V središču

Suki in Pupa na svojem


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Po feb 16, 2015 3:08 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Ja se že kar nekaj časa nismo javili, ampak smo odlično :) Suki je sicer dobila vnetje dihal tako, da smo na zdravilih. Ampak je že mnogo boljše in nima več vročine in je nadvse pridna in potrpežljiva bolnica :good:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor To feb 17, 2015 3:07 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Pupi buši ti je zrastel. :) Pa kako lepo se tiška k sestrici. :kiss:
Cats are my favorite people.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Če feb 19, 2015 8:12 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Oh nee... to je samo fotoaparat nehvaležen in doda par kilc ;) zjutraj prav čaka kdaj bom odprla oči. In ko vidi, da jo jaz vidim šprint na posteljo se božat, dajat buce, mijavkat skratka karkoli samo, da se spravim iz postelje :D jaz seveda nimam nič proti sam z veseljem izkoristim trenutek, da jo lahko temeljito prečoham :girlblush: zgleda se je madam odločila, da se je fino stiskat, saj se pogosto pride stisnit zraven mene na kavč :girlblush: Prilagam foto dokaz ;)

Slika

Slika

Suki se pa še vedno ni znebila prehlada tako, da še vedno čihamo :negative: ampak pridno jemljemo zdravil tako, da upamo na čimprejšnje okrevanje :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če feb 19, 2015 8:23 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Pupa, kako krasno, da si tak crkljivček :clap: ti le dobro izkoristi mamo, kadar jo lahko ;) :kiss:
Suki, ti se pa čimprej pozdravi in kakšno slikco pošlji :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Pe maj 29, 2015 7:27 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Mi se zopet javljamo!

Najprej je treba povedati, da mineva 1 letna obletnica, ko sta mačji lepotici osvojili moje srce in kavč ;) (Suki je prišla na začetku maja, Pupa pa v začetku junija - tako, da še proslavljamo :D ). :martini:

Vendar nam je praznovanje malo pokvaril včerajšnji dogodek, ko sem zvečer ugotovila, da Pupa ne more normalno lulati in da je prisotna tudi kri :S . Danes takoj do vetirinarja kjer je bil cel cirkus, ker se Pupa nikakor ni pustila prijeti in je 3x ušla iz mize tako, da ni preostalo drugega kot da dobi pomirjevalo. In analiza urina je pokazala, da ima v njem ogromno bakterij, pojavili so se celo zametki sedimentov tako, da smo sedaj na antibiotikih in dieti. Je pa Pupa še enkrat dokazala, da prav čudežna muca saj je antibiotik pojedla sama od sebe! :clap: :yahoo: upajmo samo, da bo tako "navdušena" nad njimi še nadaljnje 2 tedna :D prav tako pa se je zgodil pravi mali čudež, saj (nevem ali zaradi utrujenosti od celega dne ali zaradi česa drugega) ko sem si jo doma dala v naročje ni pobegnila, malo je praskala ko sem jo dvignila, ampak potem je v naročju predla in zaspala! V mojem naročju! Muca, ki eno leto nazaj ni pustila, da bi se jo dotaknil! Lahko si samo predstavljate kako srečna sem, saj sem mislila, da tega ne bom nikoli doživela! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: tudi, če je bilo to samo zaradi spleta okoliščin in se nikoli več ne pusti vzeti v naročje ne bom nikoli pozabila tega kar se je zgodilo danes. Tako, da držite malo pesti za nas, da se Pupa čimprej pozdravi :)

Suki pa je na srečo zdrava in veselo razgraja in dela traparije :lol: Samo malo je imela problemov z navajanjem na novo dnevno sobo in jedilnico, ki smo jih prenovili. Je bila par dni povsem prestrašena in sploh ni upala stopiti v prostor, vendar je zdaj že osvojila prostor in povsem sproščeno prede na kavču. Moram pa povedati, da je nadvse skrbna do svoje sestrice saj Pupo danes že cel dan odkar sva prišli od veterinarja umiva in jo hodi gledat, če je vse vredu. Vem da to povem skoraj vsakič, ko se oglasimo, ampak res imam zlati punci! <3 :rose:

Sedaj pa k slikcam, ki vem da jih nestrpno čakate ;)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tale je pa od danes:
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe maj 29, 2015 7:38 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Tvojih sporočil sem pa še prav posebno vesela. Malo se mi smeji, malo se mi rosi, ker to kar si ti storila za Pupo ... Tole vnetje bosta že premagali, vse ostalo je pa... ne najdem boljše besede kot "prekrasno". Kako sproščeno se Pupa steguje, pa s Suki skupaj ležita, eh, se grem spet malo rosit, potem pa bom ves večer z nasmeškom do ušes. Hvala ti. :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Pe maj 29, 2015 8:00 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Jooj zdaj se pa še tukaj malo rosi :D mislim, da se je najprej potrebno zahvaliti vsem vam v Mačji hiši, ki se vsak dan borite in na vse mogoče načine poskušate izboljšati življenja muc, ki nimajo vsega kar si zaslužijo. :rose: <3

