V središču

otekle slinavke


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Ne jun 01, 2014 11:58 am

otekle slinavke

Živjo

mojemu Franclnu so ful otekle slinavke pod čeljustjo.
že nekaj časa je imel povečane, pa so veti rekli, da to ni nič nevarnega in tudi gugl je rekel tako.
zdaj so mu pa kar naenkrat ful otekle in jih je začel praskat. ker je bunk več, bi znala biti vneta tudi kaka bezgavka.
se pa premikajo in ni nič vraščenega, kar je menda dober znak.

maček je star 3 leta, sicer v izvrstni formi, malo predebel ker je požrešen kot hudič, fiv/felv negativen.
precej je imel zobnega kamna, ki smo mu ga spucali decembra.
zobke ima sicer zdrave.

itak bomo drug teden skakali okoli vetov, vseeno pa me zanima, če ima kdo kaj neposrednih izkušenj s povečanimi slinavkami.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Po jun 02, 2014 1:30 pm

Re: otekle slinavke

danes biopsija.
jutri izvem izvide in kako naprej.
sumi se limfom :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po jun 02, 2014 1:34 pm

Re: otekle slinavke

držim pesti, da ni kaj hujšega! :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po jun 02, 2014 2:52 pm

Re: otekle slinavke

Izkušenj nimam, držim pa pesti!
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Po jun 02, 2014 3:02 pm

Re: otekle slinavke

Dajmo, Francl!

Izkušenj pa tudi jaz nimam ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 02, 2014 3:26 pm

Re: otekle slinavke

Naj ne bo kaj hudega. :angel:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor To jun 03, 2014 7:42 am

Re: otekle slinavke

Potrjen limfom.
Krvna slika sicer super.
Predlagali so kemoterapijo.
Nimam pojma, kaj naj naredim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jun 03, 2014 7:54 am

Re: otekle slinavke

:girlsad:

Ojoj ... ne vem, kaj naj ti rečem ... :girlsad:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jun 03, 2014 8:21 am

Re: otekle slinavke

:girlsad: Jaz bi za začetek vse živo preguglala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jun 03, 2014 8:39 am

Re: otekle slinavke

Ma nehajte že s tem guglanjem. Odloči se, kateremu veterinarju zaupaš in poslušaj le enega, prisluhni svoji živali in ravnaj po pameti in občutku.
Mogoče samo še eno drugo mnenje veterinarja, za katerega veš, da te ne bo nasračkal in te finančno izmolzel.
Drugače boš dneve preživljala med živčnim guglanjem, živaljo, ki preneša hud stres in preštevanjem, če imaš v denarnici še dovolj za kruh, ker boš vse znosila k vetu. Bolna mačka nima prav nič od tega.
Moje osebno mnenje, seveda.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jun 03, 2014 11:00 am

Re: otekle slinavke

ja, predvsem "prisluhni svoji živali", po moje.
Jaz ji enkrat nisem znala/hotela in me spremlja občutek krivde še zdaj, dobrih 6 let kasneje... :girlsad:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor To jun 03, 2014 9:56 pm

Re: otekle slinavke

tole je težka j*****ba.
študiram vse živo in probam zadevo maksimalno zracionalizirat.

večina tistih, ki se razumejo na mačke pravi, da naj ga takoj dam na injekcije medrola in da normalno in KAKOVOSTNO živi, dokler živi.

po drugi strani pa njegov osebni splošni vet pravi takole:

maček ima probleme s povečanimi bezgavkami več kot 1 leto.
pravi, da mačke z limfomom izredno hitro pobere in da če ga do zdaj ni, še obstaja upanje.
rekel je, da bi šel pri vseh ostalih mačkih na medrol, pri Franclnu pa ne.
in da če bi bil to njegov maček, bi poskušal vsaj z 1 rundo kemoterapije.
kolegica, ki je veterinarka, tudi pravi, da če bi bil njen maček, bi probala s kemoterapijo.

berem tudi eno študijo z eno sorto kemoterapije, kjer je prognoza za take kot je on (mlad močan organizem, populacija mačk do 4 let), izredno dobra
Slika

jutri se pogovorim z onkologinjo.

kriterij za odločanje bo pa kvaliteta pred kvantiteto.
če bo treba izbirat med "kratkim kakovostnim življenjem" in "daljšim za en drek životarjenjem", se bom odločila za prvo možnost.

zdaj mu grem pa dat njegovo najljubšo konzervico, ker mi teži, da je lačen. <3 :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jun 03, 2014 10:05 pm

Re: otekle slinavke

rava <3

držita se :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr jun 04, 2014 9:48 am

Re: otekle slinavke

:girlsad: žal mi je, rava....ni lahka odločitev. Drži se in fejst lupčkaj Franclna <3 :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr jun 04, 2014 10:02 pm

Re: otekle slinavke

Nisem pametna. Sama bi razmišljala enako kot ti. Kvaliteta pred kvantiteto. Je pa vedno najlažje imeti stališče, dokler nisi sam na tem. Držite se, držimo vse tačke in pesti, da bo najbolje, kot je sploh lahko v takih okoliščinah. :girlsad:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2233

