :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 3:21 pm

Re: Amarand in Rea

Ne se bat za njo, bo že ona sama sebi izborila pravice, ampak njemu malo pomagaj, da mu ne bodo prav vse odvzete :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 3:24 pm

Re: Amarand in Rea

oaza88 je napisal/-a:o ja, Bela šapa, kar poslušaj od Cats vzgojne - to pa ona res u nulo obvlada! :good:


To mi je jasno, ker pobiram njene nasvete širom foruma :good: . Tako da so takšni nasveti več kot dobrodošli, napisala sem samo našo dosedanjo prakso. Upam samo, da se naučiva čim več trikov in vzgojnih prijemov, še preden bo prepozno :blush: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 4:32 pm

Re: Amarand in Rea

a sem že povedala, kolk sta taledva meni lepa skupaj... :girlblush: :girlblush: :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 4:40 pm

Re: Amarand in Rea

oaza88 je napisal/-a:a sem že povedala, kolk sta taledva meni lepa skupaj... :girlblush: :girlblush: :girlblush:


Si že, oaza88, ampak sta že na svojem kavču :lol: :lol:.
Sploh so pa vsi mačkončki prelepi, po mojem :) , zato se izogibam tem s tistimi, ki iščejo nove domove, ker nas je zaenkrat dovolj ;) .
Oaza88, tebi pa obljubim, da bomo redno objavljali slikice, pa da se ne bomo preveč prevzeli, če še kdaj poveš, da se ti zdita lepa skupaj :blush: :girlblush: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če dec 08, 2011 4:44 pm

Re: Amarand in Rea

a lahk kar kuj povem, a lahk , a lahk, a lahk? :girlblush: :lol:
;) :P

ja ja, vem, da sta na svojem kavču - pa saj zato si pa zdaj še toliko bolj upam jezik stegovat! :lol: :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20964

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če dec 15, 2011 10:26 pm

Re: Amarand in Rea

Ami in Rea pravita, da moram objavit kakšno njuno fotko; da njima je sicer vseeno, ampak oaze88, pa kozmopolitanke pa vseh ostalih oboževalcev pa res nočeta predolgo puščat brez sija svoje lepote (prevzetneža mala, jima ne bova več pustila foruma brat).
Rea je pri nas že dva tedna, tako da smo se navadili drug drugega, čeprav se še vedno presenečamo. Zaradi njene "baročne" postavice smo uvedli drugačen režim hranjenja (na pogled se nama zdi, da je dieta uspešna :good: ), sicer je pa pravi cartek, še ponoči včasih pride prosit za božanje. Če medtem, ko jo božaš, slučajno zaspiš, te butne s tačko, češ, a se nismo nekaj zmenili? :D Zraven pa veselo prede (oz. gruli kot golobček). Ugotovila je tudi, zakaj Amarand vsak večer, ko pripravljava njuni skodelici, ves iz sebe mijavka; tako imamo zdaj ob strežbi konzerve operni duetek, zelo ubran :clap: .
Ami se je navadil nove sostanovalke, v račun mu ne gre le, zakaj se noče igrat z njim, ampak se nekaj repenči. Na srečo so jima všeč različne igrače (z Amarandom imamo še vedno turnirje z žogicami, ko jih lovi po stanovanju, iz prostora v prostor, Rea pa je nora na belo miško na palici; ko jo ulovi, jo nosi po vsem stanovanju in vleče za seboj palico :lol: ).
Ker sta dva, si več upata, zato moramo večkrat utrjevati znanje o mejah, ki se jih ne prestopa.
Še dokazi:
Princeska Rea
Slika
Slika
Dolgonogi lepotec Amarand
Slika
Jesta tudi prekrižanih repov:
SlikaSlika
Žarometka :D
Slika
Slika
Slika
SlikaSlika
Rakunka Rea
SlikaSlika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če dec 15, 2011 10:39 pm

Re: Amarand in Rea

Krasna sta, uživača mala :kiss:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 10:04 am

Re: Amarand in Rea

kjutkota :kiss: :kiss:

tista s prekrižanimi repi je svetovna :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe dec 16, 2011 10:26 am

Re: Amarand in Rea

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :kiss: :kiss:
tista z repki je res, res huda! :clap:

ot - khm - kje ste pa dobli tistole zadevco za povšter, ki ima črn cofek na vogalu, če smem prašat?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.