Upam lahko le, da bo kdo ob branju Pupine zgodbe spoznal, da je mogoče prav vse, če se da času čas in je prisotna ljubezen in potrpežljivost. Tako, da posvojitev muce, ki ni povsem socializirana ni noben bav bav in ti vse kar storiš zanjo 1000x hvaležno povrne! Tako kot muce, ki so že od začetka crkljive ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe maj 29, 2015 9:24 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Super da ste jo tako scartali! :D Držim pesti, da bo vse v redu in bo čimprej ozdravela!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20963

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe maj 29, 2015 10:22 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Pupa, čim prej se pozdravi, v naročje pa le še kdaj zavij ;). Suki, ti pa tako ali tako razturaš :kiss: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne maj 31, 2015 2:38 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

:clap: čestitke ob obletnici :martini: ena sama ljubezen vas je <3
Zdrave bodite, punčke :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Sr avg 05, 2015 10:59 am

Re: Suki in Pupa na svojem

Kratko javljanje iz naše strani: pri nas je vse po starem, edina izjema je, da je Pupa postala večja crkljivka kot Suki in mi sedaj kar sama zleze v naročje in tam tudi zaspi. :girlblush: skratka nič nam ne manjka :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 05, 2015 11:22 am

Re: Suki in Pupa na svojem

Zakaj hudiča nimamo smeškota, ki se stopi v lužico, ker tole sporočilo (in slikce) je samo za stopit se. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr avg 05, 2015 12:20 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

To je pa že vesoljski kič <3
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor Sr avg 05, 2015 5:33 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Evelina je napisal/-a:... da je Pupa postala večja crkljivka kot Suki in mi sedaj kar sama zleze v naročje in tam tudi zaspi. ...

Sem jaz vedela, da je v Pupi potencial za ponaročjuvaljajočose mačico. Super! Suki je pa super fotogenična. Lepo tihožitje z bananami. :good:
Cats are my favorite people.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 05, 2015 9:52 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Tale Pupa je bila skupinski projekt, redka izkušnja. Kolikokrat sem bila že na robu tega, da muco "pošljem" nazaj na Primorsko, kjer bi se pridružila skupini muc, ki kot praktično neposvojljive živijo na pol zunaj. Pa je mrcina dala od sebe ravno toliko, da se nisem mogla odločiti, saj čisto čisto nepriljudna le ni bila in sploh ni imela problema bivati v mačji sobi, ampak posvojljiva pa tudi skoraj ne (hudičevo redki so, ki posvojijo muco, ki se ne pusti prijeti). In potem se je pokazala priložnost, da jo za nekaj časa osamimo pri Crazydaisy, če jo bo morda stalna in intenzivna pozornost kaj premaknila, jo v bistvu prisilila, da le sprejme človeka. Napredek je bil, ampak ob povratku k meni je bila še vedno daleč od tega, da bi bila normalno posvojljiva. Pa je enkrat prišla ena mlada punca posvojit Suki in v oči ji je padla tudi zmuzljiva Pupi. In me je enkrat ne dolgo zatem poklicala. Eh, še danes se živo spomnim, da sem jo kar večkrat vprašala, če resno misli, če se sploh zaveda... Nekako sem Pupi spravila v transporter, od takrat dalje pa vse piše v tej temi, ki je meni ena najljubših. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe avg 07, 2015 9:25 am

Re: Suki in Pupa na svojem

Čudovito, res <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 8:44 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Od zadnjega javljanja se je pri nas kar dogajala. Prva vesela novica je, da imamo končno zamreženo okensko polico in muce lahko varno uživajo na svežem zraku! :yahoo:

Slika

Slika

Slika

Druga "pridobitev" pa je nova družinska članica :cat: . Lahko bi rekli, da mi je mucka dobesedno padla v naročje, saj sem jo našla pred službenimi vrati. Prvotni načrt je bil, da mucka ostane pri nas samo za čas karantene nato gre k skrbnici DZZŽ Kranj, vendar nam je mucka vsak dan bolj prirasla k srcu in ko je prišel čas njenega odhoda je nikakor nismo mogli spustiti. Po preživeti karanteni, in opravljenem FIV in Felv testu (oboje negativno) sem jo predstavila staroselkama. Pogoj, da lahko ostane je bil, da se bodo muce med seboj ujele. Na začetku je bilo ogromno pihanja in renčanja, predvsem s strani Pupe in Suki. Vendar so se stvari sčasoma unesle in mucka je lahko ostala. S Pupo se sedaj že igrata, Suki pa na trenutke še vedno uveljavlja avtoriteto, če se ji mala preveč približa in ji prisoli eno "vzgojno". Tako vam predstavljam Šajo, polno energije in idej za vragolije.

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 9:28 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Ohoho, srčica mala <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20963

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 10:01 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Super razgledna točka :good: (in zelo ljubka Šaja :kiss: ).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr sep 16, 2015 11:18 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

:clap: to pa je okenska polica, da se reče :good: super, res!
Nova članica je pa za popapat srčkana :kiss:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.