Pridružen: To nov 12, 2013 10:26 pm

Odgovor Če jun 05, 2014 6:00 am

Re: otekle slinavke

Francl in rava - držim pesti, kakor se boš odločila, bo prav, saj bo odločitev z mislijo na Franclovo dobrobit <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Če jun 05, 2014 6:59 am

Re: otekle slinavke

:( držim pesti in tačke za najboljši izid :angel:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Sr jun 11, 2014 9:16 pm

Re: otekle slinavke

s Franclnom ni zaenkrat nobenih težav, do zdaj sta bla problematična edinole tastaradva.
ki sta itak čist prec vedela, kaj je za naredit, pa nista mogla sprejet.

guglaš. gledaš statistike. ugotoviš, da jo je po enih raziskavah na kemoterapiji najbolje odnesla prav njegova starostna skupina.
začneš upat in sanjarit, da je prav on The Chosen One.

zagnjaviš celo VF. grozno nervozen sešn s Tozonovo. ko si knjižni primer za vse tiste j*** faze, ko zveš tako novico, ki jih sicer dobro poznaš iz teorije, pa si kljub temu ne moreš pomagat. kar rineš kot bik neumen - veš da to počneš - ampak sploh ne moreš drugače.

da bom še mal informativna - kokr sem bila sploh sposobna dojet z na pol ali še manj delujočim raciom. vsekakor dopuščam možnost, da sem kako malenkost fovš zastopila, bistvo pa mislim, da sem kar trofila:

VF izvaja 2 protokola kemoterapije za tak limfom.

1. je tritedenski
mačka pelješ tja, ga zadanejo, natočijo vanj kemikalije, vsake tri tedne.
ker se na ta način, ne ustvari zadostna koncentracija kemikalij za spopad z rakom, je ta sistem bolj tko tko, ker pač ni dovolj učinkovit.
zato smo ga takoj izločili in rekli, da se tega pač ne gremo.

2. je poln protokol.
mačka pelješ tja vsak četrtek. vstavijo kanilo, vzamejo in skontrolirajo kri in če je vse ok, vanj natočijo kemikalije. so štiritedenski ciklusi, malo pavze, pa spet jovo na novo. pol leta.

sliši se simpl. ampak kako narediš to s histeričnim mačkom, ki znori, ko vidi transporter, se mu zmeša od strahu, ko vidi tujega človeka ...
skratka totalen darmar, ki bi zagotovo negativno vplival na zdravje.

kot troti smo z anestezisti nekaj dni iskali pomirjevalo, ki bi mu ga dala doma, da maček ne bi doživljal živčnih zlomov.
našli smo neko zadevo, ki bi mu jo bilo treba doma špricnit v gobček. maček bi kao spal - če ne bi bil tok našopan z adrenalinom, da ga sploh ne bi zadelo.

vozit bi ga morala oba, ker bi mu moral en konstantno merit temperaturo in ga gret oz ohlajat med vožnjo, ker po tistem pomirjevalu maček ne uravnava več telesne temperature.

zadeva v totalu menda košta od 1500 - 2000 €. če ni komplikacij. če pa so (kake hude driske ipd.), pa pol še zdravljenje.

ko v mačka natočijo kemikalije, je 48 ur strupen za okolico. kar pomeni, da bi ga morala nekako ločit od ostalih. ne bi se smel tepst z razbojniki, bohvar, da bi mu kak kompanjon polizal rit, strupeni so izločki ...
najbolj me je sesulo to, da bi mojega ljubega fantka morala ruknit iz postelje, ko bi se zvečer prišel potrebuščkat in lubčkat z mano.
ne bi smel bit več moj povšter, božanje z rokavicami itd.
če bi njega in ostale zapirala v ločene prostore, bi bilo ful dretje, stres .... dva dni v tednu, vsak teden.

po polletni terapiji bi mogoče živel neko solidno življenje še kakega pol leta. MOGOČE.

en dan zjutraj pa sva se zbudila in bilo nama je jasno, da izplen enostavno ni vreden psihične torture, ki v praksi po definiciji povsem ustreza mučenju živali.

kemoterapija po moje pride v poštev samo za take mačke, ki so v gospodinjstvu sami, se stiskajo z veterinarji, ni problema hondlat z njimi in nimajo težav z vožnjo.

------

Francl je zdaj dobil prvi šus kortikosteroidov. zmanjšali naj bi mu bezgavke, počutil naj bi se dobro, in to je to. dokler bo, bomo poskušali poskrbet, da se bo imel fajn.

zdaj grem pa v ameriko onlajn naročit prehranske dodatke za podporo mačkom z rakom - bildanje imunskega sistema, ledvičnih funkcij, probiotike, pa take zadeve.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 11, 2014 9:23 pm

Re: otekle slinavke

Zelo logična odločitev, če ti kaj pomeni, te v njej popolnoma podpiram. Ne bo vam lahko, ampak bo vsaj lepo, dokler pač bo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 11, 2014 9:49 pm

Re: otekle slinavke

Kar je gipsy napisala. Samo predstavljam si lahko, pa še to bolj švoh, kako hudo ti mora biti. Ampak - je pa to zagotovo največji in najvrednejši dokaz tvoje ljubezni. Globok poklon! :praising:

Držite se :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.